Кириленко Павло

Кириленко Павло

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації

Всі новини

Павло Олександрович Кириленко — підполковник юстиції. Голова Донецької обласної державної адміністрації (керівник обласної військово-цивільної адміністрації) з 5 липня 2019 року.

Павло Кириленко народився 5 травня 1986 року, у м. Макіївка Донецької області.

Освіта і кар`єра

2008 року закінчив Юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство".

В прокуратурі України працює з липня 2008 року помічником прокурора, прокурором відділу, заступником прокурора, прокурором прокуратури та начальником слідчого управління прокуратури. Працював у прокуратурах Донецької області, Криму та Генпрокуратурі.

Наказом Генерального прокурора України від 22 вересня 2017 року призначений військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону України.

26 червня 2019 Кабінет Міністрів підтримав призначення Кириленка на посаду голови Донецької ОДА.

Павло Кириленко (Фото: Фейсбук)

10 липня 2019 новопризначений керівник Донецької обласної ВЦА Павло Кириленко здійснив першу ознайомчу поїздку на передові позиції українських сил поблизу лінії розмежування. Під час пересування у районі Гранітного його автівка потрапила у зону обстрілу, який окупанти відкрили по позиціях українських військовиків. Унаслідок обстрілу повністю згоріла вантажівка КрАЗ, один український військовослужбовець загинув, ще одного було поранено. За словами керівників Операції об'єднаних сил, Павло Кириленко не погодив попередньо цю свою поїздку зі штабом ООС.

Сім'я

Старший брат Євген Кириленко (1984 р.н.) — працював у силових структурах України, 2014 року перейшов на бік проросійських терористів, відтоді працює оперативником у так званому "міністерстві державної безпеки" "ДНР", бойовик "5-ї ОМСБР".

Дружина Алла Кириленко — працює в управлінні праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

Павло Кириленко має двох дітей – сина та доньку.

Батьки Павла живуть на окупованій РФ території. Мати Кириленка також підтримує сепаратистів.

Павло Кириленко (Фото: Фейсбук)

Державні нагороди

Орден Богдана Хмельницького III ступеня (6 березня 2022) — за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час організації оборони населених пунктів від російських загарбників.

Скандали

Брат Павла Кириленка  воює на боці сепаратистів. Відповідна інформація є і у базі "Миротворця" – там вказаний чоловік, на ім'я Євген Кириленко. Він на два роки старший від теперішнього голови Донецької ОДА Павла, має однакове з ним ім'я та по батькові. Окрім того, він колись був зареєстрований у тій же квартирі у місті Макіївка, що й Павло.

Коментуючи це, президент Зеленський, під час представлення голови ОДА Кириленка, наголосив, що контакту з братом той не підтримує "через політичні суперечності".

Я бачив велику кількість інформації з приводу того, що брат Паші (Павла Кириленка – ред.) працює там десь в "ДНР", служить і так далі. Я розумію, що йому незручно про це говорити. Давайте, я скажу. Там живуть такі ж українці, як і ми. Ми маємо це пам’ятати, – сказав президент.

Зеленський зазначив, що у Кириленка-голови ОДА на окупованій території справді залишилися батьки і брат.

Там живуть такі ж українці, як і ми. Ми маємо це пам’ятати. Звісно, в Паші там сім’я, батьки, там брат у нього. Батьки там живуть. Це їхня земля. Вони вважають себе українцями і нікуди не хочуть переїжджати… Це їх вибір, – пояснив він.

Водночас глава держави наголосив, що для Павла Кириленка питання брата – "хворе". Із ними він "не розмовляє".

З братом людина не розмовляє через політичні суперечності. Паша залишив ту територію, перебуває в Україні, працює в Україні з перших днів окупації наших територій,– додав Зеленський.

Павло Кириленко (Фото: Фейсбук)

Соцмережі

Павло Кириленко у Фейсбуці

Павло Кириленко у Твіттері

Павло Кириленко в Інстаграм

Дата публікації: 30.03.2022
Дата останньої зміни: 30.03.2022