Костін Андрій

Костін Андрій

Генеральний прокурор України

Костін Андрій - член Міжнародної асоціації адвокатів (IBA), заступник голови Ради адвокатів Одеської області, заслужений юрист України.

Місце народження

Народився 17 квітня 1973 року в місті Одеса.

Освіта

1995 рік - закінчив із відзнакою Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова. Навчався на юридичному факультеті, отримав спеціальність "Правознавство".

Родина

Дружина – Костіна Ольга Олегівна, теж юристка за фахом. Разом з чоловіком займається адвокатською діяльністю, співвласниця сімейної компанії "Право", роботу якої очолила після обрання Андрія Костіна депутатом ВРУ.

У подружжя троє дітей – син Михайло і доньки Анастасія та Еліза. Старша донька Анастасія працює помічником-консультантом нардепа Андрія Задорожнього.

Кар’єра, громадська діяльність і відзнаки

 • Трудовий шлях Костіна почався ще під час його навчання в університеті.
 • 1993 рік – Андрій влаштувався в Одеський центр Українсько-німецького фонду на посаду юриста.
 • 1994 рік – перейшов на аналогічну посаду в Одеський обласний екологічний центр.
 • 1995 рік – після закінчення університету він одразу отримав адвокатське свідоцтво і влаштувався в компанію "Полонський і Партнери", де пропрацював три роки до заснування власної фірми.
 • Адвокатську компанію "Право" Костін заснував разом з дружиною і відомою в місті адвокатесою Іриною Вишневською. До 2019 року він був і директором цієї компанії.
 • За кілька років підприємство стало відомим і шанованим у місті.
 • Практика адвоката Костіна все більше концентрувалась на господарському праві зі спеціалізацією на іноземних інвестиціях, корпоративному праві, злиттях і поглинаннях, нерухомості, морському, авіаційному праві, а також судовому представництві.
 • Андрій Костін став автором Довідника по морському праву (Українська частина), який публікується видавництвом Клювер (Kluwer Law Publishing). Він також був постійним автором статей в українських юридичних виданнях: Бюлетень Одеської обласної колегії адвокатів, журнал Спілки адвокатів України "Адвокат", Бюлетень Академії адвокатури України.
 • Костін неодноразово був лектором з конституційного права, податкового права, банківського права, Європейської конвенції із захисту прав людини на підготовчих курсах для юристів, які збираються складати іспит на право заняття адвокатською діяльністю, організованих Одеською обласною колегією адвокатів.
 • 2000 рік – Костін став членом Міжнародної асоціації адвокатів (IBA). Обіймав посаду заступника голови підкомітету з наземного транспортування Комітету з морського і транспортного права IBA.
 • 2009 рік - Андрій обраний членом, а згодом - заступником голови Президії ГО "Одеська обласна колегія адвокатів", яка об'єднує близько 800 адвокатів Одеської області.

Костін Андрій (фото: https://kdka.odessa.gov.ua/)

 • 2010 - 2015 роки – Костін був депутатом Одеської міської ради (за округом №23) від партії “Фронт Змін”.
 • 2012 рік – правник обраний членом Ради адвокатів Одеської області, а згодом - заступником голови Ради.
 • 2013 - 2016 роки - був головою комітету з міжнародних відносин Національної асоціації адвокатів України, відповідав за співпрацю НААУ з міжнародними організаціями юристів.
 • Крім того, юрист був засновником і членом правління громадської організації "Одеський дипломатичний клуб".
 • Костін володар різних відзнак, якими його вшанували за високий професіоналізм і активну життєву позицію.
 • 2003 рік - нагороджений Почесною грамотою Голови Одеської обласної державної адміністрації.
 • 2007 рік - Одеською обласною колегією адвокатів нагороджений спеціальною медаллю ім. Шерешевського і званням "Почесний адвокат".
 • 2008 рік - був відзначений званням "Юрист року Одеської області" в номінації "адвокатура" за рішенням Одеської обласної організації Спілки юристів України.
 • 2008 рік - отримав Диплом Спілки адвокатів України в номінації "За вагомий внесок у розвиток міжнародних відносин" професійного конкурсу "Адвокатура – 2008".
 • 2010 рік - нагороджений відзнакою Спілки адвокатів України - медаллю "За заслуги в розвитку адвокатури".
 • Визнавався переможцем професійного конкурсу Спілки адвокатів України "Адвокатура - 2010" та "Адвокатура - 2011" в номінації "за значний внесок у розвиток міжнародних відносин".
 • У 2013 році був нагороджений вищою нагородою Національної асоціації адвокатів України - почесним знаком "Видатний адвокат України".
 • А 23 серпня 2021 року Андрій Костін отримав почесне звання "Заслужений юрист України".

Андрій Костін (стоп-кадр відео)

Парламентська діяльність

 • Влітку 2019 року Андрій Костін приєднався до команди Володимира Зеленського. У виборчому списку партії "Слуга народу" на позачергових парламентських виборах він отримав лише 108 місце. Проте Зе-команда агітувала досить ефективно, і позиція Костіна виявилась прохідною.
 • 29 серпня 2019 року юрист прийняв присягу народного депутата. В той же день його обрали заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Костін Андрій та інші новообрані депутати у залі Верховної Ради (фото: https://kdka.odessa.gov.ua/)

 • В жовтні того ж року Костін отримав ще й посаду голови підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв'язання спорів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.
 • В листопаді 2019 року парламентар вступає до партії "Слуга народу".
 • 14 січня 2020 року Костіна обирають головою Комітету з питань правової політики.
 • З літа 2020 року до червня 2021 року нардеп працював у складі Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів.
 • Костін також обраний членом делегації для участі у Тристоронній контактній групі, він представник в робочій підгрупі з політичних питань. Президент включив його і до складу Національної ради з питань антикорупційної політики.
 • На чолі комітету Костін підтримує всі ініціативи Володимира Зеленського. Так, в січні 2021 року Комітет з питань правової політики схвалив ініціативу глави держави щодо скорочення кількості парламентарів до 300, проведення виборів лише за пропорційною виборчою системою і обов’язкове володіння нардепом державною мовою.

Костін Андрій на засіданні Комітету ВРУ з питань правової політики (стоп-кадр відео)

Критика та скандали

Коли в січні 2021 року було оголошено конкурс на зайняття вакантних посад заступника Генерального прокурора – керівника САП, заступника керівника САП та начальника одного з відділів, Костін вирішив теж спробувати.

Але громадські активісти виявили численні порушення в його декларації. Нардеп у 2019 – 2020 роках не декларував жодного місця проживання у Києві, хоча, за даними сайту Верховної Ради, отримував бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера у розмірі близько 20 тис. грн на місяць. Не задеклароване також і місце проживання доньки кандидата, яка з 2019 року працює в Києві помічником-консультантом іншого народного депутата, колеги по фракції "Слуга народу" Андрія Задорожного.

У тому ж 2019 році Костін продав дві квартири в Одесі, але не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані — дохід від продажу квартир на суму 1,2 млн грн.

Крім того, нардепа звинуватили у кумівстві. Дружина Костіна працює помічником-консультантом його колеги по партії, парламенту й комітету Дирдіна, а дружина Дирдіна — помічником-консультантом Костіна. Схожий "обмін" існує і між головою комітету та депутатом Задорожним: помічником-консультантом останнього працює донька Костіна, а син Задорожного — помічником-консультантом Костіна.

Громадські активісти досить негативно оцінили голосування Костіна у Раді. Вони вказали, що він підтримав кандидатів у склад конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а усі вони не відповідають закону. Нардеп також не виступив проти "домовленостей Єрмака" у Мінську, голосував за фейкове зняття недоторканості, підтримав обмеження волі замість позбавлення волі за брехню в деклараціях.

27 липня президент Зеленський вніс до ВР постанову про призначення Костіна генпрокурором замість звільненої Венедіктової. Цього ж дня ВР проголосувала за призначення Андрія Костіна генеральним прокурором. 

Дата публікації: 27.07.2022
Дата останньої зміни: 27.07.2022
1