Лапутіна Юлія

Лапутіна Юлія

Міністерка у справах ветеранів України

Всі новини

Лапутіна Юлія - офіцерка СБУ, ветеран АТО, пані генерал-майор.

Юлія Лапутіна (фото: фейсбук Мінветеранів)

Місце народження

Юлія Лапутіна народилася 1967 року у Києві.

Освіта

  • Юлія Лапутіна має педагогічну та психологічну вищу освіту.
  • Захистила кандидатську дисертацію з психології й здобула науковий ступінь кандидата психологічних наук.
  • Має професійну підготовку зі спортивної стрільби.

Родина

  • Юлія Лапутіна заміжня - її чоловік працює в СБУ.
  • Виховує двох доньок.

Кар’єра

Свою службу Юлія Лапутіна розпочала у 1992 році у лавах Служби безпеки України з посади оперуповноваженої підрозділу контррозвідки.

Коли створили антитерористичний центр СБУ "Альфа" Юлію запросили до нього старшим офіцером. Під час служби брала участь у низці складних операцій із придушення сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.

У 2008 році Лапутіна виступила з ініціативою втілення концепції ментальної інтеграції мешканців Автономної Республіки Крим до України, але коли до влади прийшов Віктор Янукович вона була припинена.

З 2010 до 2012 року Юлія Лапутіна обіймала посаду заступниці начальника Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки України (антитерористичний спец розділ).

14 квітня 2014 року у складі першої об'єднаної групи СБУ Юлія Лапутіна висадилась на Краматорському аеродромі, захист якого забезпечував спецпідрозділ "Альфа".

Через деякий час Юлія згадувала, що вилітаючи на Донбас її спецпідрозділ не знав, що тут відбувається і лише у Краматорську зрозуміли, що опинилися в облозі. Вона налагодила контакти з проукраїнськими активістами, займалася розвідкою, збором та передачею інформації до Києва.

Юлія Лапутіна на Донбасі зробила колосальну роботу: домовлялась з активістами й з якими виїжджала до міста для оцінки ситуації та проведення рекогносцировки: була відкинута тактика військових дій і діяли іншими методами, зокрема, інформаційними, розкидуючи листівки з вертольота. Неодноразово вела перемовини з місцевими прибічниками проросійських формувань, які мали на меті штурм блокпостів українських військових, завдяки чому штурму вдалося уникнути.

Кадри з відео з щойно звільнених Слов'янська та Краматорська від проросійських формувань, зроблені Юлією на свій мобільний телефон, увійшли до фільму "4 роки АТО - 26 років на службі Народу України".

Юлія Лапутіна брала участь у другому Харківському міжнародному безпековому форумі.

Юлія Лапутіна (фото: фейсбук Мінветеранів)

З вересня до грудня 2014 року Юлія Лапутіна обіймала посаду командира оперативної групи СБУ в АТО та виконувала завдання із затримання учасників проросійських терористичних формувань.

Після звільнення Краматорська Лапутіна ініціювала акцію "Краматорськ - це Україна", яку підхопили в інших окупованих або вже звільнених містах.

У 2014 році Юлію призначили заступником начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України. В СБУ офіцер займалася контррозвідкою у сфері інформаційної безпеки.

У червні 2017 року Юлія Лапутіна отримала звання полковника.

Юлія організує та проводить публічні заходи та лекції щодо витоків війни на Сході України, методів ведення інформаційної війни Росії проти України та смислової війни Росії проти України, а також участі в ній УПЦ МП.

25 березня 2020 року Юлії Лапутіній присвоїли військове звання генерал-майора, завдяки чому вона стала другою жінкою-генералом в історії незалежної України.

Юлія членкиня Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих захисників України.

Юлія Лапутіна (фото: фейсбук Мінветеранів)

18 грудня 2020 року Верховна Рада Україна проголосувала за призначення Юлії Лапутіної Міністеркою у справах ветеранів України.

Юлія Лапутіна

Юлія Лапутіна

Юлія розповідала про свої плани як міністерки:

Я добре пам'ятаю, якою була армія в 2014 році. Коли у квітні 2014 ми входили у Краматорський аеропорт, який був в облозі. Скільки добровольців покинули мирне життя та пішли на захист держави. Ми тепер маємо підтримати людей, які пройшли війну. Я прожила з ними багато, я бачила, що таке війна. Це дуже чутливе питання

Декларація

У своїй декларації Лапутіна вказала дохід за 2019 рік роботи в СБУ у 540 427 гривень зарплати, ще 20 331 гривню зарплати їй нарахували за роботу в Національній академії Служби безпеки України. У 2019 році Юлія отримала 7 250 гривень соціальної допомоги. Її чоловік заробив 403 185 гривень у СБУ та отримав ще 7 250 гривень соціальної допомоги. Юлія Лапутіна зберігає в готівці 86 тисяч доларів, чоловік - 32 тисячі доларів, а матір 22 тисячі доларів.

Юлія Лапутіна вказала у своїй декларації за 2019 рік про те, що володіє частиною квартири в Києві на 165,8 квадратних метрів. Лапутіна зазначила, що вона користується квартирою у столиці на 39,9 квадрата. У власності міністерки - гараж у Києві на 36, 5 квадрата.

Лапутіна їздить на автівці Fiat 500L 2016 року - ринкова вартість якого приблизно 300 тисяч гривень, а її чоловік Сергій Воротнюк на Smart Passion 2001 року - 3 тисячі доларів, та на Volkswagen Transporter 2007 року - 10 тисяч доларів.

Дата публікації: 30.07.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021