Лозінський Віктор

Лозінський Віктор

Скандальний убивця та ексдепутат від БЮТ

Всі новини

Лозінський Віктор – колишній правоохоронець, підприємець, народний депутат України, що був засуджений за вбивство, а восени 2020 року переміг на виборах голови Підвисоцької ОТГ Кіровоградської області.

Місце народження

Народився 6 квітня 1963 року в смт Голованівськ Кіровоградської області

Освіта

1997 рік - закінчив Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, спеціальність "правознавство".

Родина

Одружений другим шлюбом. Має дочку від першого шлюбу і двох дочок від другого.

Коротка біографія

Лозінський Віктор Олександрович виріс на Кіровоградщині.

Після служби в Збройних Силах СРСР приймає рішення працювати в правоохоронних органах.

В 1983–1985 роках Лозінський курсант Херсонської спеціалізованої школи міліції Міністерства внутрішніх справ СРСР.

З 1985 по 1988 рік працює оперуповноваженим карного розшуку Маловисківського районного відділу внутрішніх справ УВС Кіровоградського обласного виконавчого комітету. Проте далі лейтенанта не вислужився. В березні 1988 досьє Віктора Лозінського інформує про його звільнення з органів внутрішніх справ за приховування злочинів та нетактовну поведінку з громадянами. Колишній правоохоронець кілька років шукає тепле місце.

В 1988–1989 роках він юрисконсульт, старший юрисконсульт трест-майданчика "Атомгідроенергобуд", м. Южноукраїнськ Миколаївської області.

З 1989 по 1993 рік керує юридичним відділом управління будівництва "Дніпробуд", м. Запоріжжя.

В біографії Віктора Лозинського з 1993 року починається столичний період. Він стає засновником і директором юридичної фірми "Добродій", яка швидко обростає чисельною клієнтурою. В Лозинського з’являються різні впливові зв’язки й значні статки. Інтернет-видання "Тема" пише, що всім цим Віктор Лозінський зобов’язаний своїй другій дружині, через яку познайомився з Пінчуком, Медведчуком (досьє Медведчука Віктора), отримав гарні контакти у Верховному суді.

В середині 90-х Лозінський все частіше з’являється на малій батьківщині. В центрі Голованівська він будує величезний будинок, стає власником десятка підприємств та агрофірм, а також прибирає до рук майже 4000 гектарів мисливських угідь, де з часів Хрущова полювали високопосадовці. Київські зв’язки та особиста наполегливість,  що часом межувала з нахабством, перетворили бізнесмена в неформального хазяїна району.

Досьє Віктора Лозінського на початку 2000-х фіксує його зростальний інтерес до політики. Так, під час президентської кампанії 2004 року він активно підтримує Віктора Януковича. На виборах 2006 року був уповноваженою особою від Партії регіонів у територіальному виборчому окрузі № 98 (смт Голованівськ). Проте зумів вчасно переорієнтуватись і з листопада 2007 року Віктор Лозінський – народний депутат 6-го скликання від Блоку Юлії Тимошенко (досьє Тимошенко Юлії), №96 у списку.

В червні 2009 року сталась подія, яка докорінно змінила біографію Віктора Лозінського. Бувши напідпитку, він в компанії районного прокурора та керівника РВ МВС завдав (в тому числі з мисливської зброї) смертельних травм громадянину Валерію Олійнику, що проживав недалеко від мисливських угідь Лозінського. Депутат викручувався до останнього – то Олійник перший почав стріляти, то вбитий був затятим браконьєром, то заперечував, що сам взагалі стріляв. Резонансну справу "зам’яти" не вдалось. В липні 2009 Рада позбавляє Лозінського депутатської недоторканості. Довго триває слідство і нарешті у квітні 2012 Лозінський отримує вирок за вбивство - 15 років позбавлення волі.

Однак новини про Лозінського і надалі продовжують цікавити журналістів газет та телебачення. А все тому, що вирок двічі переглядали (у 2013 і 2014 роках). В результаті термін ув’язнення зменшили до 10 років, а справу взагалі перекваліфікували в хуліганство.

25 лютого 2016 року рішенням Бориспільського суду Лозінський достроково вийшов на свободу, а у квітні цього ж року Апеляційний суд Київської області підтвердив це рішення, посилаючись на "Закон Савченко". Лозінський виходить на волю зберігши майже весь бізнес і вплив у районі. Лише мисливські угіддя були повернуті державі, як такі, що були передані в користування незаконно.

6 травня 2019 року Дніпровський суд достроково зняв судимість з Лозінського, апеляція успіху не мала. Таким чином, перед Віктором Лозинським знову відкрилась дорога до державної служби та виборних посад. Він довго не вагався і вже в жовтні 2020 року впевнено переміг на виборах голови Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області.

Політична діяльність, засудження та пов’язані з цим скандали

Політичний стаж Лозінського до взяття під варту склав всього кілька років. Під час роботи в Раді він лише 19 разів пропустив засідання, був співавтором 3-х законопроєктів. Скандалів в парламенті не було зафіксовано, однак у своїй вотчині Лозінський поводитися, як феодал. Більшість селян злякано мовчать, проте найсміливіші розповідають, що "поміщик" заборонив навіть заходити на територію мисливських угідь. Якщо когось ловив, бив до крові, міг взагалі покалічити, а взимку забирав взуття і гнав порушника додому босим по снігу.

З монумента в райцентрі з наказу Лозінського зірвали тризуб, бо "хазяїн" звелів місцевій раді прийняти рішення про заміну його на серп і молот. В центрі селища зник пам'ятник - погруддя Тараса Шевченка, яке потім, ніби мотлох, валялось у гаражі Лозінського.

Коли після скоєного вбивства депутата-"мисливця" нарешті взяли під варту, селян, мов стадо, возили під приміщення суду, де вони прохали звільнити свого пана. "Який він гарний господарник!", "Як багато доброго робить для району!" - вихваляли сучасні кріпаки садиста та вбивцю, що роками з них знущався.

Навіть коли суд нарешті засудив Віктора Лозінського, скандали навколо нього не вщухли. Він і з ув’язнення залучив свої зв’язки - і його дії з "убивства" стали "хуліганством", та й термін скоротився з 15 до 10 років.

В досьє Віктора Лозінського вказано, що особливо збурило суспільство рішення Бориспільського суду в червні 2014 року про звільнення його від покарання через різке погіршення стану здоров’я. Цей вердикт був негайно опротестований, проти судді й медиків почалось розслідування, прем’єр Яценюк і Генеральний прокурор Махніцький взяли справу під особистий контроль, а Лозінського наступного дня знову повернули в колонію. Сайт "Обозреватель", посилаючись на джерело з партії "Батьківщина", інформував, що до цієї оборудки мають відношення Сергій Пашинський, який тоді виконував обов’язки керівника Адміністрації президента та суддя Верховного Суду України Василь Онопенко.

Коли все ж Лозінський достроково вийшов на волю, він до кінця 2019 року по всіх судових інстанціях пробив рішення про зняття судимості. Очевидно, зв’язки та кошти залишились.

На місцевих виборах у жовтні 2020 року Віктор Лозінський як самовисуванець балотується на посаду голови Підвисоцької ОТГ в Кіровоградській області. Одразу ж почались скандали з його основним конкурентом Сергієм Баліцьким, який висувався від партії "Слуга народу". Лозінського звинуватили в залякуванні Баліцького, проте далі публікацій в ЗМІ справа не пішла, і "мисливець", з якого зняли судимість, впевнено виграв вибори в громаді, де скоїв вбивство. Тепер нові скандали не забаряться, тож далі буде…

Дата публікації: 28.10.2020
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1