Лукашев Олександр

Лукашев Олександр

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Лукашев Олександр - український проросійський політик, кандидат юридичних наук, професор кафедри фінансового права.

Місце народження

Олександр Лукашев народився 1 квітня 1976 року у місті Антрацит, Луганська область.

Освіта

  • Олександр отримав вищу освіту у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, що знаходиться у Харкові. У цьому ж закладі завершив аспірантуру.
  • У 2002 році Олександр Лукашев став кандидатом юридичних наук.
  • У 2011 році Лукашев захистив докторську дисертацію.

Олександр Лукашев (фото: фейсбук)

Родина

  • Олександр одружений з Оленою Лукашевою, яка обіймає посаду головної спеціалістки відділу фінансів соціального захисту населення Департаменту фінансів Харківської облдержадміністрації.
  • Подружжя виховує трьох дітей: сина Миколу, дочок Єлизавету і Катерину.

Кар’єра

Одразу після завершення аспірантури Олександр Лукашев вирішив почати свою кар’єру у рідній академії. Олександр став професором кафедри фінансового права.

Олександр Лукашев (фото: фейсбук)

З 2011 до 2017 року Лукашев входив до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України.

У 2019 році Олександр Лукашев керував юридичним відділом благодійної організації "Фонд Сергія Шахова".

На парламентських виборах у 2019 році Олександра Лукашева обрали депутатом ВРУ IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя", очільник якої Юрій Бойко, партія створена вихідцями з "Партії регіонів" на 113-му виборчому окрузі (Луганська область). Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Олександр Лукашев (фото: фейсбук)

Декларація

У власності Лукашева Олександра є нежитлове приміщення в 32,7 кв. м придбане за 166,5 тис. грн у селі Відрадне під Ялтою (Крим). У власності родини Лукашева є маленька квартира в Харкові у 32,9 кв. м, яка належить матері Олександра - Ніні. Також, задекларовано землю у 1496 кв. м із будинком 1736 кв. м.

Річний дохід за 2018 рік вказав у 310 788 гривень, а вже у 2019 році 444 625 гривень. Вклад у розмірі лише 219 648 гривень.

Лукашев Олександр їздить на автомобілі Toyota RAV4 2016 року, яка зараз коштує приблизно 1 мільйон гривень.

Скандали

Єдиний гучний скандал щодо Олександра Лукашева був пов’язаний із його передвиборчим "грічкосійством". Під час передвиборчої агітації Лукашев керував юридичним відділом благодійної організації "Фонд Сергія Шахова", яка встановлювала питні бювети, яку також обернули як передвиборчу агітацію. Команда Лукашева роздавала мешканцям його 113 округу п’ятикілограмові мішки цукру в обмін на паспортні дані та номери телефонів.

Дата публікації: 27.05.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021