Бойко Юрій

Бойко Юрій

Народний депутат, співголова фракції ОПЗЖ

Всі новини

Юрій Бойко - один з тих політиків, які не приховують своїх проросійських поглядів. Він успішно веде політичну кар'єру і незмінно збирає голоси електорату, орієнтованого на радянські цінності і спогади. 

Місце народження

Бойко Юрій Анатолійович народився 9 жовтня 1958 року в м.Горлівка, Донецька область, УРСР.

Освіта

  • Горлівська загальноосвітня школа №4.
  • 1981 - Московський хіміко-технологічний інститут ім. Менделєєва, спеціальність "хімік-технолог".
  • 2001 - Східно-український державний університет (Рубіжанський філіал), спеціальність "інженер-економіст".

Родина

  • Дружина - Віра Дмитрівна Бойко.
  • Сини: Анатолій, Юрій та Микола Бойко.
  • Дочки: Ярослава, Уляна, Марія.
  • Куми: Дмитро Васильович Фірташ і Анна Миколаївна Герман.

Коротка біографія

У Юрія Бойко біографія цілком стандартна для політика зі стажем, який розпочав свою кар'єру ще на зорі незалежності України. Він народився і виріс в м.Горлівка, Донецької області. Тут же закінчив середню школу №4. Примітно, що про своїх батьків глава опозиційної партії вважає за краще не поширюватися.

У 1981 році закінчив хіміко-технологічний інститут імені Д.І. Менделєєва в Москві. Отримав спеціальність хіміка-технолога і перші кілька років після закінчення ВНЗ працював за фахом на Рубіжанському заводі "Зоря", який працював на оборонпром. Лише через пару років очолив завод. Після цього в 1999 році перейшов на керівні посади в "Лисичанськнафтооргсинтез", підприємство, яке також займалося виробництвом вибухових речовин. Кар'єру продовжив в ДП "Укрвибухпром", але потім перейшов на більш "хлібну" роботу: став головою правління ЗАТ "Укртатнафта", який займався поставками нафти.

З 2002 по 2005 роки очолював флагман української нафтогазової галузі - НАК "Нафтогаз України". У 2005 році створив компанію "РосУкрЕнерго", зареєстровану в Швейцарії, яка потрапила в епіцентр скандалу, як посередник, який продає природний газ Україні. Співвласником компанії також був кум Бойко Юрія - олігарх Дмитро Фірташ. Також, за словами одного з головних опонентів Бойко, Ігоря Франчука, зятя другого президента України, Кучми, опозиційний лідер володіє безліччю підприємств на території АР Крим. Сам Юрій Бойко новини з такими фактами не коментує.

Політична кар'єра

У політику Юрій Анатолійович Бойко потрапив цілком закономірно. Після роботи в "Нафтогаз Україна" і після відставки Кабміну під керівництвом Анатолія Кінаха в 2002 році він отримав посаду першого заступника міністра палива та енергетики. У 2004 році президент Кучма присвоїв Юрію Бойку звання Героя України за врегулювання заборгованості країни за природний газ перед Росією. У 2005 році залишив обидві посади: і першого заступника міністра, і голови "Нафтогазу". Зате в цей же час Бойко очолив Республіканську партію України.

До речі, республіканці - зовсім не перша політична сила, з якою пов'язане ім'я Бойко. Ще в 2001 році він вступив до "Трудової України" Сергія Тігіпка.

У складі РПУ пішов на вибори в парламент в 2006 році. Тоді об'єднання РПУ і "Не Так!" не минуло 3% бар'єр. Зате при президенті Януковичі Бойко отримав посаду Міністра палива та енергетики, яку займав аж до обрання нардепом до Верховної Ради VI скликання від "Партії Регіонів".

Після закінчення каденції нардепа в 2010 році знову став Міністром палива та енергетики (потім - Міністр енергетики та вугільної промисловості). А в 2012 році фотографії Юрія Бойко в новинах з'явилися під повідомленнями, що політик зайняв пост віце-прем'єра. Також виконував роль віце-прем'єра і після подій Революції Переваги. А в 2014 році став кандидатом в президенти України, але на виборах програв Петру Порошенко.

Оскільки з 2014 року "Партія Регіонів" опинилася поза законом, Юрій Бойко очолив власну політичну силу під назвою "Опозиційний блок". Партія Бойко вела все ту ж проросійську риторику, що і "Партія Регіонів", і по суті зібрала всіх великих екс-регіоналів, включно з олігархами Фірташа, Льовочкіна. У 2018 році після об'єднання Бойко з лідером партії "За життя" Вадимом Рабиновичем, партія стала носити свою сучасну назву - "Опозиційна платформа - За життя".

Політичні погляди і скандали

Особистість Бойко нерозривно пов'язана зі скандалами. Його робота в самому прибутковому секторі економіки - нафтогазової галузі - не могла залишитися бездоганно чесної. За словами Олександра Турчинова, за роки роботи в "Нафтогаз Україна" Бойко був задіяний в складних корупційних схемах поставок туркменського газу. Також "прославився" на посаді заступника міністра і міністра ПЕК своїми продажними тендерами, корупцією, схемами відмивання грошей зі своїми соратниками Фірташем, Льовочкіним, Медведчуком.

Перелічимо основні скандали останніх років, пов'язані з Бойком.

  • Бойко пов'язаний з незаконною передачею земель Сухолуччя Віктору Януковичу, продажу скрапленого газу "младомілліардеру" Курченко за заниженою вартістю.
  • Він неодноразово влаштовував бійки в парламенті зі своїми опонентами, в тому числі з Володимиром Парасюком, Олегом Ляшко.
  • Ляшко звинувачує Бойко в отриманні російських вказівок і відвертому веденні політики Кремля.
  • У березні 2019 Юрій Бойко разом з Медведчуком побував в Москві і вів переговори з ворогами країни Дмитром Медведєвим і Олексієм Міллером.

Юрій Бойко неодноразово помічений з одіозними олігархами "на службі Кремля" - Медведчуком, Фірташем, Ахметовим. Він відверто підтримує русифікацію країни і прагне зробити Україну анклавом РФ. При цьому, підтримку Бойко отримує досить високу, адже його електорат - це, в першу чергу, ті, хто ностальгують за СРСР пенсіонери, прихильники "русского міра".

Дата публікації: 12.10.2020
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1