Мамоян Суто

Мамоян Суто

Депутат ВРУ IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя”

Всі новини

Мамоян Суто - український політик та підприємець.

Місце народження

Суто Мамоян народився 2 грудня 1981 року.

Освіта

 • Суто отримав загальну середню освіту.
 • Не так давно Мамоян завершив приватний "Київський славістичний університет” за спеціальністю "міжнародні відносини”.

Родина

 • Батько - Мамоян Чоло - підприємець, засновник кількох компаній з оптової торгівлі зерном, насінням та кормами для тварин, виробництві м'яса і неспеціалізованої оптової торгівлі.
 • Молодший брат Суто - Сергій Мамоян, депутат Полтавської обласної ради від Соціал-демократичної партії. 
 • Брат - Рустам Мамоян, працює в Генеральній прокуратурі куратором діяльності підрозділів Держбюро розслідувань. Дружина Рустама - Наталія, пов’язана напряму з олігархом Ренатом Ахметовим, вона працювала в його компаніях, зокрема в "Стадіон Шахтар”.
 • Суто Мамоян одружений та виховує двох дітей.

Кар’єра

 • Суто у 2007 - 2009 працював фінансовим директором організації "Малдс груп”.
 • Суто Мамоян був засновником компанії ТОВ "Мегаполіс-груп”, фірма спеціалізована на м’ясному виробництві. Наразі вона ліквідована.
 • У 2015 році Мамоян балотувався в Полтавську міську раду від "Партії простих людей” Сергія Каплина. До речі, брат Суто - Сергій Мамоян був представником "Партії простих людей”. 
 • До парламентських виборів 2019 року, Суто Мамоян обіймав посаду замісника заступника директора "М’яспром”.
 • Мамоян пройшов у Верховну Раду від партії "Опозиційна платформа - За життя”, номер 33 у списку.
 • Суто Мамоян став членом Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, також членом Постійної делегації у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи. Він співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Ірак, керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Ісламською Республікою Афганістан.

Суто Мамоян (фото:УНИАН)

Декларація

Суто Мамоян оприлюднив свій дохід за 2019 рік у розмірі 1 186 485 гривень. Він задекларував суму 2300000 доларів, 2600000 гривень і 340000 євро за 2019 рік.

Суто задекларував Київську квартиру вказавши суму в п’ять разів менше ціни забудовника. Також, у своїй декларації істотно занизив вартість своїх автомобілів, вказавши, що кожен коштував 20000 тис. грн, коли, наприклад, Мерседес-Бенц G63 2018 року випуску коштує на ринку приблизно п’ять - шість мільйонів гривень.

Скандали

Людина з такими ж даними, як Мамоян Суто 02.12.1981 р. був фігурантом кримінальної справи за статтями "вимагання", "розбій" і "викрадення документів". У матеріалах йдеться, що 2007-му його з приятелем затримали правоохоронці за те, що силоміць посадили у свій Мерседес інструктора ФК "Динамо", там побили та вимагали $1 тис. дол. Але через шість років суд виправдав Суто. З'ясувалося, що молодики нікого не затримували та не лупцювали, а заступилися за незнайому дівчину, якій "Динамівець” продав старий мобільний під виглядом нового.

Суто Мамоян 21 серпня 2008 року, пересуваючись по трасі зі швидкістю 139 км / год, врізався в мікроавтобус. Через зіткнення, помер водій мікроавтобуса. У суді врахували каяття Суто Мамояна, матеріальні збитки та компенсацію. Але, найголовніше, потерпілі самі не хотіли позбавляти підсудного волі. У суді дали Суто дворічний випробувальний термін замість чотирьох років у в'язниці.

Мамояна Суто підозрюють у рекеті на ринку видобутку та реалізації піску у Києві. Розслідування журналістів повідомило, що Суто за допомогою свого брата Рустама Мамояна, який працює в Генпрокуратурі, тисне на бізнесменів, щоб створити картель. У підприємців, які не хотіли зв’язку із картелем починалися проблеми із прокуратурою.

На початку карантину, навесні 2020 року, Суто помітили в елітному Київському ресторані. Є відео на якому Мамоян відпочиває у компанії оголених дівчат та кримінального авторитета Нодара Асояна.

Обережно! У відео фрагменти контенту 18+.

Дата публікації: 13.04.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1