Нефьодов Максим

Нефьодов Максим

Ексголова Державної митної служби, депутат Київської міської ради

Місце народження

Народився 18 квітня 1984 року у Києві.

Освіта

У 2005 році закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка з відзнакою. Магістр економічної теорії.

Родина

Дружина Максима Нефьодова Яна Калмикова працює менеджером в "Метінвест холдингу". Його тесть Сергій Калмиков раніше працював заступником голови слідчого управління Львівської області.

Кар'єра та бізнес

З березня 2004 по листопад 2011 року працював аналітиком зі злиття та поглинання в інвестиційній компанії Golden Gate Business.

У 2006 − 2008 роках працював віце-президентом у інвестиційній компанії Dragon Capital. До 2010 року очолював інвестиційно-банківський департамент компанії.

У 2010 році став керуючим директором українського офісу фонду прямих інвестицій Icon Private Equity. На цій посаді пропрацював до 2015 року, управляв інвестиційними портфелями в Україні, РФ та Європі.

Політична діяльність

У лютому 2015 року Максима Нефьодова призначили заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса, з квітня 2016 року відомство очолював Степан Кубів. Відповідав за реформу публічних закупівель і запровадження платформи електронних торгів Prozorro.

Максим Нефьодов у Верховній Раді

Максим Нефьодов у Верховній Раді (Фото: Фейсбук)

18 листопада 2016 року уряд призначив Максима Нефьодова на пост першого заступника міністра економічного розвитку та торгівлі.

22 серпня 2018 року став виконуючим обов'язки торгового представника України.

У березні 2019 року переміг у конкурсі на посаду Голови Державної митної служби, 5 липня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив його на цій посаді. З посади очільника міністерства був звільнений рішенням Кабміну 24 квітня 2020 року разом із заступниками Робертом Зелді, Денисом Шендриком і Сергієм Пєтуховим.

Під час місцевих виборів 2020 року очолив список партії “Голос” до Київської міської ради, був обраний депутатом Київради IX скликання.

Максим Нефьодов та Сергій Притула

Максим Нефьодов та Сергій Притула (Фото: Фейсбук)

Скандали

У лютому 2020 року Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрити кримінальну справу проти голови Державної митної служби Максима Нефьодова. На Митниці відбулася низка обшуків.

“Згідно з рішенням, 23 січня в НАБУ подали заяву про можливе правопорушення групи осіб на чолі з колишнім заступником міністра економічного розвитку, а нині главою митниці України.

Зазначалося, що група осіб нібито систематично отримувала хабарі за поставки горючих і не сертифікованих панелей на український ринок на підставі фіктивного аудиту заводів-постачальників. В результаті, як стверджує неназваний заявник, держава зазнала збитків на суму понад 40 млн гривень ($ 1,43 млн)”, - писали ЗМІ.

Згодом президент Володимир Зеленський заявив, що "розчарувався в роботі Максима Нефьодова" і стверджував: що він “вкрай неефективний на посаді глави митниці”. Партія "Слуга народу" теж виступила проти нього і підтримала його звільнення.

Приводом для відставки Максима Нефьодова стало інтерв’ю ексміністра фінансів Ігоря Уманського, який заявив про "скрутки" ПДВ і втрату бюджету 5 мільярдів гривень щомісяця. Також Уманський назвав Нефьодова "ідеалістом, який намагається намалювати картину світлого майбутнього", і стверджував, що при ньому "не зупиняється контрабас".

Нефьодов у відповідь на звинувачення заявив, що йому нема чого приховувати чи соромитися і зазначив, що заяви Уманського мають перевірити правоохоронні органи. Своє звільнення Нефьодов проілюстрував фото у Фейсбуці і постом "Доббі – вільний".

Пост Максима Нефьодова після звільнення з поста голови Державної митної служби

Пост Максима Нефьодова після звільнення з поста голови Державної митної служби (Фото: скріншот)

На початку 2020 року ЗМІ оприлюднили відео, на якому Максимом Нефьодов присутній під час еротичного шоу у київському нічному клубі Queen. На той час головний митник розважався у “таємній кімнаті” на БДСМ-вечірці. Повідомлялося, що туди можна було потрапити лише за закритими списками. Сам Нефьодов заявив, що не бачить в цьому нічого страшного.

"Вибач, а в чому саме скандал? Це ж просто нічний клуб, дівчата PJ, не оголені, я нічого жахливого не роблю”, – заявив Нефьодов, спілкуючись із пранкером.

Максим Нефьодов під час БДСМ-вечірки

Максим Нефьодов під час БДСМ-вечірки (Фото: скріншот відео)

У вересні 2020 року Нефьодов подав декларацію про доходи, згідно із якою, він не має власної нерухомості, однак його дружина володіє квартирою площею 133,1 кв.м. у Києві та має дві земельні ділянки (521 і 571 кв.м.) у селі Семенівка Київської області.

Також колишній головний митник вказав автомобіль Infiniti EX35 і годинники El Primero Automatic, які були вкрадені. Дійсно, у вересні 2018 року ЗМІ повідомляли, що у Києві обікрали квартиру Максима Нефьодова, який на той час обіймав посаду заступника міністра економіки. На момент пограбування він був на фестивалі в США. Грабіжники проникли в квартиру через вікно і винесли звідти цінні речі.

У дружини Нефьодова Яни Калмикової, згідно із декларацією, є автомобіль Audi A6 2016 року випуску, яким він користується за дорученням. У 2020 році Максим Нефьодов заробив 647,9 тисячі гривень. У банках він зберігав 114 тисяч гривень і 4988 доларів, у дружини на рахунках вказано 3,8 мільйона гривень і 17 тисяч доларів. Готівковими коштами Максим Нефьодов тоді задекларував 57,5 тисячі доларів, його дружина - 33 тисячі євро і 198 тисячі доларів.

Дата публікації: 30.06.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021