Одарченко Андрій

Одарченко Андрій

Викладач, науковець, депутат ВРУ ІХ скликання від партії "Слуга народу"

Одарченко Андрій – доктор технічних наук, професор, політичний неофіт "Зе-команди"

Місце народження

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові.

Освіта

  • 2000 рік – закінчив Харківську академію технології та організації харчування (з 2002 року – Харківський державний університет харчування та торгівлі) за спеціальністю "Товарознавство та комерційна діяльність".
  • 2003 рік – захищає кандидатську дисертацію. Отримує науковий ступінь кандидата технічних наук.
  • 2007 рік – рішенням Атестаційної колегії МОН Одарченку надано вчене звання доцента.
  • 2014 рік – захищає дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.
  • 2015 рік – отримує вчене звання професора.

Родина

Батько – проректор, завідувач кафедри Харківського державного університету харчування та торгівлі.

Брат Дмитро – викладає у тому ж університеті.

Даних про дружину у ЗМІ та відкритих джерелах немає.

Згідно з декларацією, в Андрія Одарченка двоє дітей – дочка Алла та син Микола.

Фахова робота та наукові досягнення

Вся трудова діяльність Андрія Одарченка тісно пов’язана з Харківським державним університетом харчування та торгівлі. Тут він здобув вищу освіту, захистив кандидатську дисертація і з 2003 року працював спочатку викладачем, а пізніше – доцентом.

2011 рік – Одарченка призначають деканом факультету управління торговельно-підприємницької та митною діяльністю  ХДУХТ.

З 2015 року він за сумісництвом працює на посаді професора кафедри товарознавства, управління якістю та екологічної безпеки цього ж університету.

Крім викладання та адміністративної роботи, Одарченко є головою Вченої ради свого факультету, входить до спеціалізованої вченої ради університету та очолює експертну раду ХДУХТ.

Науковець підготував трьох кандидатів технічних наук, він автор та співавтор понад 170 наукових праць. Основна сфера його наукових інтересів – покращення якості та технологічних властивостей сировини та харчових продуктів, Удосконалення технологій консервування холодом, розробка ступінчастого режиму розморожування напівфабрикатів, тощо. Окрім основного напряму наукової роботи, Одарченко у співавторстві підготував посібник про біржову діяльність. Він також активний популяризатор електронних фінансів. У 2015 році вийшла його спільна з Катериною Сподар робота "Особливості електронної комерції та перспективи її розвитку в Україні".

Крім наукових робіт, професор Одарченко має 24 патенти. Результати його наукових досліджень успішно впроваджені в роботу підприємств харчової промисловості. Викладацька та наукова діяльність вченого відзначена чисельними грамотами та подяками. Він отримав грамоту Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Подяку голови Харківської обласної державної адміністрації, грамоту Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обладміністрації, кілька грамот Харківської міської ради.

Політична діяльність

До 2019 року Андрій Одарченко політикою особливо не цікавився, бо не вірив що "цирк під куполом" здатний принести якусь реальну користь, адже одні і ті ж самі горлодери десятиліттями обіцяли, обіцяли, обіцяли…

Прихід у політику нової "Зе-команди" змінив його позицію. Вчений побачив шанс для країни і реальну можливість зламу замшілої політичної системи, що гальмувала будь-які позитивні зрушення. Омельченко приєднується до команди Зеленського (досьє Зеленського Володимира) весною 2019 року і активно працює на його перемогу під час президентської кампанії. В зоні його відповідальності – консервативна Салтівка (спальні квартали Московського району), колишня база "регіоналів" та ОПЗЖ. Активна і чесна робота команди, їх особиста віра в невідворотні зміни вселила надію і місцевому електорату. Зеленський на Салтівці набрав найбільше голосів у першому турі, а в другому – понад 85%. І саме на цьому, 170 виборчому окрузі Андрія Одарченка затвердили кандидатом у депутати ВРУ від партії "Слуга народу" на позачергових парламентських виборах одразу ж після президентських перегонів.

Андрій Одарченко з Володимиром зеленським (фото: facebook.com/sluganarodu.odarchenko)

Ця виборча компанія була першою в житті нового політика. Але Одарченко виявився умілим агітатором, вправним організатором і досить креативним пропагандистом нових ідей. У його виборчій програмі два основних посили до виборців. Перший – Одарченко в команді Зеленського, з новими чесними людьми, які ідуть на вибори щоб підтримати президента і нарешті домогтись кардинальних змін в країні. Другий посил відноситься до політиків старої генерації, які десятиліттями сидять у Верховній Раді і створили систему тотальної корупції та блокування усіх позитивних реформ. Одарченко декларує як головну мету нової команди докорінну зміну старої системи влади і очищення країни від збанкрутілих політичних кланів. Таких політиків кандидат називає прогнилими політичними пеньками минулого.

Фактично його виборча кампанія проходить під гаслом "Викорчовуй політичні пні!". Цими закликами із зображенням трухлявого пенька під трафарет розмалювали асфальт по всій Салтівці. Те, що гасло "дійшло" до виборців активісти з команди Одарченка відчули вже через декілька днів. 4 липня 2019 року невстановлені молодики порізали ножами агітаційні намети та пригрозили агітаторам розправою. 16 липня відбулось два напади на агітаційні намети Одарченка. Групи людей у масках накинулись на волонтерів, перекинули намети, розтоптали агітаційні матеріали.

Проти кандидата розгорнули справжню кампанію "чорного піару". Його звинувачували і в хабарництві, і у фінансуванні партії Мураєва, і в керуванні автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Одарченко не реагував на провокації, спокійно і аргументовано спростовував. Щодо нетверезого перебування за кермом – є рішення суду про відсутність доказів, щодо партії Мураєва – він не фінансував ніколи жодної партії, а тим більше цієї, чиї ідеї він взагалі не розділяє. Кандидат знаходить можливість особисто зустрітись з президентом. Часу вистачило лише на кількахвилинну розмову, але Одарченко встиг розповісти про головні багатолітні проблеми Салтівки і необхідність допомоги від центральної влади.

Фото: facebook.com/sluganarodu.odarchenko

Виборці повірили в кандидата від "Слуги народу". За Андрія Одарченка проголосувала більш ніж 31 тисяча виборців. Основний суперник від ОПЗЖ отримав на 10 тисяч голосів менше.

29 серпня 2019 року Андрій Одарченко приймає присягу як депутат Верховної Ради України ІХ скликання. Він входить до складу Комітету з питань антикорупційної політики. Його сучасний прогресивний світогляд та євроатлантичні переконання стають зрозумілими після ознайомлення з переліком міжфракційних об’єднань, в яких депутат задекларував свою участь: "Рівні можливості", Антирейдерська коаліція", "БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)", "За прискорену євроінтеграцію українського бізнесу". Одарченко в Раді веде себе скромно, не біжить до трибуни виступати з приводу чи без, не влаштовує щоденні конференції перед журналістами, не піариться на різних ток-шоу. Але лише за кілька місяців 2019 року він став співавтором 14 законопроектів.

Андрій Одарченко (фото: facebook.com/sluganarodu.odarchenko)

Сайт "Хто є хто в Україні" постійно моніторить депутатів ВРУ лише по одному показнику – голосування за закони та постанови Ради. Одарченко з найбільш принципових питань займав виважену позицію. Зокрема у вересні 2019 року він підтримав законопроекти щодо недоторканності народних депутатів України, щодо реформи органів прокуратури (передбачав ретельне очищення прокурорської касти від корупціонерів), щодо перезавантаження влади. Наступного місяця Одарченко голосував "за", коли затверджували закони щодо забезпечення ефективності механізму запобігання корупції і щодо конфіскації незаконних активів і покарання за набуття таких активів. У березні 2020 року депутат підтримав законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, а от відносно закону щодо викривачів корупції (винагорода за повідомлення про хабар, анонімність, відсутність покарання за непідтверджену інформацію)  він, як і 17 інших членів фракції, утримався.

8 квітня 2020 року помічники Антона Одарченка за дорученням депутата безкоштовно роздали харків’янам 4100 захисних масок. Правда, Громадський рух ЧЕСНО назвав таку благодійність "гречкосійством".

Дата публікації: 08.02.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1