Разумков Дмитро

Разумков Дмитро

Колишній голова Верховної Ради України

Всі новини

Дмитро Разумков – Голова Верховної Ради України, лідер партії "Слуга Народу".

Місце народження

Дмитро Разумков народився 8 жовтня 1983 року в м. Бердичів, Житомирська область, УРСР. 

Освіта

  • 1990-1998 – середня школа № 3 м. Бердичів.
  • 1998-2001 – ліцей № 38 ім. В. Молчанова, м. Київ.
  • 2001-2007 – КНУ ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин, спеціальність "міжнародні економічні відносини".
  • 2007-2011 – Національний університет державної податкової служби, спеціальність "правознавство".

Родина

  • Батько – Олександр Разумков (1959-1999), політик, колишній секретар РНБО.
  • Мати – Наталя Кудря, Народна артистка України.
  • Дружина – Юлія Чайка.
  • Діти: Олександр Разумков, Олексій Разумков. 

Коротка біографія

Разумков Дмитро Олександрович – український політик, правознавець, фахівець із міжнародних економічних відносин. На сьогодні – Голова Верховної Ради України.

У Дмитра Разумкова біографія досить стандартна, як для сина українського політика. Народився він у Бердичеві, в родині двох відомих українських діячів. Мати Дмитра – актриса Наталя Кудря, акторка театру ім. Лесі Українки. Батько в 90-х роках зробив кар’єру в політиці: Олександра Разумкова називали "правою рукою Леоніда Кучми". Він створив власний центр аналітики економічних і політичних досліджень – знаменитий "Центр Разумкова".

Дмитро Разумков початкову освіту одержав у рідному місті Бердичеві. Після переїзду до Києва 1998 року продовжив навчання в престижному київському ліцеї № 3, а потім – в Інституті міжнародних відносин КНУ. 2007 року одержав диплом магістра в сфері міжнародних економічних відносин. Потім продовжив освіту в Національному університеті державної податкової служби. 2011 року одержав другий диплом за спеціальністю "правознавство".

Після закінчення ІМВ почав кар’єру в державному апараті: одержав посаду фахівця в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва. Потім почалася робота в Кабінеті Міністрів України. У цей період (2006-2009) входив до складу "Партії Регіонів", працював помічником депутата Валерії Матюхи, про що свідчать численні фото Дмитра Разумкова того періоду. Він також був категоричним супротивником Віктора Ющенка та його партії.

2009 року перейшов у комерційний сектор. Але 2013 Дмитро Разумков у досьє знову додав державну службу – обійняв посаду радника голови Кіровоградської облдержадміністрації Олександра Ніколаєнка.

Також в 2009-2011 завдяки зв’язкам батька працював із Сергієм Тігіпком.

Через рік роботи в держсекторі знову перейшов у приватний бізнес – заснував власну консалтингову компанію Ukrainian Politconsulting Group. На посаді директора цієї компанії він перебував аж до 2019 року.

2019 року Дмитро Разумков увійшов у найближче оточення Володимира Зеленського. Він не просто став радником майбутнього президента, але й взяв на себе обов’язки спікера партії "Слуга Народу" і передвиборного штабу кандидата в президенти Зеленського.

Після перемоги на президентських виборах навесні 2019 року Володимир Зеленський передав кермо влади партією "Слуга Народу" Дмитру Разумкову.

2019 року Разумков також став кандидатом у народні депутати від партії "Слуга Народу", і після перемоги цієї політичної сили на позачергових парламентських виборах пройшов у Верховну Раду.

А через усього кілька місяців за підтримки "монобільшості" Верховної Ради став Головою ВРУ.

Від 1 жовтня 2019 року залишив посаду голови партії "Слуга Народу".

30 вересня 2021 року у Верховній Раді розпочали збір підписів за відставку Разумкова з посади спікера.

7 жовтня 284 голосами "за" Разумкова звільнили з посади голови Верховної ради України.

Політичні погляди

У родині Разумкових явно простежується послідовність поколінь: батько Дмитра, Олександр Разумков був тісно пов’язаний як із другим президентом України Леонідом Кучмою, так і з депутатом Сергієм Тігіпком. А через єдинокровного брата – Гліба Разумкова – Дмитро пов’язаний ще й з Анатолієм Гриценком і Віктором Пінчуком.

У першому десятилітті XXI століття Разумков відверто підтримував проросійську "Партію Регіонів" Віктора Януковича.

На Дмитра Разумкова компромату цілком достатньо, але здебільшого він пов’язаний з його родиною та схемами, які розвивав Олександр Разумков, коли був в уряді. Також досить скандальним була поведінка майбутнього спікера, який демонстративно говорив російською мовою. Також Дмитро Разумков у новини потрапляє регулярно у зв’язку зі своїм впливом на президента Володимира Зеленського: він дозволяє собі критикувати дії глави держави та висловлювати невдоволення роботою депутатів.

Що стосується фінансів і доходів спікера ВР, то Дмитро Разумков у декларації 2018 року вказав володіння нерухомістю в елітному районі Києва – на Софіївській Борщагівці, а також три автомобілі еліт-класу. Його дружина також володіє нерухомістю в столиці. У цілому ж, Дмитро Разумков – спадкоємець зв’язків свого батька, політик у другому поколінні, який сьогодні є одним із найвпливовіших громадян країни.

Дата публікації: 07.10.2021
Дата останньої зміни: 07.10.2021
1