Садовий Андрій

Садовий Андрій

Політик, мер Львова

Всі новини

Андрій Садовий - Політик, засновник громадської організації “Самопоміч”, бізнесмен, співзасновник ТРК “Люкс”, міський голова Львова з 2006 року.

Місце народження

Народився 19 серпня 1968 у Львові.

Освіта

  • 1995 р. – Закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю “Інженер електронної техніки”.
  • 1997р. – У Львівському політехнічному інституті отримав диплом економіста за спеціальністю "Фінанси і кредит".
  • 1999 р. – Закінчив Академію державного управління при Президентові України, отримав диплом магістра державного управління.

Родина

Дружина - Катерина Кіт, 47 років - мистецтвознавець, співвласниця медіахолдингу ТРК “Люкс”, співзасновниця ТОВ “Королівський двір".

Сини -

  • Іван-Павло (2001 року народження)
  • Тадей-Лука (2004 року народження)
  • Михайло (2006 року народження)
  • Йосип (2008 року народження)
  • Антоній (2011 року народження).

Коротка біографія

Першу роботу Андрій Садовий отримав у 14 років - працював м'ясником в їдальні.

З 1987 по 1989 роки він служив строкову службу в полку зв'язку військово-повітряних сил.
1989 року влаштувався регулювальником радіоелектронної апаратури виробничого об'єднання "Львівприлад".

З 1992 року протягом наступних трьох обіймав посаду заступника директора Львівського відділення Фонду соціальної адаптації молоді при Кабінеті Міністрів України.

У 1993 році Андрій Садовий разом із журналістами Олександром Кривенком та Ігорем Копистинським заснував радіостанцію "Люкс".

Протягом 1995-1998 років Садовий входить до наглядової ради ЗАТ ІК "Галицькі інвестиції".

У 1997-2005 роках працює як голова правління ВАТ "Південьзахіделектромережбуд".

Протягом 2002-2006 років Андрій Садовий - голова ради ЗАТ "Телерадіокомпанія "Люкс". У 2006 році перед місцевими виборами, Садовий передав право на власності на холдинг дружині Катерині Кіт.

2002 року він стає також директором громадської організації “Інститут розвитку міста”. А 2006 року засновує телеканал новин “24”.

Громадська і політична діяльність та скандали

Перші згадки про участі в політичному житті в досьє Андрія Садового з'явилися в ролі депутата і голови економічної політики Львівської міської ради (1998-2002 роки). Він став членом політичної партії "Реформи і порядок". На початку XXI століття Садовий самовисуванцем балотувався до ВРУ на проміжних виборах.

У 2002 році він робить першу спробу стати “господарем” Львова, але на виборах міського голови посідає третє місце. Тоді Садового випередив Любомир Буняк.

2004 року Садовий ініціював створення громадського об'єднання "Самопоміч". Цього ж року став членом "Народного Союзу "Наша Україна". Однак, пробув Садовий у лавах політсили недовго. 27 червня 2009 року з'їзд політичної партії “Наша Україна” виключив Андрія Садового з політради партії на його прохання.

2006 року Андрій Садовий вдруге бере участь у місцевих виборах і 26 березня 2006 року отримує перемогу. Через 4 роки, у 2010-му, на чергових виборах міського голови його висувають кандидатом від Республіканської християнської партії. Андрій Іванович знову отримує перемогу.

У грудні 2012 року в біографії Андрія Садового з'явилося знакова подія - він оголосив про створення власної політсили - партії “Самопоміч”.

Після Революції гідності у 2014 році Андрій Садовий отримує пропозицію зайняти крісло віце-прем'єр-міністра в Уряді Арсенія Яценюка. Садовий відмовився. Мотивував своє рішення тим. що хоче залишитися міським головою Львова. Після цього посаду запропонували тодішньому міському голові Вінниці Володимиру Гройсману.

28 лютого 2014 року під час прямого ефіру Андрій Садовий заявив, що його партія “Самопоміч” буде брати участь у дострокових парламентських виборах.

24 листопада 2015 року Андрій Садовий втретє склав присягу міського голови Львова.

2019 року він балотувався на посаду Президента України від партії "Об'єднання "Самопоміч". Знявся з реєстрації у ЦВК на користь Анатолія Гриценка. Цього ж року заявив про свою відставку з посади очільника партії.

На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Андрій Садовий у першому турі отримав 39,96% голосів. У другому турі він змагатиметься з Олегом Синютком, у якого 31,03% голосів.

З ім'ям Андрія Садового пов'язують кілька резонансних історій та скандалів.

У 1995 році було створено ЗАТ "Галицькі інвестиції", до наглядової ради якого увійшов Садовий. Акціонерне товариство займалося майновими приватизаційними сертифікатами. Однак вкладники ЗАТ ІК "Галицькі інвестиції" могли обміняти свої інвестиційні сертифікати на акції цих компаній до 1998 року. За інформацією ЗМІ Андрій Садовий отримував від цього прибутки, які “відмивав” через громадську організацію “Інститут розвитку міста” й “Благодійний фонд підтримки молодіжних ініціатив”, які він сам і заснував.

У 2007 році розгорівся скандал через старі німецькі трамваї, які можновладці на чолі з Садовим закупили для Львова. Прокуратура почала розслідування. Йшлося про розтрату 2 млн грн бюджетних коштів. У 2009 році кримінальну справу закрили.

На цьому неоднозначні історії в житті Садового не завершилися. У 2009 році суд оштрафував мера Львова на 500 грн за помилкові висловлювання з приводу співробітників газети Львівської міської ради "Ратуша".

У 2012 році, під час підготовки Львова до прийому Євро-2012 опозиційні депутати звинуватили Андрія Івановича в тому, що він нібито особисто затверджував інвесторів і будівельників для об'єктів футбольного чемпіонату.

У 2013 році Садовий навіть став жертвою нападу. Тоді невідомий чоловік поблизу ратуші кілька разів вдарив мера по обличчю. До слова, Садовий ще кілька разів ставав жертвою агресії невідомих. 25 липня 2014 року його будинок по вулиці Стрілецькій обстріляли з протитанкового гранатомета РПГ-18. 26 грудня цього ж року напад скоїли повторно. 29 жовтня 2015 року в двір будинку мера кинули гранату.

Восени-взимку 2013 року Садовий підтримав Революцію гідності та закликав містян виходити на акції протесту. Однак, у ЗМІ в той час говорили про зв'язок міського голови Львова із людьми президента-втікача Віктора Януковича. Насамперед це російський олігарх Михайло Фрідман і прибічник Януковича Борис Колесников. Останній навіть захищав мера від звинувачень з махінаціями під час ремонту доріг до Євро-2012.

Найгучніший скандал, фігурантом якого став Садовий, спалахнув у 2016 році. Тоді на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова сталася пожежа, яка спровокувала зсув. Під тоннами землі та сміття загинули троє пожежників та еколог. Оперативно вирішити “сміттєву” проблему Садовий не зміг. Львів залишився без сміттєвого полігону й непотріб, який продукували містяни, почали розвозити по сміттєзвалищах усієї країни.

У листопаді 2018 року в мережі опублікували аудіозапис, на якому Садовий різко висловлюється на адресу херсонської активістки Катерини Гандзюк. Він звинуватив активістку в розвалі місцевого осередку "Самопомочі" й назвав “стервою”. Нагадаємо, що мине зовсім небагато часу й невідомий обіллє активістку соляною кислотою. Від отриманих травм Катерина Гандзюк померла у реанімації.

Минулого року з іменем Садового було пов'язане ще одне кримінальне провадження. Тоді співробітника САП оголосили йому підозру у зловживанні владою по справі будівництва індустріального парку в Рясному.

На увагу заслуговують і податкові декларації мера Львова. Зокрема, у податківців викликало питання те, що Садовий має фінансові зобов’язання по відношенню не до банків, страхових чи лізингових компаній або пенсійних фондів. Також він володіє нерухомістю площею понад 300 кв метрів.

Дата публікації: 02.11.2020
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1