Шефір Сергій

Шефір Сергій

Перший помічник Зеленського та співзасновник "Студії Квартал 95"

Всі новини

Шефір Сергій – один з авторів КВК, сценарист та продюсер, співзасновник "Студії Квартал 95", близький товариш Володимира Зеленського та перший помічник президента України.

Місце народження

Народився 25 травня 1964 року в місті кривий Ріг Дніпропетровської області.

Освіта

Закінчив Криворізький гірничорудний інститут за спеціальністю "Підземна механіка".

Родина

Дружина - Шефір Лариса Миколаївна, співвласниця компанії "Зеларі Фіш".

Син – Шефір Микита Сергійович, помічник народного депутата України.

Коротка біографія

Шефір Сергій Нахманович за отриманою спеціальністю не працював. Ще у 80-х роках минулого століття він виступає в місцевих командах КВК. Разом зі старшим братом Борисом починає писати для них тексти. На початку 90-х вони вже популярні автори, організатори руху КВК в місті.

У 1995 році на фестивалі КВК брати Шефіри запросили Володимира Зеленського (досьє Зеленського Володимира) стати учасником команди "Запоріжжя - Кривий Ріг - Транзит", з того часу почалося їхнє багаторічне співробітництво. Вони стали близькими друзями і відтоді – завжди разом. Брати Шефіри й Володимир незабаром переїхали в Москву.

Сергій разом з братом Борисом писав тексти для команд КВК: "Мінськ", "Махачкалинські бродяги", "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит" (чемпіон СНД), "95-й квартал". Працював редактором в компанії президента КВК Олександра Маслякова. Спочатку брати жили разом із Зеленським в однокімнатній квартирі в Митіщах. Але спроби побудувати успішну кар’єру в Москві поступово сходили нанівець. Друзі приймають рішення повертатись в Україну.

У 2003 році Сергій Шефір приїздить в Київ. Тут вони разом з братом та Зеленським заснували “Студію Квартал 95”. Зараз в компанію входить вісім авторських груп. У 2005 році вперше побачило світ шоу “Вечірній квартал”, де Сергій був співавтором.

Згодом з’являються інші телевізійні шоу та розважальні програми, популярність та прибутки зростають. Креативна творча "Студія Квартал 95" перетворюється на динамічний багатомільйонний бізнес. В біографії Сергія Шефіра з 2005 року можна відзначити його все більшу зацікавленість у кінематографі. Оскільки співвласники "Студії Квартал 95" стають досить заможними людьми, Сергій Шефір виступає не лише сценаристом, а з 2008 року дебютує як продюсер.

Досьє Сергія Шефіра вміщує деяку інформацію про його роботу в кінематографі.

Як сценарист він виступає в таких фільмах: "Їсти подано!" (2005 р., Україна); "Професор у законі" (2006 р., Україна); "Новорічні свати" (2010 р., Україна); "Легенда. Людмила Гурченко" (2011 р., Україна).

Його доробок як продюсера значно більший: "Свати" (2008 р., Україна); "Чудо" (2009 р., Україна); "Свати 2" (2009 р., Україна); "Свати 3" (2009 р., Україна); "Як козаки…" (2009 р.,Україна); "Свати 4" (2010, Україна); "Новорічні свати" (2010, Україна); "Свати 5" (2011, Україна); "Я буду поруч" (2011 р.); "8 перших побачень" (2012 р.); "Ржевський проти Наполеона" (2012 р.).

Загалом брати Шефіри створили майже три десятки фільмів та серіалів.

У 2015 році “Студія 95” запустила власний супутниковий телеканал – “Квартал ТВ”.

Щодо бізнесу в цілому, то досьє Сергія Шефіра, крім "Студії Квартал 95", вказує компанії, де він виступає засновником чи співзасновником:

  • "Фіш Хаус" — діяльність ресторанів;
  • "Квартал-Концерт" — театральна та концертна діяльність;
  • "Гауді-студіо" — виробництво кіно- і відеофільмів, телевізійних програм;
  • "Анімаційна студія 95" — виробництво кіно- і відеофільмів, телевізійних програм;
  • "Квартал ТВ" — діяльність у сфері телевізійного мовлення (співзасновник);
  • "Продюсерський центр "Ліга сміху" — театральна та концертна діяльність (співзасновник);
  • "Інвест Аніма" — тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення;
  • "Молодіжний центр "Ліга сміху" — діяльність інших громадських організацій.
  • Крім того, Сергій Шефір є кінцевим бенефіціаром кіпрської компанії "Green Family LTD" і ТОВ "Драйв-продакшн", яка займається виробництвом кіно- і відеофільмів, телевізійних програм.

З початку 2018 року в суспільстві посилюється інтерес до Володимира Зеленського, як до майбутнього політика і можливого кандидата у президенти. Зеленський виправдовує ці сподівання й оголошує про свою участь у президентських перегонах. Сергій Шефір стає одним із керівників його виборчого штабу.

Весною 2019 року Володимир Зеленський перемагає і приймає присягу як президент України. А 21 травня цього ж року новини про Сергія Шефіра оприлюднюють указ президента про призначення його першим помічником президента України Володимира Зеленського.

Державна служба та скандали

Після перемоги Володимира Зеленського посаду керівника Офісу президента передбачали саме Сергію Шефіру. Проте президент вирішив інакше і мотивував його призначення першим помічником цілковитою довірою до давнього товариша. Досьє Сергія Шефіра знайомить з його основними обов’язками на новому місці. В першу чергу це організація щоденної роботи глави держави. Крізь нього проходить весь потік листів, заяв, звернень, дзвінків, прохань, підписів та доручень. Сергій Шефір готує основні тези промов президента, виступає його комунікатором для таємних контактів та перемовин. Були очікування, що перший помічник одразу ж буде конфліктувати з керівником ОП Андрієм Богданом, але цього не сталось. В інтерв’ю через місяць після призначення Сергій Шефір високо оцінив ділові якості Богдана і здатність до командної роботи.

Коли його запитали про головне завдання, яке він ставить перед собою на цій посаді, перший помічник відповів, що зробить все, щоб у політиці Володимир Зеленський залишався людиною. "Корона в нього вже і так ніколи не виросте, тому що він був достатньо популярною людиною", - сказав Шефір про свого керівника. Він додав, що має обов’язок завжди говорити президенту правду.

Одразу після перемоги, коли команда Зеленського демонструвала "відкритість і прозорість" перед суспільством, Сергій Шефір дав інтервью LB.ua (липнь 2019 року). Воно дозволяє зрозуміти його позицію з ряду важливих питань. Зокрема, Шефір вважає що їх команда здатна переконати Путіна піти на прямі перемовини з Зеленським, що слід обмежити можливість купівлі медіаресурсів для людей, які мають з Росією спільний бізнес, що потрібно всіх олігархів посадити за стіл перемовин і заставити працювати на Україну по єдиним правилам. Він висловився проти проведення військових парадів, проти заборони на в’їзд російських артистів в Україну. Позаяк Шефір працює від патронатної служби, то вважає, що її працівники не повинні заповнювати декларацію.

Враховуючи, що до призначення на посаду в Офіс президента у Сергія Шефіра не було ні скандалів, ні проблем зі ЗМІ, то в перший же місяць роботи він отримав цього вдосталь. Спочатку йому допоміг брат Борис, який заявив в інтерв’ю, що вважає Путіна розумною людиною з якою можна домовитись, а також негативно висловився про мовний закон і нинішні квоти української мови на радіо і телебаченні. Ці висловлювання збурили суспільство, Сергій виступав зі спростуванням, в Офісі президента заявили, що все це лише особиста думка Бориса Шефіра.
Потім і сам перший помічник президента потрапив у скандал, коли журналісти виявили його серед учасників святкування ювілею Георгія Суркіса. Громадськість вважала неприйнятними особисті контакти представників нової влади з діячами проросійських партій.

Програма "Схеми: корупція в деталях" проводила журналістське розслідування про неформальні контакти Офісу президента. Було встановлено, що пізно ввечері в жовтні 2019 року Сергій Шефір побував в офісі Коломойського. На питання про зміст таємних домовленостей, перший помічник все спростовував, мовляв, був у справах "Студії Кварталу 95". А 31 серпня 2020 року "Схеми" знову зафіксували таємний візит Шефіра, на цей раз у маєток Ріната Ахметова. Коли журналісти знову атакували його з запитаннями, він коротко відповів, що не робив нічого, що суперечить інтересам країни.

Шефіра називають "сірим кардиналом" Зеленського. Слід врахувати, що помічник президента – людина не публічна. Мабуть, тому досьє Сергія Шефіра досить бідне на скандали та яскраві події. Однак є надія, що при такій посаді та ще й з таким, як Зеленський, керівником, в нього все попереду.

22 вересня 2021 року біля села Лісники скоїли замах на Сергія Шефіра. В авто, в якому їхав Шефір із водієм потрапило десяток куль, водій поранений, Шефір відбувся переляком. Напад на Шефіра вже охрестили "привітом Зеленському" від олігархів.

Дата публікації: 22.09.2021
Дата останньої зміни: 22.09.2021