Ширяєв Олег

Ширяєв Олег

Один із засновників “Східного Корпусу”

Всі новини

Ширяєв Олег - очільник руху "Східний Корпус", юрист, у минулому економіст, учасник російсько-української війни, керівник бойового підрозділу "Східний Корпус", спортсмен, співорганізатор спортивного турніру "Йду на ви!", практикує заняття йогою на професійному рівні.

Місце народження

Олег Ширяєв народився 28 вересня 1986 року у селищі Місцево, Московська область. У 1989 році родина переїхала до України.

Освіта

 • З 1993 до 2003 року Олег навчався у Люботинській загальноосвітній школі № 4. У шкільні роки займався спортом: боротьбою, боксом, карате.
 • У 2003 році Ширяєв почав здобувати вищу освіту у Харківському національному університеті ім. С. Кузнеця на факультеті: "Облік і аудит", за спеціальністю: "Контроль та ревізія". У 2008 році став магістром, захистивши дипломну роботу на тему: "Аудит кредитних операцій банків". Виступав за збірну університету з самбо.
 • З 2016 до 2017 навчався на юридичному факультеті Університету внутрішніх справ.

Родина

Олег Ширяєв одружений з 2009 року, подружжя виховує двох дітей.

Кар’єра

 • Олег почав свою кар’єру ще під час навчання в університеті, у 2007 році влаштувався в Акціонерне товариство "Державний Ощадний банк України" на посаду економіста.
 • Олег з 2007 р. входить до складу правої організації "Патріот України", де проходив спортивну та ідеологічну підготовку. "Патріоти України" шукали нелегальних мігрантів, які незаконно жили у Харкові та спільно з правоохоронцями ліквідовували наркоточки.
 • З 2008 до 2009 року Ширяєв проходив строкову службу у Повітряних силах ЗСУ.
 • Після служби в армії, Олег Ширяєв почав професійно займатися спортивним єдиноборством джиу-джитсу та греплінгом і отримував призові місця на багатьох турнірах. Також, став співорганізатором турніру "Йду на ви!" у якому беруть участь найкращі спортсмени та чемпіони по бойових мистецтв.
 • З червня 2008 року, після строкової служби, повернувся до Харкова де був керівником відділення в Акціонерному товаристві "Державний Експортно-Імпортний банк України".
 • З 2012 до 2014 року Олег обіймав посаду регіонального керівника в комерційному банку "Аксіома".
 • 20 квітня 2016 року Олега Ширяєва призначили Радником губернатора Харківської області з питань зв'язків з громадськістю та територіальної оборони на громадських засадах.
 • З жовтня 2019 року став адвокатом, його нагородили "Подякою" від організації адвокатів Харківської області за захист конституційних прав громадян України.

Олег Ширяев (фото: фейсбук)

Східний Корпус

На початку 2014 року Олег Ширяєв разом з іншими активістами створили "Східний Корпус". Рух був необхідний Харкову заради боротьби проти "Антимайдану". У "Східний Корпус" входили спортсмени, здатні протистояти проросійським провокаторам.

У 2015 році Ширяєв та "Східний Корпус" пройшли попередню воєнну підготовку та уперше поїхали на російсько-українську війну до першої лінії оборони Маріуполя. Командиром роти було призначено Олега Ширяєва у званні капітан міліції. Олег керував підрозділом під час звільнення села Широкине. Влітку 2015 "Східний Корпус" під командуванням Ширяєва зупинили окупантів поблизу Гранітного.

З 2016 Олег Ширяєв відкрив реабілітаційний центр для учасників АТО, де ветерани безплатно отримували кваліфіковану допомогу психологів, реабілітологів, і могли отримати допомогу в працевлаштуванні.

Пізніше створив охоронне агентство "Східний Корпус", в якому працевлаштовувалися ветерани АТО.

У вересні 2018 року по безпідставному звинуваченню був арештований та вийшов під заставу за два місяці по тому.

11 вересня 2018 року рух "Східний Корпус" саморозпустився через арешт лідера, і пресинг з боку правоохоронної системи.

Олег Ширяев (фото: фейсбук)

Замах на вбивство

11 вересня 2015 на Ширяєва Олега, Арсена Авакова, Андрія Білецького та Всеволода Кожемяку було скоєно замах на вбивство, на замовлення Євгена Жиліна, у минулому  очільника проросійської громадської організації "Оплот".

Обвинуваченого у замаху Андрія Янголенко затримали на наступний день після події.

Дата публікації: 20.04.2021
Дата останньої зміни: 24.09.2021