Штепа Неля

Штепа Неля

Скандально відома колаборантка і колишня мерка Слов’янська

Всі новини

Штепа Неля – колишній член Партії регіонів та голова міста Слов’янська, палка прихильниця Януковича, відома колаборантка, скандальна, неврівноважена особа.

Місце народження

Народилась 13 вересня 1962 року в місті Слов’янськ Донецької області.

Освіта

 • В 1984 році закінчила фізико-математичний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту.
 • У 2010 році захистила кандидатську дисертацію, кандидат фізико-математичних наук.

Родина

Була тричі одружена.

Перший чоловік: Сергій Васильович Огарков. Їх син: Сергій Сергійович Огарков (1983 р.н.).

Другий чоловік: Віктор Штепа. Їх дочка: Штепа Ольга Вікторівна (1993 р.н.).

Третій чоловік: Артамонов Олексій Сергійович, молодший на 15 років, колишній її водій та охоронець. Розлучились у 2013 році.

У 2012 році удочерила дочку померлого друга Катерину.

Коротка біографія

 • Штепа Неля Ігорівна виросла в Слов'янську, у сім’ї вчителів.
 • З 1984 по 1987 рік – працювала вчителем, завучем та директором у Покровській середній школі. Тут вона вступила до лав КПРС.
 • У 1987- 1989 роках працювала завідувачем організаційного відділу в райкомі ЛКСМУ Артемівського району.
 • З 1989 по 1990 рік - Неля Штепа другий секретар Артемівського райкому комсомолу.
 • У 1990 – 1995 роках - році керувала відділом збуту на взуттєвій фабриці.
 • З 1995 по 1999 рік – працювала комерційним директором цієї фабрики.
 • У 1999 – 2001 роках працювала директором з комерції на Артемівському машинобудівному заводі.
 • З 2003 по 2006 рік – перейшла на роботу в ТОВ "Енергоальянс", одразу ж призначена директором.
 • У 2006 – 2007 роках працювала на посаді комерційного директора в Державному підприємстві "Науково-дослідний інститут високих напруг".
 • З лютого по грудень 2007 року була радником віцепрем'єр-міністра в Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Їй присвоєно 7-й ранг державного службовця.
 • У січні 2008 повернулася на Державне підприємство НДІВН Слов'янська, працювала заступником директора.
 • З березня по жовтень 2009 року – працювала директором ТОВ "Доненергомаш".
 • У жовтні 2009 року стала головою наглядової ради регіонального благодійного фонду "Поспішайте робити добро".
 • З 31 жовтня 2010 року по 9 липня 2014 року – мер Слов'янська.
 • У квітні-травні 2014 року підтримала бойовиків, що захопили Слов’янськ, закликала населення прийти 11 травня на референдум про самовизначення регіону.
 • Після звільнення Слов’янська урядовими військами в липні 2014 була заарештована.
 • У вересні 2017 року була звільнена під домашній арешт. За 6 років суд так і не відбувся.
 • Кандидат у народні депутати від партії "Опозиційна платформа – За життя" на парламентських виборах 2019 року, № 74 у списку. Не пройшла.
 • В жовтні 2019 року Неля Штепа виграла справу в ЄСПЛ. Суд визнав порушення її прав і держава змушена виплатити 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро відшкодування судових витрат.
 • В жовтні 2020 року – кандидат на виборах міського голови міста Слов’янськ і одночасно до міської ради.

Політична діяльність, сепаратизм та скандали

Коли Штепа у 2010 році балотувалась на міського голову Слов’янська, одразу стало зрозуміло що ця ефектна блондинка з екстравагантними витівками, ненормативною лексикою, яскравим вбранням якнайкраще відповідає менталітету тогочасного провінційного донецького містечка. А ще з її боку натяки про підтримку партійного керівництва, зокрема Андрія Клюєва,  і справу зроблено - одразу ж понад 60% голосів, радіють екзальтовані клуші: "Наша Нелчка! Ура!". Тільки поодинокі тривожні голоси (громадська організація "Правовий захист") звертаються до керівництва Партії регіонів з проханням змінити точку зору, адже Штепа раніше неодноразово проходила стаціонарне лікування в психіатричних закладах і притягувалась до кримінальної відповідальності за статтею "Розкрадання в особливо великих розмірах".

Біографія Нелі Штепи інформує, що на посаді міського голови її відносини з керівництвом ПР були неоднозначними. Поки Донецькою ОДА керував Анатолій Близнюк, особливих проблем не було. Проте, коли Донецьку обласну адміністрацію очолив Андрій Шишацький, міська голова відчула тиск. Досьє Нелі Штепи розповідає, як вона розв’язала ці проблеми. На виборах 2012 року вона запросила на округ у Слов’янськ сина Азарова Олексія, який і став депутатом ВРУ по 47 округу. В тому ж році тиск на міську голову припинився, а місто отримало з бюджету понад 100 млн гривень.

В новинах про Нелю Штепу того періоду є все – і скандали, і екстравагантні вчинки. Так, на кшталт улюбленої пісні "Імператриця" Ірини Аллегрової вона в пишній сукні з короною на голові гарцювала містом на білому коні.

У 2012 році Національна спілка журналістів занесла Штепу до списку "ворогів преси" після того, як на нараді вона назвала журналістів представниками найдавнішої професії. А виступаючу на засіданні журналістку обізвала "сукою".

У 2014 році саме зі Слов'янська і почалося вторгнення росіян на Донбас. У квітні загін диверсантів Гіркіна захопив міський відділок міліції й вивісив на ньому російський прапор. Тодішня очільниця міста Неля Штепа публічно не приховувала симпатій до диверсантів, називала Їх "нашими донецкькими рєбятами". Вона зробила чимало, щоб окупанти почувалися у місті комфортно. Одразу поставила в кабінеті російський прапор і розраховувала на продовження кар’єри в "ДНР". В інтерв’ю російським журналістам Штепа схвалила анексію Криму, захоплено висловлювалась про Путіна. Але диверсанти Гіркіна її не визнавали, їх більше влаштовував самопроголошений "народний мер" В'ячеслав Пономарьов. Незабаром Неля Штепа була заарештована терористами.

У липні українські підрозділи звільнили Слов’янськ. Досьє Нелі Штепи інформує, що її спочатку випускають на волю, а через кілька днів знову заарештовують і перевозять у Харків. На слідстві Штепа все спростовує, пояснює, що скандальні інтерв’ю та запрошення Путіна робились під автоматами сепаратистів, що існувала постійна загроза її життю. Суди постійно відкладались, переносились, врешті її випустили під домашній арешт. І енергійна колаборантка повертається до активного політичного життя. Хоча у 2020 році боротьбу за посаду міського голови Неля Штепа програла, екзитполи показали, що депутатом міської ради вона буде, а її партія набирає майже 12% голосів.

Дата публікації: 30.10.2020
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1