Васильченко Галина

Васильченко Галина

Народна депутатка IX скликання, колишня членкиня фракції "Голос", яка після розколу приєдналась до депутатського об’єднання "Справедливість"

Васильченко Галина – політикиня та громадська діячка, колишня керівниця Львівської міської організації Української Галицької партії, ексначальниця відділу інвестицій і проєктів Львівської міської ради.

Місце народження

Народилась 24 жовтня 1983 року в селі Корничі Самбірського району Львівської області.

Освіта

 • 2001 рік – навчалась в "Premier London College".
 • 2005 рік – закінчила факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Здобула спеціальність "міжнародні економічні відносини", магістр.
 • 2008 рік – отримала другу вищу освіту закінчивши юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.
 • 2015 рік – навчалась у Вищій політичній школі Центру "Ейдос".
 • Крім того, до 2019 року навчалась по різним програмам у Львівській бізнес-школі Українського Католицького Університету (Good governance, Innovations across borders, Good governance for good leaders), а також по програмі "Управління проєктами" в Інституті лідерства та управління УКУ.

Родина

Батько – Пацула Іван Іванович, бізнесмен, засновник і керівник трьох підприємств, що займаються прийманням металолому, видаленням нетоксичних відходів, виробленням металевих виробів.

Сестра – Юлія Іванівна Потопляк, 1985 року народження, теж активістка Української Галицької партії, двічі балотувалась до Львівської міської ради. Працює головою правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Старе місто Львів".

Чоловік – Васильченко Сергій Валерійович, 1983 року народження, приватний підприємець. У 2015 році балотувався до Мостиської міської ради від "Об’єднання "Самопоміч". Деякий час працював помічником парламентарки Наталії Піпи на громадських засадах.

Подружжя виховує двох дітей – дочку Вероніку і сина Олександра.

Кар’єра, політична та громадська діяльність до 2019 року

 • Ще навчаючись в університеті, Галина почала працювати й займатись громадською роботою.
 • 2002 – 2007 роки – студентка була спеціалісткою міжнародних економічних відносин в компанії свого батька ПП “Техно”.
 • 2007 – 2017 роки – працювала в управлінні інвестицій та проєктів Львівської міської ради. Починала на посаді головного спеціаліста, а звільнилась як начальник відділу.
 • 2017 – 2019 роки – обіймала посаду заступника директора з економічних питань приватного підприємства "Корбіз".
 • Галина була співзасновницею однієї з компаній свого батька ПП "Техно-ІП".

Васильченко Галина (фото: facebook.com/halyna.vasylchenko.MPofUkraine)

 • Щодо громадської роботи, то варто вказати, що вона ще у 2001 році долучилась до акції "Україна без Кучми", а пізніше, разом зі своєю сестрою Юлією брала активну участь в Помаранчевій революції, неодноразово приїжджала до столиці України для участі в акціях протесту.
 • Після створення Української Галицької партії Галина вступила до її лав. Ця проєвропейська політична сила активно діяла у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, відстоювала християнсько-демократичні, ліберальні цінності. Саме від неї Галина балотувалась в 2015 році до Львівської міської та обласної рад 7 скликання за округами №30 та №61 (Пустомитівський район) відповідно.
 • Протягом 2017-2019 років активістка очолювала Економічну експертну групу Української Галицької партії.
 • З 2018 до початку 2019 року вона була головою Львівської міської організації УГП.
 • Після того як приєдналась до команди Святослава Вакарчука, призупинила своє членство в партії.

Васильченко Галина і Святослав Вакарчук (фото: facebook.com/halyna.vasylchenko.MPofUkraine)

 • Щодо громадської роботи, то з 2014 по 2019 роки Васильченко була активною членкинею двох громадських організацій "Кращий Сихів" та "Інститут міжнародних економічних досліджень". Вона авторка двох проєктів-переможців Громадського бюджету 2016 та 2018 років у Львові.
 • У 2017 році Галина видала практичний посібник "Як започаткувати власну справу", що став популярним на Галичині.

Робота в парламенті

 • На позачергових парламентських виборах Галина Васильченко балотувалась від партії "Голос" по округу №118. Одразу було зрозуміло, що завдання у неї надскладне, адже її суперником був скандальновідомий чинний нардеп Богдан Дубневич, який і цей раз був налаштований лише на перемогу. Здавалось, що все складається на його користь – суттєва перевага у фінансах, долучений адмінресурс, команда досвідчених фальсифікаторів, опрацьоване "гречкосійство".
 • Напружена боротьба не припинялась до дня голосування. 21 липня всі екзитполи показали впевнену перемогу Васильченко з відривом як мінімум 10%. Проте перші результати з дільниць були зовсім іншими. 22 липня Вакарчук скликав пресконференцію, де розповів про масові фальсифікації на 118 окрузі. Того ж вечора фінальний результат був уже на користь Васильченко і Дубневич визнав свою поразку, хоча підсумкові цифри дуже сильно відрізнялись від екзитполів.
 • 29 серпня 2019 року Галина прийняла присягу народного депутата та увійшла до складу фракції партії "Голос" та Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Васильченко Галина у Верховній Раді (фото: facebook.com/halyna.vasylchenko.MPofUkraine)

 • Пізніше парламентарка приєдналась до міжфракційних депутатських об'єднань "Кримська платформа", "За ФОПів", "Турбаза", "Економіка NOW", її обрали співголовою Міжфракційного об'єднання "Львівщина".
 • У Раді Васильченко швидко стала відомою, як найбільш принципова і послідовна захисниця інтересів ФОПів. Так 16 січня 2020 року парламент прийняв її поправку, яка передбачала підвищення лімітів для ФОПів І-III групи до 1 млн, 5 млн, 7 млн ​​грн відповідно.
 • Станом на кінець липня 2021 року нардепка долучилася до написання понад 150 законопроєктів, подала понад 300 поправок, направила 20 депутатських запитів і майже 100 разів виступила в Раді.

Васильченко Галина на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/halyna.vasylchenko.MPofUkraine)

 • За даними аналітичного порталу "Слово і Діло" Васильченко виконала 29% своїх передвиборчих обіцянок.
 • Коли 15 червня керівники фракції й партії "Голос" підтримали внесення на розгляд Ради законопроєктів, що передбачали скасування обов’язковою української мови на телебаченні, у фракції стався розкол. Її покинуло 10 нардепів (половина фракції), які заявили про створення об’єднання "Справедливість". Галина Васильченко також увійшла до складу новоствореного об’єднання.

Критика і скандали

До обрання в парламент особа Галини Васильченко мало цікавила ЗМІ, та й реальних приводів для критики не було.

А в жовтні 2019 року деякі львівські ЗМІ посміялись над парламентарками Галиною Васильченко і Наталією Піпою, написавши, що вони помінялись чоловіками. Насправді Галина оформила своїм позаштатним помічником чоловіка Піпи, і теж саме Наталія зробила з чоловіком Васильченко. Щоб не провокувати скандали депутатки скасували ці свої рішення.

В грудні того ж року журналісти розкритикували позицію парламентарки, яка підтримала обмеження волі замість позбавлення волі за брехню в деклараціях.

А рух "Чесно" звинуватив Галину в тому, що у грудні 2020 року вона їздила по ОТГ і "піарилась" на тому, що розповідала на сесіях цих громад про залучення бюджетних коштів на округ. Тоді ж журналісти критикували її за те, що під час цих поїздок вона агітувала за кандидатів Української Галицької партії, шість разів згадуючи цю партію, згідно з інформацією спостерігачів.

Дата публікації: 29.11.2021
Дата останньої зміни: 30.11.2021
1