Васильєв Ігор

Васильєв Ігор

Народний депутат України IX скликання, голова підкомітету розвитку цифрових прав та компетентностей 

Всі новини

Васильєв Ігор – політик, фінансист, спеціаліст з ІТ-технологій, член фракції політичної партії "Слуга народу", голова підкомітету розвитку цифрових прав та компетентностей Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації

Місце народження

Народився 25 серпня 1984 року в місті Полтава.

Освіта

2005 рік – закінчив Державний вищий навчальний заклад "Українська академія банківської справи".

Поєднуючи навчання з роботою здобув другу вищу освіту, закінчивши Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом "державна служба".

Родина

Дружина - Васильєва Ірина Василівна, родом з міста Коломия Івано-Франківської області, приватний підприємець.

Подружжя виховує двох дочок – Меланію та Емілію.

Кар’єра до обрання у ВРУ

 • Здобувши освіту, Ігор Васильєв понад 10 років працював у банківському секторі, в тому числі на керівних посадах.
 • 2017 рік – Васильєв був претендентом на посаду головного спеціаліста відділу державного ринкового нагляду управління контролю та захисту прав споживачів департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики міністерства економічного розвитку і торгівлі України, проте призначення не отримав.
 • 2017 – 2019 роки – працював головним спеціалістом в НАЗК. Спочатку у відділі з питань роботи із партіями, які не брали участь у виборах Департаменту з питань запобігання політичній корупції. Потім перейшов у відділ з моніторингу діяльності політичних партій того ж Департаменту з питань запобігання політичній корупції.
 • 2018 рік – брав участь у конкурсі на посаду старшого детектива відділу детективів по виявленню неправомірної вигоди та незаконного збагачення Управління аналітики та обробки інформації Національного антикорупційного бюро України. Здобути цю посаду не вдалось.
 • Лютий 2019 року – звільнився з посади в НАЗК. Переїхав з Києва в Суми і пів року, до прийняття присяги народного депутата, працював приватним підприємцем в галузі ІТ-технологій (займався програмуванням).

Парламентська діяльність

 • До 2019 року немає жодних даних про інтерес Васильєва до політики чи то участь його в якихось виборчих кампаніях.
 • Нікого з основних представників команди Володимира Зеленського він раніше теж не знав. Як багато інших нинішніх нардепів від "Слуги народу" у перемозі Зе-кандидата він побачив шанс здійснити в країні швидкі й реальні зміни на краще.

Васильєв Ігор і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/IgorOkVasiliev)

 • В одному з інтерв’ю влітку 2019 року, коли виборча кампанія набирала оберти, Ігор Васильєв розповів, як став висуванцем від команди президента Володимира Зеленського. Все почалось з того, що він прочитав звернення на сайті партії "Слуга народу" у Фейсбуці та відправив на вказану адресу свою заявку. Його подання зацікавило представників виборчого штабу. Претендент пройшов кілька співбесід і врешті його затвердили кандидатом у депутати від партії "Слуга народу" на позачергових парламентських виборах по округу № 158.
 • Васильєв впевнено переміг свого основного конкурента, висуванця від "Батьківщини" Василя Лободу, який представляв інтереси мільярдера-латифундиста Олега Бахматюка і 21 липня здобув мандат депутата Верховної Ради.
 • 29 серпня 2019 року Ігор Васильєв прийняв присягу парламентаря й увійшов до складу фракції політичної партії "Слуга народу". Згодом він став головою підкомітету розвитку цифрових прав та компетентностей Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

Васильєв Ігор у Верховній Раді (фото: facebook.com/IgorOkVasiliev)

 • В жовтні того ж року парламентар увійшов до міжфракційних депутатських об’єднань "За рідну Сумщину" і "За прискорену євроінтеграцію українського бізнесу". Також був обраний керівником групи з міжпарламентських зв'язків з Португальською Республікою.
 • Аналітичний портал "Слово і діло" проаналізував станом на початок 2021 року, як народні обранці виконують обіцянки, які давали під час виборчої кампанії. Ігорю Васильєву похвалитись нічим. З 36 своїх обіцянок він на той час виконав лише 5.
 • А рух "Чесно" звернув увагу на голосування нардепа за перші пів року парламентської діяльності. Виявилось, що з усіх народних обранців Сумщини він найбільш дисципліновано підтримав всі важливі законопроєкти і ініціативи президента. За цей же період парламентар подав шість своїх законопроєктів.

Критика та скандали

Якихось значних порушень чи скандалів щодо Ігоря Васильєва не фіксували ні ЗМІ, ні громадські активісти, проте деякі питання все ж виникали.

Так аналітики Громадського руху "Чесно" проаналізували остаточні фінансові звіти кандидатів у нардепи й виявилось, що згідно з документами на свою переможну виборчу кампанію Васильєв потратив лише 63,8 тисячі гривень. Така сума викликала великий сумнів, адже стати депутатом за 2,5 тисячі доларів нереально. Очевидно, парламентар задекларував далеко не всі витрати.

Згодом виявилось, що для своєї громадської приймальні Васильєв винаймає приміщення в місті Суми за 24 гривні на 2019-2020 роки, тобто по 2 грн на місяць. Про вартість оренди повідомили журналісти інтернет-видання Sumy.today. Нерухомість розташована в будівлі колишньої станції юного техніка площею 3653 кв.м, яку раніше Сумська міська рада придбала за 13 млн грн. У відповідь на звернення журналістів, у Сумській міськраді повідомили, що в них ухвалено перелік фізичних та юридичних осіб, для яких розмір річної орендної плати становить символічну 1 гривню. По схожій процедурі депутатами міськради приймалось рішення щодо орендної плати для приймальні Васильєва. Журналісти "Наших грошей" розцінили такі дії, як владні зловживання: надання преференцій при виконанні службових обов’язків.

Потрапивши в парламент, Васильєв став одним із народних депутатів, які намагаються сховатися від журналістів. Так, після того як парламентські кореспонденти сфотографували пікантне листування парламентарки Олени Криворучкіної під час засідання Верховної Ради, він став ретельно ховати свій телефон від журналістів. Як наслідок, представники ЗМІ занесли нардепа до свого неофіційного списку "боягузів".

Дата публікації: 26.11.2021
Дата останньої зміни: 30.11.2021
1