Васильковський Ігор

Васильковський Ігор

Колишній народний депутат IX скликання, голова підкомітету з питань морського транспорту 

Всі новини

Васильковський Ігор – підприємець, політик, колишній податківець, член фракції "Слуга народу", голова підкомітету з питань морського транспорту Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.    Кандидат юридичних наук з 2020 року.

Місце народження

Народився 31 березня 1985 року в місті Одеса.

Освіта

  • 2006 рік – закінчив Національний університет державної податкової служби України в місті Ірпінь, Київська область. Спеціальність "правоохоронна діяльність".
  • Уже працюючи, закінчив ще два навчальні заклади – Херсонський економічно-правовий інститут (отримав кваліфікацію менеджера зовнішньоекономічної діяльності) і юридичний факультет Національного університету "Одеська юридична академія".
  • 2020 рік – Васильковський став кандидатом юридичних наук, захистивши дисертацію на тему: "Взаємодія правоохоронних органів при розслідуванні кіберзлочинів".

Родина

Батько – Васильковський Ігор Ігорьович, відомий одеський бізнесмен, засновник низки підприємств, в тому числі компанії "Камбіо". Основний профіль – будівництво, виробництво будівельних матеріалів і тротуарної плитки.

Дружина – Васильковська Олена Леонідівна, зареєстрована як фізична особа підприємець. Працювала у благодійному фонді "Світ навколо нас", співвласниця двох компаній: ТОВ "Ревізія" і ТОВ "Інтерактивна медіаплатформа".

Подружжя виховує доньку Лізу.

Кар’єра до обрання в Раду

  • 2006 – 2007 роки – по закінченні університету Васильковський два роки був співробітником податкової міліції та податкової інспекції в рідній Одесі. Обіймав посаду помічника слідчого у відділенні розслідування кримінальних справ слідчого відділу податкової міліції ДПІ в Одеській області. Потім був оперуповноваженим оперативного відділення відділу податкової міліції ДПІ в Овідіопольському районі Одеської області та оперуповноваженим відділу по боротьбі з незаконним обігом підакцизних товарів та інших товарів оперативного відділу головного відділу податкової міліції Спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Одесі.
  • 2007 – 2014 роки – перейшов працювати у сімейний бізнес. Шість років обіймав посаду заступника голови ради директорів із загальних питань в основному підприємстві ТОВ "Промислово-будівельна група "Камбіо-Інвест".
  • 2013 рік – Васильковський заснував краудфандингову платформу “Na-Starte”.
  • 2014 – 2015 роки - працював оперуповноваженим відділу оперативного супроводу адміністрування НДС оперативного управління Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Міністерства доходів.

Васильковський Ігор (фото: facebook.com/sluganarodu.vasylkovskyi.139/)

  • З 2015 року – знову повернувся у сімейний бізнес. На цей раз він вже член наглядової ради ТОВ “Промислово-будівельна група “Камбіо-інвест”, а також співвласник холдингу.
  • Ще у 2014 році Васильковський став співзасновником та власником одеського інтернет-порталу новин “Колокол”.
  • Після 2015 року заснував біля десятка різних підприємств, в тому числі благодійний фонд Ігоря Васильковського. Згідно з даними з порталу "YouControl", до обрання в парламент він у різні часи був керівником семи фірм.
  • Крім підприємницької діяльності відомий тим, що створив єдиний в Україні Музей бетону, в якому майже три тисячі унікальних експонатів.

Парламентська діяльність

  • У 2019 році Ігор Васильковський зумів налагодити контакти з місцевою командою Володимира Зеленського і влітку, на позачергових парламентських виборах, був висунутий партією "Слуга народу" по виборчому округу № 139.

Васильковський Ігор і Володимир Зеленський (фото: facebook.com/sluganarodu.vasylkovskyi.139/)

  • Основним суперником Васильковського був кандидат від ОПЗЖ Віталій Саутенков. В напруженій боротьбі його вдалось перемогти з різницею понад три відсотки голосів виборців.
  • 29 серпня 2019 року Ігор Васильковський прийняв присягу народного депутата і увійшов до складу фракції політичної партії "Слуга народу".
  • У вересні його обрали головою підкомітету з питань морського транспорту Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури.
  • Згодом парламентар увійшов до складу міжпартійних депутатських об’єднань "За Одещину" і "Південь України", а також працює в групах з міжпарламентських зв’язків з КНР, Великобританією, Швейцарією та Австрією.
  • Брав участь у роботі над півсотнею законопроєктів, з яких Рада ухвалила 11.
  • 3 листопада 2022 року Васильковського позбавили мандата народного депутата.

Васильковський Ігор у Верховній Раді (фото: facebook.com/sluganarodu.vasylkovskyi.139/)

Критика та скандали

Різні скандали та критичні публікації почали супроводжувати Ігоря Васильковського ще під час виборчої кампанії, а після обрання його до Верховної Ради стали регулярними.

Так в липні 2019 року місцеві видання розписали в деталях, як кандидат ганьбився перед мешканцями Фонтанки під час чергової зустрічі. Він описував дитячі сади в селах, де їх зроду не було, розповідав, що за 1,5 кг сала заплатив 16 гривень, не визнавав 5 квартир і 9 автомобілів, які сам вказав у декларації.

Портал "Думская" тоді ж повідомляв, що за Ігоря Васильковського агітував одіозний Віктор Олейник, який в Одесі реалізовував проєкт "Новоросія", відправляв "тітушок" на київський "Антимайдан", а згодом перефарбувався у патріота.

А на початку кампанії в одеських і українських виданнях з’явились матеріали про наявність у Васильковського кількох іноземних громадянств. Найбільше ЗМІ писали про його болгарський паспорт і тиражували фото цього документу. Але згодом з’явились знімки ізраїльського, канадського, італійського паспортів кандидата. Чи проводилось розслідування і які його результати – жодних даних немає. Очевидно, ніхто цим так і не займався.

Новий скандал спалахнув, коли НАЗК виявило, що свої виборчі перегони нардеп профінансував з коштів, які не зазначені в декларації. Так він поповнив виборчий рахунок на 800 тисяч гривень, а в декларації вказав дохід родини за рік 195 тисяч гривень. Готівкових коштів та інших заощаджень народний обранець не задекларував. Такі розбіжності стали підставою для розслідування.

У листопаді 2019 року Ігор Васильковський потрапив до списку найбільших прогульників в українському парламенті, який без причин пропустив понад 60% голосувань. Він і ще 77 нардепів не отримали відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням ними депутатських повноважень за цей місяць.

Васильковський Ігор на засіданні Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури (фото: facebook.com/sluganarodu.vasylkovskyi.139/)

Новий скандал у травні 2020 року виник через лобіювання парламентарем приїзду в Україну російського репера Елджея, який через свої виступи в окупованому Криму на той час не мав права виступати на території України. Коли журналіст "Схем" запитав, в чиїх інтересах він направляє свої звернення до прикордонної служби, Васильковський відповів, що діє "в інтересах Елджея, він хлопець творчий, має виступати".

А в ніч на 28 червня 2021 року працівники патрульної поліції зупинили автомобіль Васильковського за порушення правил вуличного руху. Вони звернули увагу, що в нардепа була порушена координація руху, а зіниці не реагували на світло. Парламентар відмовився проходити перевірку в медичному закладі, а наступного дня надав довідку, що жодних ознак сп’яніння в нього не було. Але час проходження тесту був на 12 годин пізніше моменту його зупинки. Своє затримання Васильковський назвав спланованою провокацією і його представники вимагали від ЗМІ прибрати інформацію про нетверезий стан нардепа. Проте журналістка Анастасія Азарова на своїй сторінці у Фейсбуці написала, що цю історію просто "зам’яли", а у Васильківського при собі завжди є наркотичні речовини, які він регулярно вживає.

Дата публікації: 26.11.2021
Дата останньої зміни: 03.11.2022
1