Верещук Ірина

Верещук Ірина

Віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Всі новини

Ірина Андріївна Верещук - особистість з багатим політичним досвідом. Попри те, що українське суспільство дізналося про неї суто в рамках останніх політичних подій, сама Ірина має за плечима роки роботи в держуправлінні. Розглянемо віхи її біографії.

Місце народження

Ірина Андріївна Верещук народилася 30 листопада 1979 року в м Рава-Руська, Нестеровського району Львівської області.

Освіта

  • 1997 - закінчила Рава-Руську школу-інтернат.
  • 1997-2002 - Національний університет "Львівська Політехніка", військовий інститут, спеціальність "Міжнародна інформація".
  • 2002-2005 - Львівський національний університет ім. І. Франка, спеціальність "Правознавство".
  • 2008-2010 - слухач Львівського регіонального інституту державного управління Науп.
  • 2015 - кандидат наук в сфері державного управління.
  • 2015-2016 - стажування в Польщі за програмою імені Кіркланда Польсько-Американського Фонду Свободи.
  • 2016 - закінчила Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (Польща).
  • 2017 - отримала ступінь доцента НПУ ім. Драгоманова.

Родина

  • Цивільний чоловік - Михайло Вікторович Кухаренко, військовослужбовець спеціальних частин "Альфа".
  • Син - Олег, 2004 р.н.

Коротка біографія

Ірина Андріївна Верещук - уродженка прикордонного містечка Рава-Руська на Львівщині. Народилася 30 листопада 1979 року. Закінчила місцеву школу-інтернат із золотою медаллю і потім вступила до військового інституту знаменитої Львівської Політехніки. Закінчила інститут у званні тактичного офіцера військового управління. Після університету 5 років служила в ЗСУ. Паралельно отримала другу освіту в ЛНУ за спеціальністю "Правознавство" та прослухала курс державного управління у Львівському регіональному інституті держуправління. За результатами навчання та стажування в Секретаріаті Кабміну України Верещук нагородили грамотою і внесли до кадрового резерву Кабміну.

Після закінчення служби в 2010 році працювала в райдержадміністрації м Жовква заступником голови РДА, де займалася питаннями міжнародного співробітництва. Тоді ж стала главою Агентства регіонального розвитку "Жовківщині - європейський дім".

З 2010 по 2015 роки була міським головою Рави-Руської (наймолодший мер в Україні). За цей час активно виступала за децентралізацію влади, співпрацювала з мерією польського містечка Томашув-Любельський, привертала гранти Євросоюзу в розвиток рідного міста. Як мер Верещук себе добре зарекомендувала, зокрема, всі ЗМІ відзначають її близькість до народу: Ірина Андріївна відстоювала інтереси своїх городян, виходила з ними на спільні пікети.

Одночасно з роботою на посаді мера Верещук продовжувала самоосвіту - закінчила аспірантуру Львівського регіонального інституту державного управління при НАУП, захистила кандидатську дисертацію. Залишила посаду мера у 2015 році за власним бажанням.

У 2016 році очолила Міжнародний Центр балтійсько-чорноморських досліджень. Також обіймає посаду доцента Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Паралельно є підприємцем-засновником ТОВ "Українська бурштинова біржа". До 2019 року була також співробітником "Альпарі-банку".

Кар'єра у великій політиці

На пост мера Верещук балотувалася від партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна". Його ж вважає професіоналом та відмінним прем'єр-міністром. Попри те, що Ірина Верещук на момент приходу у велику політику вже не була новачком і мала за плечима позитивний досвід управління невеликим містечком, до 2019 року вона була не дуже відома виборцям.

Разом з тим, ще в 2014 році вона балотувалася в парламент, як самовисуванець. Але за результатами виборів в ВР не пройшла.

У 2019 увійшла в партію "Слуга Народу" на запрошення Дмитра Разумкова. Від цієї політичної сили балотувалася в народні депутати на виборах 2019 року і пройшла за партійними списками на 29 місці. У Верховній Раді за свою каденцію подала 31 законопроєкт та 30 правок до інших законопроєктів.

У 2020 році Верещук стала однією з кандидаток на посаду мера Києва від партії "Слуга Народу".

4 листопада 2021 року Верховна Рада проголосувала за призначення народної депутатки з фракції "Слуга народу" Ірини Верещук віцепрем'єр-міністром України - міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Скандали і медійність

Ірина Верещук справедливо вважається однією з найбільш медійних персон в сучасній політиці. Причому коріння її медійності росте ще з часів, коли Ірина була мером Рави-Руської. Тоді вона запам'яталася своїм зверненням до уряду ЄС з проханням підписати асоціацію для її містечка, бо воно повністю відповідає європейським нормам. Таку заяву Верещук зробила відразу після рішення Кабміну Азарова про відмову від євроінтеграції.

Сьогодні вона бере активну участь у всіляких ток-шоу, а її передвиборча програма вже стала предметом обговорення ЗМІ: процес знімання відеоролику з зеленою парасолькою моментально став мемом, а передвиборний ролик кандидатки, в якому йде мова про вміст її сумочки і зачіски, викликав осуд феміністок.

Скандалів за участю Верещук теж вже цілком достатньо

  • У 2015 році вона покинула крісло мера в тому числі через протистояння з Володимиром Парасюком, який звинуватив главу міста в тому, що вона передала рідним землю, виділену під будівництво школи.
  • Ім'я Верещук періодично пов'язують з проросійськими політиками: її робота в партії Сергія Тігіпка не залишилася непоміченою. До того ж один з помічників депутата - експомічник регіонала Віталія Барвіненко. Ще один факт в скарбничку цих зв'язків: Верещук часто буває на ефірах каналів 112, ZIK і NewsOne, які належать Тарасу Козаку, а фактично - куму Путіна Віктору Медведчуку. Козака Ірина Верещук, до слова, знає особисто.
  • У 2013 році Верещук дозволила собі висловити симпатію на адресу Володимира Путіна. На той момент Революція Гідності вже почалася.
  • Через Верещук побилися два депутати - Гео Лерос і Максим Бужанський. Один дозволив собі неприємні висловлювання про Верещук в чаті партії, другий обурився такому ставленню.

Ірина Верещук - особистість суперечлива. Вона активно закликає до інтеграції в ЄС, але при цьому сама пов'язана з "Партією Регіонів". Її висловлювання на користь Путіна в 2013 і звинувачення президента Порошенко в тому, що той привітав главу РФ, в 2015 суперечать самі собі. Вона - талановитий управлінець, і при цьому - медійна особистість, яка потрапляє в неоднозначні ситуації перед камерою.

Дата публікації: 04.11.2021
Дата останньої зміни: 04.11.2021
1