Волошин Олег

Волошин Олег

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Волошин Олег - український політолог, журналіст, пресаташе Посольства України в Російській Федерації, директора Департаменту інформаційної політики МЗС України, член редколегії телеканалу "112 Україна".

Місце народження

Олег Волошин народився 7 квітня 1981 року у Миколаєві.

Освіта

 • Олег Волошин закінчив із золотою медаллю Миколаївську середню загальноосвітню школу № 22 з поглибленим вивченням англійської мови у 1998 році.
 • Олег отримав вищу освіту в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2003 році, політолог.
 • У 2012 році Волошин став кандидатом наук, захистив дисертацію під назвою: "Політика Росії щодо СНД" в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

Родина

 • У 2016 році Олег Волошин одружився з журналісткою Надією Сас. Вона працювала на проросійських каналах, які належать куму Путіна Віктору Медведчуку, але офіційного його соратнику Тарасу Козаку та які зараз заборонені в Україні: "112 Україна" та "NEWSONE". Також працювала на радіо "Голос Столиці".
 • Подружжя виховує двох дітей: доньку Василину і сина Артура.
Олег Волошин (фото: фейсбук)

На фото: Олег Волошин разом зі своєю дружиною Надією Сас.

Кар’єра

 • Олег Волошин з 2005 до 2008 року працював оглядачем, редактором відділу "Політика", а потім став заступником головного редактора журналу "Експерт Україна". "Експерт Україна" -  це холдинг російського ділового тижневика, який у 1995 році відокремився від "Коммерсанта" Журнал розповідав про бізнес, економіку, фінанси, науку та політику.
 • У 2008 році Волошин став пресаташе Посольства України в Російській Федерації, був на посаді до 2010 року.
 • У 2010 році Олега призначили на посаду директора Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України в уряді Миколи Азарова.
 • У 2013 - 2014 роках Олег Волошин був радником з політичних питань, зв'язків з урядовими структурами та громадськість компанії "Шеврон Україна". Компанія "Шеврон" займається видобутком та перероблюванням нафти в різних регіонах світу, в Україні діяльність закінчила у 2015 році.
 • У 2015 році Волошин намагався пройти до Київської міської ради від проросійської партії "Опозиційний блок", 114 округ (Шевченківський район).
 • В той самий час був журналістом редакції "Вести.Репортер". Видання "Вести" - щоденна газета в Україні російською мовою, поширюється у великих містах  безкоштовно, видання поширює проросійську позицію та займається антиукраїнською пропагандою.
 • Олег Волошин був начальником служби міжнародного співробітництва ТОВ ТРК "112-TV" та членом редколегії телеканалу. "112 Україна" - проросійський телеканал, який зараз заборонений.
 • Волошин був членом Політради "Партії розвитку України", яку пов’язували з Сергієм Льовочкіним
 • У 2019 році обраний до Верховної Ради України IX скликання від політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" № 30 у списку. Член однойменної фракції. Заступник голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

Олег Волошин (фото: фейсбук)

Скандали

29 серпня 2019 року Олег Волошин у Верховній Раді почав свою промову з української мови в якій подякував за виявлений намір деяких депутатів не ділити нардепів на "правильних і неправильних". Але Олег вирішив перейти на російську мову і за це йому відключили мікрофон і тодішній голова парламенту Дмитро Разумков попросив дотримуватися регламенту.

Олег Волошин на одному з ефірів на телебаченні у 2019 році зробив гучну сепаратистку заяву: він сказав, що на сході України зараз йде громадянська війна, а не озброєний напад від Росії.

Я багато разів читав звіти Генштабу, спілкувався з нашими військовими. Ні в кого немає підстав стверджувати, що ми на Донбасі воюємо з російською армією. Ми воюємо з такими ж нашими громадянами, навченими та очолюваними російськими офіцерами, за підтримки так званого військторгу, який поставляє озброєння.

Він додав, що якщо це російсько-українська війна, то Україні потрібно було б оголосити війну.

Також, Олег Волошин був одним з авторів законопроєкту, яким пропонують закріпити можливість використання російської мови в роботі парламенту.

27 лютого 2020 року Олег був у Франції через робочу поїздку та зустрівся із французькою депутаткою Валері Фор-Мунтян. Волошин заявив, що Валері запропонувала "залучити до мирних переговорів бойовиків з Донбасу". Французька депутатка була обурена через заяву Олега та спростувала всі ці слова.

Дата публікації: 27.04.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021