Забродський Михайло

Забродський Михайло

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Забродський Михайло

Забродський Михайло

Місце народження

Михайло Забродський народився 24 січня 1973 року у місті Дніпро.

Освіта

  • У 1989 році Михайло Забродський вступив до Військово-космічної академію імені О.Ф. Можайського, що розташована у Санкт-Петербурзі. де навчався до 1994 року.
  • З 2005 до 2006 року Михайло був слухач коледжу Командування армії та штабу США. Вільно володіє англійською мовою.
  • У 2017 році Забродський заочно завершив Національний університет оборони України.

Родина

  • Михайло Забродський виріс у родині військового.
  • Михайло одружений з Забродською Тетяною.
  • Подружжя виховує сина.

Кар’єра

У 1994 році одразу після завершення військової академії Михайло приступив до контрактної служби в російській армії.

У 1999 році Забродський повернувся до України на службу у 95-й окремій аеромобільній бригаді на посаді командира взводу.

У 2009 році Михайло Забродський отримав звання підполковника та став начальником штабу і першим заступником командира 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Восени того ж року Михайла назначили командувачем українського контингенту, що входить до складу українсько-польського миротворчого батальйону ("УкрПолбат") у Косові. Особовий склад підрозділу складали військовики 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ.

У січні 2013 року Забродського переїхав до Житомира, бо його призначили командиром 95-ї окремої аеромобільної бригади.

У 2015 році Михайла Забродського обрали депутатом Житомирської обласної ради від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Член постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

На парламентських виборах 2019 року Забродського обрали народним депутатом Верховної Ради України IX скликання від партії "Європейська Солідарність" № 4 у списку. Перший заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Забродський Михайло (фото: фейсбук)

Михайло Забродський поруч із Петром Порошенком та Мариною Порошенко. (фото: фейсбук)

Російсько-українська війна

З початку російсько-української війни Михайло Забродський служив на Сході України. Як командувач 95-ої аеромобільної бригади Михайло керував блокуванням міст Слов'янськ та Краматорськ. Загін захопив та утримував важливий опорний пункт - гору Карачун.

95-та бригада під командуванням Михайла Забродського стала відома у квітні 2014 року, коли була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яку захопили сепаратисти у Слов'янську.

У квітні завдяки керівництву Михайла аеромобільна група провела операцію в районі населеного пункту Крива Лука, яка не допустила просування проросійських сил вглиб країни. 23 травня особисто брав участь у розблокуванні колони 2-го батальйону 30 ОМБр біля Рубіжного.

Літо 2014 року для 95-ої бригади було самим тривожним, як і для України. За два тижні, загін Забродського пройшов 470 км від Слов'янська до Маріуполя. Михайло пройшов вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська.

24 серпня 2014 року Михайло Забродський став командувачем параду учасників російсько-української війни на Параді на честь дня Незалежності.

В березні 2015 року Михайла призначили командувачем Високомобільних десантних військ України.

3 та 4 червня 2015 року Забродський командував українськими силами у ході боїв за Мар'їнку

У серпні того ж року Михайло Забродський став генерал-майором, а у грудні 2016 року - "генерал-лейтенантом".

9 листопада 2017 року п’ятий президент України Петро Порошенко призначив Забродського командувачем сил антитерористичної операції (АТО). У березні 2018 року Михайло склав свої повноваження.

Забродський Михайло (фото: фейсбук)

Декларація

Михайло Забродський вказав свій річний дохід за 2018 рік у розмірі 844 тисяч, у родини 200 тисяч. Витрати були у розмірі 1 мільйон гривень. У 2019 році, як народний депутат, Михайло заробив 1 мільйон, родина - 280 тисяч гривень. Витратив усього 415 тисяч гривень.

Також, військовий вказав вклади у 890 тисяч гривень та 21 тисячу доларів. Готівку зберігає у розмірі 475 тисяч гривень та 20 тисяч доларів.

У власності Забродського немає нерухомості, але є машина TOYOTA RAV4 2018, яка коштує приблизно 25 тисяч доларів та гідроцикл BRP Fish Pro 155 W/NG 2019 - вартість якого 16 тисяч євро.

Скандали

Михайло Забродського зарахували в Росії до числа військових злочинців. У вересні 2017 року генерала-лейтенанта звинуватив Слідчий комітет Російської Федерації в злочинах проти світу і безпеки людстві. На думку російських слідчих, український військовий причетний до серії злочинів на південному сході України.

Разом з Забродським російські правоохоронці також звинуватили ще двадцять представників армії та уряду нашої країни.

Дата публікації: 15.05.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1