15 мешканців України постраждали від укусів змій з початку року

Фахівці дали поради, як вберегтися від укусу та що робити, якщо змія встигла вкусити
15 мешканців України постраждали від укусів змій з початку року
Змія Фото: Donald Tong з Pexels

З початку року в Україні зареєстровано 15 звернень за медичною допомогою, пов’язаною з ураженням зміїною отрутою. Від укусів постраждали в тому числі двоє дітей.

У Запорізькій області зафіксовано 10 випадків, в Івано-Франківській — 2, у Львівській — 2, у Рівненській — 1. Летальних випадків зареєстровано не було, повідомляє Центр громадського здоров'я.

Для порівняння  - минулого року за перші п'ять місяців було зафіксовано 7 звернень через укуси змій, а у 2019 році — 27.

Усього у 2020 році зафіксували 249 звернень через укуси змій, з них 49 дітей до 17 років та 97 жінок. 83 людини отримати протиотруту. Тоді як у 2019 році зафіксували 363 звернення, а у 2018 — 396, одна людина померла.

Щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей — переважно через власну необачність чи нерозважливість, - кажуть у ЦГЗ.

Фахівці нагадують, що змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні-травні, під час шлюбного періоду. Другий пік — восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.

Як уберегтися від укусів:

  • Відпочиваючи на природі, не торкайтеся неперевірених предметів руками.

Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, у полі чи на сінокосі, а то й на власному подвір’ї. Змії поширені в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та пустелях. Будучи нічними тваринами, вони ховаються в старих пнях, під каменями або поваленими стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.

  • Перевіряйте - не сідайте, якщо не перевірили місце.

Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева — будь куди — пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.

  • Не торкайтеся без причини - змії агресивні у відповідь.

Важливо пам’ятати, що змії не нападають першими, а проявляють агресію лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні вони люблять грітися на сонці. Зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на плазуна. Однак, трапляється, що зміє стає предметом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме так і відбувається більшість укусів.

  • Одягайтеся відповідно - підготуйтеся до походу.

Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть мешкати плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Читайте також поради як діяти, якщо вас укусила змія, за посиланням.

Нагадаємо, 18 квітня до Служби порятунку "101" у Дніпрі надійшло повідомлення, що на вулиці Електрозварювальній Новокодацького району Дніпра в приватний житловий будинок заповзла змія.

Читайте також