4,80 грн для користувачів, які споживають понад 100 кВт на місяць, - експерт спрогнозував нові тарифи на електроенергію

Для тих, хто «їсть» менш як 100 кВт за 30 днів — тариф не зміниться
Головне
4,80 грн для користувачів, які споживають понад 100 кВт на місяць, - експерт спрогнозував нові тарифи на електроенергію
Електроенергія
29 Травня 2024, 06:33
читать на русском

Українцям готують чергове підвищення тарифів на світло. Відповідне рішення, найімовірніше, буде ухвалено вже цього тижня. Попри це обмеження енергопостачання для українців можуть стати жорсткішими.

Про це сказав директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко у коментарі "РБК-Україна".

Володимир Омельченко пояснив, що це пов'язано насамперед із літом. Ремонтна кампанія через спекотну погоду й зростання споживання буде дорожчою, а споживання - більшим.

"Тому дефіцит у системі збільшиться і може бути особливо великим уже в липні. І терміни відключень можуть значно збільшитися", – зазначив Омельченко.

Експерт розповів, що підвищення тарифів дає можливість профінансувати ремонти державних електростанцій, що своєю чергою дозволить забезпечити українців світлом як нині, так і наступної зими. Наразі ж дефіцит вже призвів до запровадження графіків відключення.

На думку Омельченка, найбільше відчують майбутні відключення світла мешканці Києва. Він зазначив, що нині визначення лімітів не враховує наявність критичної інфраструктури у столиці, яка інколи працює на всю країну.

Крім того, Омельченко прогнозує тариф за 4,80 грн для користувачів, які споживають понад 100 кВт на місяць.

«Для тих, хто «їсть» менше 100 кВт за 30 днів — не зміниться. Залишається незрозумілим механізм: чи будуть люди платити по старому тарифу за 100 кВт, а те, що перевищує доплачувати чи повний розрахунок по новому. В уряді точаться дискусії», - сказав Омельченко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів визначив об'єкти, які забезпечуватимуть електропостачанням у пріоритетному порядку. Серед них, зокрема, територіальні центри комплектування.

Читайте також

1