Атакує "Цербер": у Польщі виявили новий варіант "Омікрону"

Як вплине "Цербер" на захворюваність коронавірусом поки що прогнозувати важко
Атакує "Цербер": у Польщі виявили новий варіант "Омікрону"
Жінка у захисній масці, коронавірус, карантин Фото: УНІАН
31 Жовтня 2022, 14:18
читать на русском

У Західній Європі спостерігають зростання кількості нових хворих на коронавірус. Зокрема, в Польщі вже є випадки зараження новим різновидом штаму "Омікрон", який неофіційно назвали "Цербер".

Про це пише польське видання PAP

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Польщі Вальдемар Краска. У двох пацієнтів виявили новий підвид "Омікрону" BQ.1 і BQ.1.1.

Краска розповів, що поки складно прогнозувати розвиток ситуації з "Цербером" у Польщі. За даними МОЗ, у країні наразі все стабільно.

Новий підвид BQ.1 та BQ.1.1, який називають "Цербер", з'явився в Західній Європі. Два такі випадки були виявлені в Польщі. Ми ведемо моніторинг ситуації,
– зауважив заступник міністра.

За його словами, звісно ж, варіант B.A.5, який є зараз, витіснятиметься. Проте це відбувається повільніше, ніж у минулі хвилі захворюваності.

Краска додав, що вакцини у більшості випадків захищають від нових підвидів штамів коронавірусу.

"У нас дедалі менше інфікувань. Сьогоднішні дані становлять менше тисячі нових випадків захворювання. Щотижня ми бачимо зниження на понад 30%. Кількість пацієнтів у лікарнях також зменшується", – зауважив посадовець.

Він підсумував, що водночас в Західній Європі спостерігають збільшення кількості хворих на COVID-19.

За інформацією DW, Європейське агентство з контролю захворювань ECDC попередило, що BQ.1 та його похідна BQ.1.1, ймовірно, збільшать захворюваність у найближчому майбутньому.

Вони можуть стати домінантними в середині листопада або на початку грудня.

У перший тиждень жовтня серед країн з найвищим рівнем інфікування були Франція, Бельгія, Ірландія, Нідерланди та Італія.

В Азії провели початкові лабораторні дослідження. Вони показали, що BQ.1 має здатність "значно уникати імунного скорочення".

Наразі доказів тяжчого перебігу захворювання порівняно з попередніми штамами коронавірусу немає.

Нагадаємо, у низці областей України можуть ввести карантинні обмеження через ситуацію з COVID-19.

Читайте також

1