Авіакатастрофа в Індонезії: стала відома причина

Пілоти порушили інструкцію
Важливо
Авіакатастрофа в Індонезії: стала відома причина
Уламки індонезійського літака (фото: скрін із відео)

В Індонезії чорні скриньки літака Boeing 737-524, який розбився одразу після зльоту з Джакарти, розшифрували. Причиною катастрофи стала відмовила система подачі палива в один двигун.

Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на розслідування.

Згідно з інструкцією, цей двигун потрібно було відключити, оскільки літак Boeing 737 може літати і на одному двигуні. Проте, індонезійські пілоти порушили інструкцію і спробували відновити подачу палива.

У цей момент керувати літаком було дуже складно через велику різницю в тязі двигунів. До того ж пілоти  відволікалися від керування, оскільки займались одночасно і двигуном.

Якщо автопілот раптово вимкнувся, то аеродинамічні сили могли змусити індонезійський літак опустити ніс і почати зниження, яке і призвело до падіння в море, - заявили експерти з безпеки.

Читайте також

Нагадаємо, 9 січня Індонезійські диспетчери втратили зв`язок із пасажирським літаком Boeing 737-500 над Яванським морем, який летів з Джакарти до Понтіанаку.

Пізніше Авіакатастрофу підтвердила влада Індонезії та розпочала рятувальну операцію. Як відомо, на борту літака перебували 56 пасажирів та 6 членів екіпажу.

Після зльоту лайнер вирушив у бік Яванского моря і встиг піднятися на висоту понад три кілометри, після чого приблизно за хвилину опустився практично до рівня моря після чого зв'язок з ним припинився. Зазначалося, що літак не передавав сигнал тривоги.

11 січня в Індонезії ідентифікували першого загиблого - 29-річного пасажира, що проживав в Джакарті.

12 січня в Індонезії дайверська команда дістала з дна моря першу чорну скриньку літака Boeing 737-524, який розбився одразу після зльоту з Джакарти.