Білорусь у відповідь вводить сакції проти ЄС

Білорусь обурена санкціями, які ввели вчора країни ЄС проти неї
Білорусь у відповідь вводить сакції проти ЄС
Прапор Білорусі (фото з відкритих джерел)

Білорусь підготувала санкції у відповідь проти Європейського Союзу. При цьому в Мінську вважають санкційну політику Євросоюзу "спробою зовнішнього втручання у внутрішні справи Білорусі".

Про це заявив прессекретар Міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Очей.

Наші заходи у відповідь вже підготовлені. Деякі з них досить чутливі. Нехай окремі європейські опоненти потім не дивуються і не намагаються перекладати провину. Все гранично ясно, - заявили в МЗС Білорусі.

Нагадаємо, що вчора, 17 грудня, країни Євросоюзу запровадили третій пакет санкцій проти чинного білоруського президента Олександра Лукашенка та ще 29 фізичних осіб і семи компаній.

Посли країн ЄС у середу, 16 грудня, одноголосно схвалили візові та майнові заборони щодо ще 29 фізичних осіб, а також вперше - проти цілої низки підприємств.

Зазначається, що внесені в "чорний список" білоруські компанії надалі не зможуть вести бізнес у Євросоюзі. Їхнє майно в ЄС буде заморожено. Новий пакет штрафних заходів офіційно затвердять на засіданні Ради міністрів країн Євросоюзу 17 грудня. Але це, за словами дипломатів, проста формальність, оскільки принципове рішення вже винесено.