Близько 40 тисяч білорусів подали звернення проти Лукашенка до суду в Гаазі

Вони вважають, що Лукашенко особисто санкціонував звірства на вулицях Білорусі та в'язницях
Близько 40 тисяч білорусів подали звернення проти Лукашенка до суду в Гаазі
Олександр Лукашенко
30 Вересня, 14:56 296
читать на русском
Більш як 37 тисяч білорусів зі 102 країн світу подали звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі проти діяльності президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це повідомили Charter97.org організатори акції.

Зазначається, що звернення було створено як відповідь на захоплення влади в Білорусі Лукашенком шляхом фальсифікації виборів 9 серпня, жорстокого придушення мирних протестів, в тому числі із застосуванням зброї, і масових репресій проти білорусів.

Ми, білоруси, заявляємо, що Лукашенко і його режим винні в злочинах проти людства, оскільки він особисто санкціонував звірства, які мали місце на вулицях Білорусі, у в'язницях і слідчих ізоляторах після дня виборів. Ми хочемо наголосити на важливості порушення судової справи проти Лукашенка, - йдеться у зверненні.

Білоруси закликали Міжнародний кримінальний суд і прокурора Фату Бенсуда порушити кримінальну справу щодо колишнього президента Білорусі за злочини проти людства.

Нагадаємо, що легітимність Олександра Лукашенка як президента Білорусі не визнають країни ЄС, США та Україна. В той час, як Росія та Китай одразу схвалили інавгурацію.

Президент Франції Емманюель Макрон у Литві в понеділок, 28 вересня, заявив про те, що підтримає санкції щодо Білорусі.

Велика Британія та Канада 29 вересня також ввели санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення.