Через пандемію в Україні може виникнути рецесія - ООН

Уже понад 80% домогосподарств втратили доходи
Важливо
Через пандемію в Україні може виникнути рецесія - ООН
Коронавірус (фото: ВВС)
12 Листопада, 22:00
читать на русском

Через пандемію COVID-19 Україну може накрити найгірша рецесія за десятиріччя. Внаслідок падіння економіки понад 9 мільйонів українців можуть опинитися в бідності.

Про це йдеться у звіті Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні за жовтень 2020 року.

За даними ООН, з початку пандемії коронавірусу понад 80% домогосподарств втратили доходи та у більш ніж 40% сімей принаймні один член родини втратив роботу.

Хоча наразі немає окремих даних стосовно сходу України, ймовірно, соціально-економічні наслідки цього спаду для постраждалого внаслідок конфлікту регіону будуть руйнівними, - наголошують в ООН.

Читайте також

Жорсткий карантин приведе тільки до зупинки економіки - Радуцький

У багатьох країнах Європи динаміка зростання кількості інфікованих ще більш загрозлива, ніж в Україні

Також організація фіксує збільшення частки домогосподарств, які мають заборгованість. На початку пандемії частка таких домогосподарств становила 11%, а у вересні зросла до 15%.

Нагадаємо, що фахівці Київської школи економіки проаналізували ситуацію з COVID-19 в Україні і дійшли висновку, що карантин вихідного дня не зупинить хвилю поширення коронавірусної недуги.

Карантин вихідного дня не допоможе зупинити поширення COVID-19, при цьому завдасть шкоди бізнесу та добробуту родин. Жодне часткове обмеження на сьогодні не є ефективним засобом стримування пандемії в Україні. Його наслідком буде неминуче запровадження більш жорстких обмежень у майбутньому - з іще більшими витратами для економіки.