Чотири кредитні спілки припиняють діяльність в Україні

Кредитні організації припиняють діяльність за власною ініціативою
Чотири кредитні спілки припиняють діяльність в Україні
Гроші, гривні
7 Жовтня 2020, 07:27
читать на русском

Національний банк України відкликав ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг у чотирьох кредитних спілок.

Серед них:

  • Кредитна спілка "Інвестиційний союз "БУДОВА"
  • Кредитна спілка "ОЛЬВІЯ"
  • Кредитна спілка "ЛЄПТА"
  • Кредитна спілка "ІНТЕР-ІНВЕСТ"

Читайте також

Після відкликання ліцензій, із дати ухвалення рішення, фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна на сайті Національного банку.

Відкликання ліцензій не позбавляє кредитну спілку обов’язку виконувати свої зобов’язання перед членами такої кредитної спілки. Члени кредитної спілки також мають виконувати свої зобов’язання перед кредитною спілкою. Зокрема, ті члени кредитної спілки, хто має заборгованість за кредитами, повинні розрахуватися в строки та в розмірі, що передбачені умовами договорів. Вклади членів кредитної спілки, а також нараховані проценти є їхньою приватною власністю незалежно від наявності чи відсутності в спілки чинних ліцензій, - йдеться у повідомленні НБУ.

Читайте також

Нацбанк роз'яснив, що у разі припинення членства в кредитній спілці вступний внесок громадянину не повертається. Повернення обов’язкового пайового та інших внесків (крім вступного) відбувається в порядку, передбаченому статутом кредитної спілки, але не пізніше ніж через один місяць після ухвалення загальними зборами або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення.

Повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором. Звертаємо увагу, що кредитні спілки не є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тобто держава не гарантує повернення коштів вкладникам у разі банкрутства спілки, - зазначають в НБУ.