Цільова мобілізація та Армія відновлення: Мінекономіки розповіло про те, як залучатимуть українців до відбудови держави

Уряд розробив механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах
Головне
Цільова мобілізація та Армія відновлення: Мінекономіки розповіло про те, як залучатимуть українців до відбудови держави
Юлія Свириденко (Фото: Мінекономіки)
26 Жовтня 2022, 10:14
читать на русском

Уряд активізує механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах. Впровадження цього механізму в регіонах обговорювали під час наради Першого віцепрем’єр-міністра - міністра економіки України Юлії Свириденко з головами обласних та Київської міської військових адміністрації.

Про це інформує Мінекономіки України.

Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття - близько 30% за підсумками року, і це є серйозним викликом для держави. Тому Уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах. На сьогодні ми маємо дві армії - одна захищає країну на фронті, інша працює. Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитись до “Армії відновлення” країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн, - зазначила Свириденко.

Безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер,  робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань та сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Зокрема, це може бути:

 • облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів;
 • заготівля дров для військових та населення;
 • розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
 • укріплення дамб;
 • розчищення автомобільних доріг від завалів;
 • розвантаження гуманітарної допомоги;
 • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
 • ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери;
 • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Організатором робіт має бути військове командування спільно з ОВА самостійно або з залученням органів виконавчої влади. До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема, зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати (6700 грн), що в більшості випадків є вищим, ніж допомога з безробіття.  З учасниками таких робіт укладатимуться строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях. Так, в Сумській області такі роботи запроваджені у 18 територіальних громадах з 26, де не ведуться активні бойові дії, на них працевлаштовано майже 400 безробітних. В Чернігівській області до виконання таких робіт залучено 78 безробітних.

В Україні також може розпочатися цільова мобілізація. Поняття "цільова мобілізація" передбачає участь українців не у бойових діях, а у повоєнному відновленні країни.

Зокрема до відновлювальних робіт в обов`язковому порядку залучатимуться спеціалісти для:

 • проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків ведення воєнних дій та надзвичайних ситуацій;
 • ліквідація наслідків воєнних дій у населених пунктах та на територіях, що зазнали впливу засобів ураження;
 • вжиття заходів щодо відновлення об'єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення;
 • визначення населених пунктів та районів, що вимагають проведення гуманітарного розмінування, маркування небезпечних ділянок, очищення (розмінування) територій;
 • залучення до ліквідації наслідків ведення воєнних дій та надзвичайних ситуацій міжнародної допомоги.

Нагадаємо, під час війни в Україні одними з найзатребуваніших професій є водії, будівельники та робітники комунальних підприємств. Також багато вакансій у переробній промисловості, а галузь торгівлі починає оживати.

Читайте також

1