Свириденко Юлія

Свириденко Юлія

Перша віцепрем’єрка та міністерка економіки України, ексзаступниця голови Офісу президента

Всі новини
Свириденко Юлія – державна діячка, економістка, виконувала обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації в 2018 році, перша заступниця  Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у 2020 році

Місце народження

Народилась 25 грудня 1985 року в місті Чернігів.

Освіта

 • 2008 рік – закінчила Київський національний торговельно-економічний університет, спеціальність "менеджмент антимонопольної діяльності", магістр з менеджменту антимонопольної діяльності. Під час навчання здобула перемогу в номінації "Найкращий студент спеціальності".
 • В тому ж році вступила до аспірантури Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю "Економіка та управління національним господарством". Працювала над кандидатською дисертацією на тему "Регулювання процесу концентрації капіталу у сфері товарного обігу в Україні", проте інформації про її захист немає.
 • 2009 рік – Юлія пройшла повний курс бухгалтерського обліку у Київській школі ринкової економіки.
 • 2009 і 2011 роки - закінчила курси при Фонді державного майна України та стала  сертифікованим спеціалістом з оцінки нерухомості та обладнання, та з оцінки бізнесу, цінних паперів, нематеріальних активів та інтелектуальної власності.
 • 2016 рік - закінчила програму навчання менеджерів у Німецькій академії управління Нижньої Саксонії.
 • 2017 рік – закінчила навчання по програмі стратегій зростання приватного сектору, яку організувало Шведським агентством з питань міжнародного розвитку Sida.

Родина

Виросла у сім’ї службовців. Батько був головою Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету України, а мати працювала в апараті обласної ради.
Чоловік – Сергій Дерлеменко, керує ТОВ "ДКС-Групп" та ТОВ "ДІТЕЛ", компаніями, які займаються будівництвом, ремонтом, телекомунікаціями та обслуговуванням мереж зв’язку. У 2015 році балотувався до Чернігівської міської ради від партії "Самопоміч", але не пройшов.
Подружжя виховує доньку Софію.

Кар’єра

 • 2008 рік – Юлія розпочала трудовий шлях на посаді економіста з фінансової роботи українсько-андоррського спільного підприємства АТ "АМП".
 • 2009 рік – працювала оцінювачкою Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації.
 • 2011 – 2015 роки – Юлію Свириденко призначили головою Постійного представництва Чернігова у місті Усі (Китайська Народна Республіка). Відомо, що вона сприяла залученню інвестицій до Чернігова. Опісля, за результатами роботи Постійного представництва, у Чернігові було зареєстроване підприємство "Еко-Втор" зі 100% іноземних інвестицій, де Свириденко обійняла посаду заступника директора компанії з питань зовнішньоекономічної діяльності.
 • 2015 рік – після перемоги Революції гідності вона прийняла пропозицію і працювала радницею голови Чернігівської обласної державної адміністрації.
 • 2015 рік – на місцевих виборах Юлія балотувалась до Чернігівської міської ради 7-го скликання від партії "Європейська Солідарність", але обрана не була.
 • 2015 – 2016 роки – з серпня обіймала посаду директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації.
 • 2017 – 2018 роки – була призначена на посаду першого заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації.
 • Липень – грудень 2018 року – Юлія Свириденко виконувала обов’язки  голови Чернігівської ОДА.

Свириденко Юлія (фото: facebook.com/yulia.svyrydenko)

 • Березень – вересень 2019 року – працювала директоркою ТОВ "Сідко Україна", що спеціалізується на виробництві кормів для диких птахів і займається перероблюванням органічної продукції.
 • 2019 – 2020 роки – після зміни влади, 29 серпня Юлію Свириденко призначили на посаду заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
 • В грудні 2019 року вона була обрана ще й Головою  правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
 • Президент Володимир Зеленський того ж року включив Свириденко до складу делегації для участі у Тристоронній контактній групі, як представницю в робочій підгрупі з соціально-економічних питань.
 • Липень – грудень 2020 року – Юлію призначають на посаду першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Свириденко Юлія (фото: facebook.com/yulia.svyrydenko)

 • В тому ж році її нагородили Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
 • 22 грудня 2020 року вийшов Указ Президента України про призначення Юлії Свириденко заступницею керівника Офісу Президента України.
 • В лютому 2021 року Володимир Зеленський вивів її зі складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі, а в травні того ж року Юлія Свириденко обрана членом наглядової ради НАК "Нафтогаз України" як представниця держави терміном на один рік.

Свириденко Юлія на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/yulia.svyrydenko)

 • 3 листопада 2021 року -  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вніс подання до Верховної Ради щодо призначення Юлії Свириденко на посаду першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки України. Наступного дня парламент підтримав її кандидатуру, "за" проголосувало 256 нардепів.
 • Виступаючи перед народними обранцями, Свириденко наголосила, що ще до кінця каденції Зеленського всі відчують зміни завдяки більш ефективному управлінню економікою. Вона обіцяла здолати радянські стандарти та бюрократію, закінчити проїдання бюджетних коштів і розпочати продумані інвестиції в основні галузі економіки: машинобудування; енергетика; IT-галузь; сільське господарство; будівництво. Нова очільниця Мінекономіки запланувала пріоритетний розвиток суднобудування (з 2025 року щороку будувати понад 20 кораблів), на 46 тисяч обновити парк вантажних вагонів, а вже з наступного року забезпечити зменшення ціни на електроенергію для населення., в першу чергу завдяки термомодернізації. Також Свириденко заявила про рішучу боротьбу з тіньовою економікою шляхом створення інституцій, які посилять економічну політику держави. "Наше завдання – зробити так, щоб перелічені проєкти були не для звітності, а для відчутних змін. Я за це готова нести відповідальність",- так закінчила вона свій виступ.

Критика і скандали

Щодо скандалів чи компромату, то в журналістів щодо Свириденко виникли суттєві проблеми. Як то кажуть – не брала, не замішана... Крім того, жоден олігарх не може похвалитись, що вона - його протеже.
Відомо, що старт у велику політику їй дав Тимофій Милованов, який порекомендував Свириденко на роботу в ОПУ, безпосередньо до Андрія Єрмака. Згодом керівник Офісу переконався, що не помилився і сказав в одному з інтерв’ю, що у ній впевнені на 300%, адже "вона належить до категорії людей, які категорично бояться бути вплутаними в корупційні історії".
І ОПУ, і фракція "Слуга народу" високо оцінюють професійні якості Свириденко, яка останній період була провідником економічного курсу Зеленського. Коли журналісти намагались все ж знайти щодо неї якийсь негатив в Офісі Президента, то це їм не вдалось. Єдине що почули вони від одного із високопосадовців, що "Юля дуже працездатна, і нас це підкупило. Вона – справжній танк". Що ж, танк так танк, Україні зараз якраз потрібні танки, а не лімузини.
Дата публікації: 05.11.2021
Дата останньої зміни: 05.11.2021