Шмигаль Денис

Шмигаль Денис

Прем'єр-міністр України

Всі новини

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль - одна з найбільш суперечливих фігур сучасної політики. Щоб розібратися в його роботі, пропонуємо розглянути біографію Дениса Шмигаля в подробицях.

Місце народження

Шмигаль Денис Анатолійович народився 15 жовтня 1975 року в м Львів.

Освіта

 • 1997 - закінчив Львівський державний політехнічний університет "Львівська політехніка", спеціальність "Менеджмент у виробничій сфері".
 • 2003 - захистив кандидатську дисертацію в Інституті регіональних досліджень НАН України.

Родина

 • Батько - Анатолій Іванович Шмигаль, підприємець.
 • Мати - Ірина Феліксівна Шмигаль.
 • Брат - Денис Шмигаль, СЕО турагентства "Аккорд-Тур".
 • Дружина - Катерина Анатоліївна Шмигаль, 1975 р.н., підприємець.
 • Діти: Софія і Анна Шмигаль.

Коротка біографія

У Шмигаля Дениса Анатолійовича біографія досить розлога, попри порівняно невеликий стаж у політиці. Він народився в 1975 році у Львові. З чуток, сім'я Шмигаля Дениса Анатолійовича в 90-і роки їздила на заробітки в Європу.

Сам він після закінчення середньої школи вступив до престижної "Львівської політехніки" і в 1997 році отримав диплом інженера-економіста. Ще до отримання диплома Шмигаль почав працювати менеджером в компанії "О'Кей". Потім перейшов в АК "Електронбанк", де протягом двох років був бухгалтером відділу не торгових операцій.

Після отримання спеціальності Шмигаль влаштувався в бухгалтерію ЗАТ "Львівський автомобільний завод", а в 1998 році отримав підвищення і став головбухом Торгового Дому Львівського автозаводу.

Аж до 2005 року кар'єра Дениса Шмигаля була так чи інакше пов'язана з ЛАЗом. Він був директором з фінансів в окремих підрозділах ЗАТ. А ось в 2006 році Денис Шмигаль, згідно Вікіпедії, перейшов на роботу в інвестиційну компанію "Комфорт-Інвест".

З 2008 по 2009 роки Шмигаль працював в ТОВ "Росанінвест", власником якого є Павло Бакун, підприємець, чиє ім'я засвітилося в скандалі, пов'язаному з продажем старовинного костелу у Львівській області. Балансоутримувачем пам'ятника архітектури була компанія Бакуна.

Не тільки Бакун числизазначенийться серед роботодавців майбутнього прем'єра. У 2015 році він став віцепрезидентом компанії "Львівхолод", власником якого є Богдан Козак. А з 2017 Шмигаль керував підрозділами компанії ДТЕК, а потім - Бурштиновской ТЕС, власником яких є не хто інший, як Ринат Ахметов.

Політична кар'єра

У державний сектор Денис Шмигаль прийшов в 2009 році. Його призначили помічником голови Львівської обласної державної адміністрації. Потім він також отримав посаду виконувача обов'язки начальника головного управління економіки ОДА. З 2011 по 2013 він був начальником головного управління економіки. Одночасно в 2011 Денис Шмигаль прийшов до правління громадської організації "Інститут регіонального розвитку".

У 2013 році було нове підвищення, і Шмигаль став директором всього департаменту економіки при Львівській ОДА. Також він працював помічником народного депутата Богдана Козака (нагадаємо, раніше Шмигаль працював на нього в "Львівхолод").

У 2014 році було призначення Шмигаль заступником начальника управління Міністерства доходів і зборів у Львівській області. В цьому ж році Денис Шмигаль вперше балотувався до Верховної Ради, як депутат-самовисуванець, але вибори програв. У 2015 році він знову відчув удачу на виборах до Львівської облради, а в 2019 був одним з кандидатів на посаду голови Львівської ОДА. Але в результаті отримав призначення в сусідню область: аж до свого обрання прем'єр-міністром, Шмигаль був головою Івано-Франківської ОДА.

У 2020 році Шмигаль був призначений віцепрем'єром, а також Міністром розвитку громад і територій. Через місяць після призначення відбулася відставка Олексія Гончарука, і Шмигаль замінив його на посту прем'єр-міністра.

Скандали, пов'язані з Денисом Шмигалем

 • Батьки майбутнього прем'єра розширили свою житлоплощу в старому будинку в престижному районі Львова сумнівним шляхом і до 2013 року позивалися з сусідами. Але авторитет і зв'язки Дениса Шмигаля не дали ходу судовому розгляду.
 • Шмигаль тісно дружить з великими львівськими підприємцями. Є в мережі і фото Дениса Шмигаля з Рінатом Ахметовим, хоча сам прем'єр стверджує, що ніколи особисто не спілкувався з олігархом.
 • Водночас про зв'язки з Ахметовим стверджують відразу кілька джерел: ніби-то тесть влаштував Дениса Анатолійовича в компанію Ахметова, а той потім проштовхнув кандидатуру молодого і перспективного політика в Івано-Франківську ОДА. Також його звинувачують у тому, що спільно з Ахметовим розробив схему збагачення ДТЕК.
 • Є на рахунку Шмигаля і сексистський скандал: під час представлення свого Кабінету Міністрів новоспечений прем'єр абсолютно випадково забув представити єдину жінку в Кабміні - Марину Лазебний, яку призначили Міністром соціальної політики.

Чого більше в особистості Дениса Шмигаля: завзятості і таланту, корисних зв'язків або вміння швидко міняти "годівницю"? Поки складно сказати про це. Час покаже, наскільки корисним для країни буде його призначення прем'єр-міністром.

Дата публікації: 09.10.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021