Єрмак Андрій

Єрмак Андрій

Глава Офісу Президента

Всі новини

Особистість Андрія Єрмака в Україні не сходить з вуст. Глава Офісу Президента постійно потрапляє в скандали, дозволяє собі вільні висловлювання на адресу свого гаранта, підозрюється в корупційних схемах. Розглянемо біографію Андрія Єрмака.

Місце народження

Андрій Єрмак народився 21 листопада 1971 року в Києві.

Освіта

 • 1995 - закінчив Київський національний університет ім. Шевченко, Інститут міжнародних відносин, спеціальність "Міжнародне приватне право".

Родина

 • Мати - Марія Олександрівна Єрмак.
 • Батько - Борис Михайлович Єрмак, працював в Держкомітеті з профосвіти УРСР, посольстві СРСР в Афганістані.
 • Брат - Денис Єрмак, ексучасник АТО, творець "Українського бюро національного розвитку".
 • Сестра - Анастасія Єрмак.
 • Громадянська дружина невідома, за чутками, вона пов'язана з сенатором Камчатського краю РФ Валерієм Пономарьовим.

Коротка біографія

Єрмак Андрій Борисович народився 21 листопада 1971 року в Києві. Після закінчення школи спробував вступити в КІМО КНУ, але провалив іспити. Вступив на бажаний факультет тільки з другої спроби. У 1995 році закінчив КНУ за спеціальністю "Міжнародне приватне право", потім отримав ліцензію адвоката.

Першим місцем роботи майбутнього глави ОП стала приватна юридична компанія "Проксен", яку відкрив його викладач Олександр Задорожний, нардеп ВР 3 і 4 скликання, довірена особа Кучми і згодом Януковича. Так що з великою політикою молодий спеціаліст зіткнувся досить рано. Додамо до цього дипломатичну кар'єру його батька, і стає зрозуміло, що в українському політикумі Єрмак - зовсім не випадкова людина.

Але поки повернемося до перших рядках біографії Єрмака Андрія Борисовича. В юридичній фірмі "Проксен" він пропрацював недовго, і вже після отримання диплома створив спільно з трьома побратимами по студентській лаві власну компанію. Сфера діяльності "Міжнародної юридичної компанії" Єрмака - юридична допомога телеканалам і селебрітіз. Так, серед перших клієнтів компанії був поет Юрій Рибчинський, згодом до числа клієнтів додалися телеканал "Інтер", міжнародні компанії Disney, Universal. До речі саме в цей період перетнулися біографії Андрія Єрмака і Зеленського: вони познайомилися на "Інтері" і стали близькими друзями.

У 2013-2014 роках юрист також співпрацював з дизайнером бренду "Санахант", керував роботою київського бутіка.

Поступово вектор діяльності Єрмака змістився з юриспруденції в кіноіндустрію. Він зайнявся продюсуванням фільмів і заснував власну продюсерську компанію Garnet International Media Group. На рахунку продюсера три великих проєкти, в тому числі українсько-словацький фільм "Межа". До речі, кінопроекти студії Єрмака переважно транслюються на телеканалі "Україна", фактичним власником якого є олігарх Ринат Ахметов.

Політична діяльність

У політику Андрія Єрмака привів, як ви пам'ятаєте, його викладач. У цей період Єрмак брав участь у розробці законодавства України в сфері господарського права та інтелектуальної власності.

Також протягом трьох каденцій Верховної Ради Андрій Єрмак працював помічником депутата Ельбруса Тедеєва.

Але проривом в кар'єрі політика для Єрмака став 2019 рік. Саме тоді Андрія Єрмака Зеленський призначив спочатку своїм помічником, а через 10 місяців довірив йому управління Офісом Президента. До речі, на посаді радника Єрмак супроводжував президента в усіх іноземних відрядженнях, в тому числі - в скандальній поїздці в Оман, яку ОП ніяк не міг позначити чи відрядженням, то чи поїздкою гаранта на відпочинок.

Під час роботи радником президента Андрій Єрмак також увійшов до наглядової ради концерну "Укроборонпром", брав участь в переговорах в Нормандському форматі, опікувався питаннями обміну полоненими з ОРДЛО.

З 20 лютого 2020 року змінив Андрія Богдана на посаді глави Офісу Президента. Це рішення Зеленського позначило зміну сфер впливу в уряді.

Скандали, пов'язані з Єрмаком

 • Попри те, що дані про сім'ю Андрія Єрмака ретельно засекречені, у нього, за деякими даними, є цивільна дружина, наближена до голови Камчатського краю РФ. До речі, саме в резиденції Валерія Пономарьова Єрмак проводив зустріч з ексмером Нью-Йорка та юристом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.
 • Ще один скандал пов'язаний з братом політика. Скандальний журналіст і ексчлен "Слуги народу" Гео Лерос опублікував аудіозаписи, відомі, як "плівки Єрмака", в яких розкриваються корупційні схеми "торгівлі посадами", які здійснювали Денис і Андрій Єрмак.
 • Ну і як в компромат на Андрія Єрмака не згадати його протистояння з ексглавою ОП Андрієм Богданом. Богдан, бувши правою рукою президента, активно намагався змістити Віталія Кличка з посади голови КМДА, і, за непідтвердженою інформацією, саме Єрмак допоміг голові столиці утриматися в кріслі. До речі, якщо Богдана називають ставлеником Коломойського, то "Андрій Другий", як іменують Єрмака - однозначно пов'язаний з іншим олігархом, Рінатом Ахметовим.
 • Єрмак - ще один приклад кумівства у владі. Крім дружніх зв'язків з Володимиром Зеленським та Сергієм Шефіром, він ще й є кумом нардепа Миколи Тищенка.
 • Пов'язують Андрія Єрмака дружні зв'язки з Оксаною Хант, власницею бренду "Санахант", вдовою київського бандитського "авторитета" 90-х Гаррі Джибу Малик-заде.

Торговець посадами, "сірий кардинал", одне з крил президента - як тільки не називають Єрмака в ЗМІ. Однозначно, для рядового адвоката він досяг чималих кар'єрних висот. Але питання залишається відкритим - скільки в кар'єрі Єрмака реально його професійних заслуг, а скільки - вміння зав'язувати корисні знайомства.

Дата публікації: 15.10.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1