Тищенко Микола

Тищенко Микола

Ресторатор, ведучий і нардеп від партії "Слуга народу"

Всі новини

Тищенко Микола Миколайович уже став одним з найбільш одіозних політиків останніх років, а його біографія сповнена несподіваних поворотів.

Місце народження

Микола Тищенко народився 17 травня 1972 року в м Київ.

Освіта

 • Київський інженерно-будівельний інститут, спеціальність "інженер-механік".
 • Військова кафедра при інституті - звання "лейтенант запасу".

Родина

 • Батько - Микола Тищенко, колишній військовий.
 • Сестра - Юлія Тищенко, проживає в Москві.
 • Ексдружина - Лариса Тищенковська.
 • Син - Данило Тищенко, 2005 р.н.
 • Ексдружина - Ірина Журавська, племінниця київського ексвіце-мера Віталія Журавського, "Міс Україна 2008".
 • Дружина - Алла Барановська, світська левиця, підприємець.
 • Син - Давид Тищенко 2017 р.н.

Коротка біографія

Микола Миколайович Тищенко народився в Києві 17 травня 1972 року. Після школи вступив до Київського інженерно-будівельного інституту, який закінчив у 1995 році. Паралельно з навчанням закінчив військову кафедру при інституті. Під час студентства Тищенко активно займався спортом, після трьох років занять дзюдо отримав кваліфікацію майстра спорту в цьому виді єдиноборств.

За фахом Тищенко ніколи не працював. Період його біографії з середини по кінець 90-х досить слабо освітлений. І це не дивно, адже на той момент Тищенко носив кличку "Коля Оболонський" і був тісно пов'язаний з ОЗУ братів Савлохових.

У 1999 році він розірвав відносини з Савлохова, і з цього ж моменту почався підйом Тищенко в ресторанному бізнесі. Версії походження стартового капіталу для бізнесу Тищенко різняться. За одними джерелами, фінансування всіх ресторанних проєктів початківця бізнесмена велося з грошей злочинного угруповання, а самі ресторани використовувалися для відмивання грошей. Інша версія свідчить, що реальний власник всіх ресторанів Тищенко - його рідна сестра, яка досить давно влаштувалася в Москві і Микола став по суті фіктивним господарем.

У будь-якому разі, на початок 2000-х років Микола Тищенко вже був одним з найбільших реєстраторів Києва, а його мережа ресторанів "Світова Карта" вважалася однією з найрозкішніших. У 2007 році Тищенко масштабував свій бізнес і взяв нову назву для мережі - "Козирна Карта".

З 2005 року Тищенко стає не тільки бізнесменом, але і медійним персонажем. Він бере участь в спортивних шоу "Ігри патріотів", "Цар гори", "Форт Буаярд". Пізніше, з 2011 по 2016 роки з'являється на екранах як суддя телешоу "Майстер-Шеф". Після 2016 року Тищенко був залучений в телепроєктах "Ревізор", "Танці з зірками".

Громадська і політична діяльність

Попри на медійність, Тищенко мало впливав на політику на початку своєї кар'єри. Епізод з одруженням з племінницею заступника міського голови Києва Ірині Журавській - швидше, виняток.

Зате з 2005 по 2008 роки він отримав три нагороди від уряду за свою благодійну діяльність.

У політику Тищенко прийшов на хвилі успіху нових осіб в складі партії Володимира Зеленського "Слуга Народу". За її списками він балотувався в народні депутати на позачергових виборах 2019 року. Сьогодні є чинним нардепом Верховної Ради IX скликання. Сфера діяльності Тищенко в парламенті - Комітет з питань транспорту та інфраструктури. Додатково він входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Саудівською Аравією і Катаром. У 2020 році зареєструвався як кандидат в мери Києва на наступних виборах. Втім, Микола Тищенко знаменитий не активною політичною роботою, а скандальною репутацією і неоднозначними висловлюваннями.

Скандали за участю Миколи Тищенка

Ми навіть не будемо брати до уваги можливі кримінальні зв'язки Тищенко, адже актуальних скандалів з його участю більш ніж достатньо.

 • Під час Революції Переваги Тищенко активно протистояв Майдану і, можливо, був одним з організаторів руху "тітушек".
 • Тищенко - яскравий приклад "кумівства" в поточному уряді. Він кум глави Офісу Президента Андрія Єрмака.
 • Микола Миколайович - лідер по частині абсурдних висловлювань та невігластва в ВР 9 скликання. Його афоризми вже стали мемами, зокрема, порівняння України з "помпою, в якій нічого не працює".
 • Ще один гучний скандал пов'язаний з рестораном Тищенко "Велюр". В ході карантинних обмежень березня-травня 2020 року, в ресторані, всупереч забороні, проводилися нібито ділові зустрічі, в тому числі членів ВР, партії "Слуга Народу". Громадські діячі засудили Тищенко і облили фасад ресторану фарбою.
 • Ще в 90-х Тищенко був пов'язаний з сином одіозного ексмера Києва Леоніда Черновецького. Вони обидва були серед громадян, заарештованих поліцією Іспанії в зв'язку з відмиванням грошей.
 • Останні розслідування показали можливість корупційної діяльності Тищенко: компанія "Екобудтрейд", яка отримує держзамовлення сьогодні, пов'язана з Черновецьким-молодшим і діє як буфер для отримання відкатів і передачі замовлень субпідрядникам.
 • У квітні 2021 року, під час карантинних обмежень, депутат влаштував гучну вечірку на честь дня народження своєї дружини у київському ресторані. Поліція проводить перевірку.
Дата публікації: 06.10.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1