Татаров Олег

Татаров Олег

Заступник керівника Офісу президента України

Всі новини

Татаров Олег – доктор юридичних наук, експрацівник правоохоронних органів, адвокат та скандальний чиновник з команди Зеленського

Місце народження

Народився 31 серпня 1982 року в місті Новоукраїнка Кіровоградської області.

Освіта

  • 2003 рік - з відзнакою закінчив Національний університет внутрішніх справ.
  • 2005 рік - отримав диплом магістра з відзнакою в Національній академії внутрішніх справ.
  • 2010 рік - з відзнакою закінчив Національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Облік та аудит".
  • 2019 рік - закінчив Лондонський університет і отримав європейську ліцензію адвоката.
  • Доктор юридичних наук, професор.

Родина

Дружина – Тетяна Олександрівна, працювала в ДПІ, потім в управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та в обласному комунальному підприємстві ''Донецьктеплокомуненерго''.

Діти – донька Марія та син Дмитро.

В 2020 році Татаров і його дружина Тетяна почали процес розлучення. Журналісти Bihus.info припустили, що розлучення може бути фіктивним – для приховування чи збереження майна та активів родини.

Коротка біографія

  • З 1999 року почав службу в правоохоронних органах, поступивши на навчання в Національний університет внутрішніх справ.
  • 2005 рік – після отримання диплому магістра залишився працювати в Національній академії внутрішніх справ.
  • 2010 рік – захистив кандидатську дисертацію.
  • 2011 рік -  призначений заступником начальника головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ.
  • Січень 2014 року – отримав почесне звання "Заслужений юрист України".
  • В тому ж році, після втечі Януковича (досьє Януковича Віктора), був звільнений з органів внутрішніх справ. Пізніше судами трьох інстанцій це звільнення було визнане незаконним, але Татаров на службі не відновлювався.
  • З 2014 року займається адвокатською діяльністю, стає керуючим партнером Адвокатського об’єднання "Татаров Фаринник Головко".
  • 2014 – 2017 роки – одночасно з адвокатською діяльністю очолює правовий департамент Укрбуду.
  • В біографії Олега Татарова вказується на спробу знову повернутись у владні структури вже в другій половині 2014 року. Колишній правоохоронець був ще з 2012 року помічником-консультантом на громадських засадах  у нардепа від УДАРу Андрія Путилова. Коли в 2014 році Путилов був призначений керівником Херсонської ОДА, на посаду свого заступника він просив призначити Олега Татарова. Місцеві активісти виступили з протестами і Путилов своє подання відкликав.
  • Досьє Олега Татарова констатує, що на початку 2020 року знову з’явилась можливість повернення до влади. В березні його внесли в список претендентів на посаду заступника Ірини Венедіктової (досьє Венедіктової Ірини). Але знову втрутились активісти, з’явились негативні матеріали у ЗМІ і призначення не відбулось.
  • 5 серпня 2020 року всі протести активістів були проігноровані і Олега Татарова призначили заступником керівника ОП Андрія Єрмака (досьє Єрмака Андрія).

Діяльність після 2014 року, призначення та скандали

В 2015 році після невдалої спроби отримати посаду заступника керівника Херсонської ОДА, Олег Татаров активно займається адвокатською практикою. Але майже всі його відомі клієнти – противники Євромайдану, представники попередньої команди Віктора Януковича.

Спершу Олег Татаров виступав як захисник Андрія Портнова, проти якого після Майдану відкрили кілька карних справ. Адвокат успішно вирішував поставлені завдання, адже він не тільки досвідчений правник, а й науковий керівник у десятків працівників різних галузей юриспруденції. Після захисту Портнова Татаров представляв інтереси потерпілих від пожежі в одеському Будинку профспілок.

Також досьє Олега Татарова відзначає, що пізніше він успішно захистив нардепа "Опозиційного блоку" Вадима Новинського (досьє Новинського Вадима), якого звинуватили у підготовці перевороту в Українській православній церкві Московського патріархату з метою відсторонення тогочасного митрополита Володимира. Генпрокурору Юрію Луценку (досьє Юрія Луценка) не вдалось притягнути Новинського до відповідальності, він назвав адвоката Олега Татарова "с*кою неправославною і мєнтовською".

Крім того, Татаров був адвокатом підозрюваного у державній зраді ексголови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука, який "передав" судову систему автономії російським окупантам, агітуючи до зради присяги суддів та читаючи їм лекції із законодавства РФ.

Остання відома справа, у якій відзначився Татаров як адвокат, – це справа активіста Сергія Стерненка. Судячи з документу, датованого 17 травня 2019 року, Татаров представляв інтереси Олесі Кузнецової — дружини Івана Кузнецова, який загинув у травні 2018 року від ножових поранень внаслідок невдалого нападу на Стерненка. Адвокат намагався переконати слідство, що ніякого захисту не було і активіст сам напав на Кузнецова і його товариша Олександра Ісайкула з метою умисного вбивства.

В 2017 році Олег Татаров офіційно звільнився з компанії екснардепа Максима Микитася "Укрбуд", він пізніше неодноразово захищав її інтереси. Так НАБУ звинуватило посадових осіб "Укрбуду" у привласнені майже 80 мільйонів гривень бюджетних коштів завдяки фальшивій експертизі, яку заступник директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Дубонос виготовив в обмін на паркомісце, вартістю 250 тисяч гривень.

В 2019 році Олег Татаров захищав генерального директора компанії "Укрбуд" Олега Майбороду. Адвокат домігся звільнення його з-під варти. Але згодом справа "Укрбуду" безпосередньо зачепила і Татарова. НАБУ встановило, що він раніше був науковим керівником Костянтина Дубоноса і вірогідно виступав посередником при оформленні фальшивої експертизи. 18 грудня 2020 року в.о. керівника САП Максим Грищук підписав підозру Татарову. Детективи НАБУ також отримали право на затримання Татарова і проведення обшуків в Офісі президента і за місцем проживання Татарова. Представники САП та НАБУ прибули в Офіс президента та залишили підозру для Татарова. В ОП заявили, що не пустили представників НАБУ вручити підозру Татарову, оскільки прохання правоохоронців нібито було незаконним. Далі було зроблено все, щоб цю справу закрити. Татаров пише заяву, що тимчасово складає обв’язки заступника керівника ОП, а Генеральна прокурорка Венедиктова передає справу з НАБУ до СБУ, замінює прокурорів і 30 грудня представник офісу генпрокурора відкликає подання про арешт Татарова, мотивуючи, що підозра не достатньо обґрунтована. Протести НАБУ розтанули в повітрі.

До речі, це не перший скандал навколо Олега Татарова. Його досьє фіксує, що на початку  кар’єри, після призначення в ГСУ МВС, у багатьох правоохоронців і журналістів виникало запитання, за які такі заслуги працівника, якому лише 28 років і відсутній досвід  роботи, призначають на таку високу посаду. ЗМІ писали, що Татаров перетворив Головне слідче управління в філію Університету внутрішніх справ, бо посадив на керівні посади лейтенантів без будь-якого досвіду роботи. Та й ті працювати не поспішали, бо наслідуючи свого керівника весь час витрачали на написання статей, книг тощо.

Проте з початком Євромайдану Татаров без діла не сидів. Він вів карні справи проти активістів Автомайдану, Тетяни Чорновол (досьє Чорновол Тетяни), а після кровопролиття заявляв, що мітингувальники стріляли самі в себе. Коли активісти протестували проти призначення такого "фахівця" в Офіс президента, Володимир Зеленський (досьє Володимира Зеленського) заявив, що не всі чиновники часів Януковича були зрадниками чи корупціонерами, а таких, як Татаров, він вважає чесними та досвідченими людьми. Що ж, якщо честь і досвід полягає в переслідуванні людей, що виборювали право на гідність, справедливість і правду, то в оточенні президента скоро буде тісно від таких кадрів.

Дата публікації: 08.01.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1