Тимошенко Кирило

Тимошенко Кирило

Заступник голови Офісу Президента України

Тимошенко Кирило – український бізнесмен-медійник, засновник телепродакшн “GOODMEDIA”, продюсер, колишній медійник партії "Укроп", експерт в галузі комерційного та політичного піару, який зробив промо президентської кампанії Зеленського. З травня 2019 року - заступник голови Офісу Президента України.

Місце народження

Народився 20 квітня 1989 року в місті Дніпропетровськ (нині - Дніпро).

Освіта

Отримав диплом юриста в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Проте за фахом не працював.

Родина

Батько – Тимошенко Владлен Васильович, відомий в Дніпрі бізнесмен, голова Дніпровської обласної організації "УКРОП", обирався депутатом обласної ради від цієї партії.

Дружина – Олена, закінчила  Київський національний університет культури і мистецтв. З 2009 року працює в кінокомпанії "FILM.UA".

Подружжя виховує сина Семена.

Коротка біографія

2005 рік -  розпочав трудову діяльність на Телекомпанії "Приват ТБ Дніпро" (9 канал). Був спортивним журналістом і власкором програми "Гол!" на "Новому каналі".

З 2006 року на нього звернула увагу відомий продюсер Алла Липовецька, яка готувала першу "Фабрику зірок". Кирилу запропонували роботу в Києві.

2007 рік – біографія Кирила Тимошенка інформує про його переїзд до Києва. Алла Липовецька продовжувала опікуватись молодим хлопцем, який тривалий час працює разом з нею в різних проектах:

  • "Новий канал";
  • телеканал "Україна";
  • телеканал "Інтер";
  • кінокомпанія "FILM.UA";
  • виконавчий директор в компанії "Козирна карта".

2011-2014 роки - працював продюсером ряду продакшн-студій, у тому числі "07 Продакшн", а також ТОВ "Мамас фільм продакшн".

2014 рік – отримавши значний досвід та потрібні зв’язки, Кирило Тимошенко заснував телепродакшн "GOODMEDIA", що надає широкий спектр послуг в PR, консалтингу, організації івентів. Проблем з замовниками в талановитого хлопця не було.

В тому ж році його агенція організовувала трансляцію інавгурації Петра Порошенка (досьє Порошенка Петра).

У жовтні 2014 року на телеканалі "1+1" вийшов фільм виробництва GoodMedia "Битва за Дніпро". З двома героями картини — Борисом Філатовим (досьє Філатова Бориса) і Геннадієм Корбаном — Тимошенко, за його словами, почав спілкуватися під час Євромайдану. Фільм розповідав про роботу команди голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського (досьє Коломойського Ігоря). Останній теж брав участь у зйомках і спілкувався з Тимошенко.

Досьє Кирила Тимошенка констатує, що агенція GoodMedia активно співпрацювала з командою Петра Порошенка. Один з відомих замовників – Юрій Луценко (досьє Луценка Юрія). Для нього компанія зняла три відеоролики. Вже в 2019 році, коли Кирило активно працював на команду  (досьє Зеленського Володимира), GoodMedia транслювала форум команди Порошенка "Відкритий діалог" у Палаці спорту. Коли йому дорікали співпрацею з різними, навіть ворогуючими політичними силами, він відповів: "Це бізнес. Якщо хтось хоче, щоб ми працювали з ним одним, це коштує набагато дорожче. З приводу політичних поглядів, ми не перебираємо. Не будемо нічого робити для сепарських і російських партій — це наша позиція".

Кирило Тимошенко (фото: Вікіпедія)

Працюючи на президентських виборах у команді Зеленського, Тимошенко зарекомендував себе досвідченим фахівцем, який забезпечує гарантований результат на своїй ділянці роботи. Тому після перемоги новий президент запрошує його на роботу в свій офіс. Тимошенко погоджується і очолює медійний напрям в "Зе-команді".

Політична діяльність до осені 2018 року

До заснування власної компанії в 2014 році контакти Кирила Тимошенко з політиками носили епізодичний характер. Але вже з 2014 року різні пропозиції від політиків сипались, як з відра. Характерно, що всі замовники належали до патріотичного табору, адже під час Революції гідності Кирило рішуче підтримав Євромайдан і зміни в країні, а взимку 2013-2014 років його частенько помічали серед протестувальників. І цілком логічно, що його продакшн організував трансляцію інавгурації Петра Порошенка – перший самостійний політичний проект.

В 2014 – 2015 роках Кирило Тимошенко тісно співпрацює з політичною партією "УКРОП". В цьому досьє вже згадувалось про фільм "Битва за Дніпро". А під час позачергових парламентських виборів його агенція працює в округах кандидатів у нардепи: Бориса Філатова, Віталія Купрія та Андрія Денисенка. Усі троє пізніше увійшли до складу партії "УКРОП".

У 2015 році Тимошенко брав участь у передвиборній кампанії глави "УКРОПу" Геннадія Корбана у скандальному 205 окрузі та повторно працював з Філатовим, який від цієї політичної сили балотувався в мери Дніпра. З "УКРОПом"  пов’язаний не тільки бізнес Кирила Тимошенка. У 2015-му від цієї партії він балотувався у Київраду, але в депутати не пройшов. Був помічником народного депутата Андрія Денисенка на громадських засадах.

У 2017—2018 роках Кирило Тимошенко найактивніше співпрацює з командою Петра Порошенка. В GoodMedia зняли цілу низку роликів про здобутки влади — уряду і Міністерства інформполітики. За це з бюджету компанія отримала 21,35 мільйона гривень. А в січні 2019 року на телеканалі "Прямий" вийшов ще один фільм GoodMedia про друга і бізнес-партнера Порошенка — "П’ять днів з Ігорем Кононенком".

У команді Зеленського Кирило Тимошенко працює з осені 2018 року. Він не перестав бути власником своєї компанії, проте перестав бути її керівником. Водному зі інтерв’ю медійник заявив, що не планує пробивати для GoodMedia жодного замовлення за рахунок бюджетних коштів.

В цілому, за період роботи GoodMedia під його керівництвом було успішно реалізовано десятки замовлень. Наприклад, відеовізитки для учасників пісенного конкурсу "Євробачення", чи соціальні відеоролики про армію – "Аеропорт", "Ти поруч. Віримо. Живемо.". Його відео про збір коштів для сімей військових, загиблих на Донбасі отримало престижну американську премію Omni Awards.

В цілому за п’ять років після створення власної агенції Тимошенко працював як продюсер над створенням більше 100 рекламних та соціальних роликів, понад 30 публіцистичних проектів, більше як 10 документальних та художніх фільмів.

Робота в команді Володимира Зеленського, критика та скандали

Як раніше було вказано, з осені 2018 року Кирило Тимошенко працює в команді кандидата у президенти Володимира Зеленського. На ньому було відразу кілька функцій. Одна з них стратегічно важлива — відео-промо передвиборчої кампанії.

GoodMedia знімала всі ролики кандидата і найбільш відомий ролик з викликом Порошенка на дебати на стадіон. Тимошенко також спілкується з журналістами і частково дублює обов’язки прес-служби. Після перемоги медійник продумує сценарій і організовує трансляцію інавгурації президента. Професійність та креативність Тимошенка подобаються новому гаранту і він призначає Кирила заступником керівника своєї адміністрації, яку згодом реорганізують в Офіс Президента України.

Тимошенко в Зе-команді (фото: Вікіпедія)

Одразу ж українські медіа зацікавились, хто привів молодого бізнесмена до Зеленського? Чия це креатура? Чий бізнес буде лобіювати цей новоспечений чиновник? Журналісти програми "Наші гроші" навіть провели спеціальне розслідування і стверджують, що Тимошенко – людина Андрія Богдана (досьє Богдана Андрія), а відповідно і Коломойського ще з 2015 року, коли Тимошенко "піарив" команду керівника Дніпровської ОДА. Медійник це спростовує, стверджує, що сам точно не знає, але найвірогідніше його рекомендував Іван Баканов, і ніяких олігархів він лобіювати не планує. Проте і без олігархів критика і скандали навколо Кирила Тимошенка почались мало не з перших місяців його роботи.

Спочатку він попав у номінацію "Популіст дня" від фейсбук-співтовариства "Антипопуліст". Адже саме Тимошенко активно озвучував ідею перенесення офісу з Банкової.

В серпні 2019 року новий скандал. ЗМІ поширюють інформацію, що Андрій Богдан покидає свою посаду і навіть додають фото заяви на звільнення. Все це виявилось фейком, а недостовірну інформацію передав журналістам Кирило Тимошенко.

Значного резонансу набув скандал з зустріччю "Мрії", коли наш авіагігант з рекордним вантажем засобів боротьби з поширенням коронавірусу зустрічало керівництво країни на чолі з Зеленським. Весь вантаж в інформації назвали гуманітарним. Але пізніше  виявилось, що все це комерційний вантаж для торгової мережі "Епіцентр", а урочисту зустріч готував і "піарив" Кирило Тимошенко. Згодом чиновник намагався незграбно виправдатись, що зустрічали не вантаж, а літак, нашу гордість і славу, який давно не літав, і сам політ, мовляв, явище виняткової уваги.

Медійна спільнота також бурхливо критикувала ідею Кирила Тимошенка, який для висвітлення роботи президента запропонував відібрати 20-25 журналістів, а решті в акредитації відмовлять. Це дозволить ефективніше проводити прес-конференції та зустрічі зі ЗМІ. Така ідея наразилась на критику медіа-експертів, які вважають що через відбір журналістів до пулу, будуть відсіюватись критики влади. Проект Тимошенка нагадує російські реалії, коли кілька десятків ЗМІ "прикормили" і використовують як агітаційний додаток влади.

Колеги Кирила Тимошенка і представники фракції "Слуга народу" регулярно критикують відповідального за інформаційну політику команди Зеленського в постійному спізнені з реагуванням на резонансні події. Або таке реагування в ЗМІ якесь в’яле, нерішуче, абстрактне. Як приклад, називають скандали з плівками Лероса (досьє Лероса Гео) чи з роботою ресторану Миколи Тищенка (досьє Тищенка Миколи) у період локдауну. Андрій Єрмак (досьє Єрмака Андрія)  навіть запросив на роботу в ОПУ ефективного політтехнолога Михайла Подоляка (досьє Подоляка Михайла), відомого як "інформаційний кілер", для гасіння негативу та швидкого розв’язування кризових ситуацій. Нардеп Олександр Дубінський (досьє Дубінського Олександра) заявив, що Подоляк незабаром змінить на посаді Тимошенка, хоча обидва чиновники це спростовують, заявляючи, що в кожного з них своє коло обов’язків. Що ж, побачимо, адже в українській політиці "ніколи не говори ніколи".

Дата публікації: 20.01.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1