Богдан Андрій

Богдан Андрій

Політик, юрист, колишній керівник Офісу президента Зеленського

Всі новини

Місце народження

Народився 3 грудня 1976 року у Львові.

Освіта

1998 р. – закінчив юридичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка за спеціальністю “правознавство”

2007 р. – закінчив економiчний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка, отримавши кваліфікацію економіста, фахівця з фінансів

Родина

  • Розлучений. Колишня дружина – Ольга Ігорівна Богдан.
  • Доньки – Вікторія, Анастасія, Катерина, Софія.
  • Батько – Йосип Гнатович Богдан, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права та процесу Львівського національного університету ім. Івана Франка. У 1998 роцi балотувався у Верховну Раду як мажоритарник, в 2015 – у Львівську обласну раду вiд об'єднання “Укроп”.

Коротка біографія

З 1998 року – працював юрисконсультом в фірмі “Фіалка”, а згодом стажером-юристом на Львівській залізниці.

У 2001 році отримав посвідчення адвоката, переїхав до Києва.

Кар'єру юриста продовжив в адвокатській компанії “Правіс”, яку заснували колишні випускники Львівського національного університету Олексій Резніков, Сергій Власенко та Ігор Пукшин.

У 2001 році почав працювати на посадi помічника судді Київського апеляційного господарського суду Михайла Новікова.

У 2004 році став керуючим партнером Адвокатського об'єднання “Адвокатська фірма “Пукшин і партнери”, заснованого Ігорем Пукшиним.

Громадська і політична діяльність та скандали

В 2004 році, за словами Богдана, вiн був членом команди, яка працювала над рішенням Верховного Суду про третій тур президентських виборів. У виборчому штабі Віктора Ющенка вiн познайомився з Петром Порошенко. Під час Помаранчевої революції Богдан також познайомився з Геннадієм Корбаном, другом українського олігарха Ігоря Коломойського. Адвокат надавав йому юридичні послуги.

В 2006 році, пiсля призначення Пукшина на посаду заступника голови Секретаріату Президента України Вiктора Ющенка, фірма “Пукшин і Партнери” змінила назву на АО “АФ “Юридичні радники”, а Богдан став її керуючим партнером.

У 2005-2006 роках Богдан брав участь в судовій справі про перегляд приватизації Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) на сторонi уряду Юлії Тимошенко. Його колишнiй партнер Резніков представляв iншу сторону – компанію “Інтерпайп” Віктора Пінчука, якого звинувачували в незаконній приватизації заводу. Зацікавленою стороною в боротьбі за НЗФ була група “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. В результаті Коломойський збільшив свою частку в цьому підприємстві i на сьогодні є власником контрольного пакету акцій НЗФ.

У 2007 році указом президента Віктора Ющенка Андрію Богдану було присвоєно звання заслуженого юриста України.

Андрій Богдан

Андрій Богдан (фото: ОПУ)

В тому ж 2007 році досьє Андрія Богдана поповнилося справою, де він представляв інтереси екс-генпрокурора, на той момент – міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у справі про незаконну роздачу нагородної зброї, яку той виграв.

У вереснi 2007 року на позачергових парламентських виборах в Верховну Раду України Андрій Богдан балотувався від блоку “Наша Україна – Народна самооборона” під номером 93, однак до парламенту не потрапив.

Восени 2007 року Богдан почав працювати помічником-консультантом на громадських засадах у народного депутата Андрія Портнова.

Згодом, у груднi 2007 року, був призначений заступником міністра юстиції України Миколи Оніщука з питань боротьби з корупцією.

В 2010 році після перемоги Януковича на президентських виборах Богдан отримав посаду в Кабміні Миколи Азарова. Він був призначений заступником міністра Кабінету міністрів України Анатолія Толстоухова – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики.

В лютому 2011 року цю посаду ліквідували, а Богдан став радником прем'єр-міністра України Миколи Азарова. Коли в 2013 році посада була вiдновлена, Азаров знов призначив Богдана уповноваженим Кабміну з питань боротьби з корупцією.

Ще один цікавий факт в біографії Андрія Богдана – це те, що у розпал Євромайдану в груднi 2013 року він був нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України.

В 2014 році після відставки уряду Азарова Богдан був звiльнений розпорядженням Кабміну Арсенія Яценюка за власним бажанням. Його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації.

В тому ж 2014 роцi Богдан став позаштатним радником, а згодом і адвокатом тодішнього очільника Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. В облдержадміністрації Богдан відповідав за юридичний супровід. Також йому доводилося бувати в зоні АТО.

Восени 2014 року Богдан знов балотувався до Верховної Ради за списком президентської партії “Блок Петра Порошенка”.

У 2015 Андрій Богдан захищав інтереси лідера партії “УКРОП” Геннадія Корбана, якому інкримінували створення організованої злочинної організації, розтрату майна та затримання заручника – тодішнього голови Держагентства із земельних ресурсів Сергія Рудика. В 2016 Корбан отримав півтора року позбавлення волі умовно, а в 2017 прокуратура припинила кримінальне переслідування політика через відсутність доказів.

В 2015 пiсля того, як деякi депутати потрапили у виконавчу владу, 74 мiсце Богдана у списку БПП стало прохідним. Але на той момент у Коломойського зіпсувались відносини з Порошенко i для того, щоб “адвокат Корбана” не отримав мандат народного депутата, в лютому 2016 Рада ухвалила закон №3700 (так званий “закон Богдана”), за яким його виключили зi списку БПП, скасувавши реєстрацію.

На президентських виборах 2019 року “адвокат Коломойського” був радником Володимира Зеленського з юридичних питань. Богдан називає себе автором передвиборчого гасла “Весна прийде – саджати будемо”.

21 травня 2019 року пiсля того, як Володимир Зеленський офіційно заступив на посаду президента України, Андрія Йосиповича було призначено главою Адміністрації президента, а 25 червня – керівником Офісу президента України.

Через те, що посада Богдана в уряді Азарова підпадала під дію люстраційного закону “Про очищення влади” на сайті електронних петицій було зібрано 25000 необхідних голосів за його відставку. Однак в ОП пояснили, що посада голови Офісу не підпадає під люстрацію, адже вiн не є державним службовцем.

З 31 травня 2019 по 12 лютого 2020 Андрій Богдан був членом СНБО.

Влітку 2019 у голови Офісу президента виник конфлікт з мером Києва Віталієм Кличком. Богдан наполягав на звiльненнi Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації, наголошуючи на необхiдностi роздiлити посади міського голови та очільніка КМДА. Також Богдан заявляв, що йому пропонували хабар у розмірі 20 млн. доларів, щоб Кличко залишився на посадi.

В свою чергу мер Києва заявив, що Андрій Богдан разом в нардепом від “Слуги народу” Олександром Ткаченко та київським бізнесменом-забудовником Андрієм Вавришем намагалися саботувати роботу Київради, щоб показати нездатність Кличка керувати КМДА. Тоді ж виникли перші чутки про відставку Богдана.

На посту голови Офісу президента Богдан запам'ятався також тим, що проігнорував офіційні заходи на честь Дня Незалежності України 24 серпня 2019, святкуючи разом iз другом Андрієм Вавришем у Сен-Тропе (Франція) весілля юриста Андрія Довбенко.

В листопадi 2019 вiн виклав на своїй сторінці в соцмережі фото, на якому він нібито з вибитими зубами і синцями на обличчі після того, як з'явилася інформація про бійку між ним та головою СБУ Іваном Бакановим.

Також легендарними стали знiмки, на яких Богдан щось шепоче на вухо Зеленському. Пізніше він розповів, що нашіптував президенту поради та ідеї.

Андрій Богдан шепоче на вухо Зеленському

Андрій Богдан шепоче на вухо Зеленському

11 лютого 2020 президент Володимир Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади голови Офісу президента, призначивши на неї Андрія Єрмака.

Андрій Богдан є власником маєтку в елітному селищі Козин під Києвом, а також великих ділянок землі в Київській області. В 2019 роцi вiн задекларував декiлька квартир в Києві, три автомобіля “Мерседес” і два електромобіля Tesla, один з яких який був спалений в серпні 2020 року.

Дата публікації: 09.11.2020
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1