Шевченко Євгеній

Шевченко Євгеній

Народний депутат IX скликання, виключений з фракції "Слуга народу"

Всі новини

Шевченко Євгеній – одіозний бізнесмен, юрист, політик, довірена особа Володимира Зеленського на виборах 2019 року, прихильник Путіна і Лукашенка

Місце народження

Народився 4 травня 1972 року у Мелітополі Запорізької області.

Освіта

Закінчив Інститут права ім. Сташиса Класичного приватного університету в місті Запоріжжя, отримав диплом юриста-правознавця.

Родина

Про батьків депутата у відкритому доступі немає жодної інформації. Лише відомо, що батько – українець, а мати – німкеня.

Євгеній не одружений, але заявив, що є батьком трьох дітей.

Лише найстарший син Іван офіційно вказаний у декларації нардепа. Він переміг на конкурсі й працює слідчим у ДБР.

Молодший син Крістіан проживає у Києві, навчається в елітному ліцеї.

Дочка Софія проживає з матір’ю закордоном, посилено займається музикою, виступала на міжнародних дитячих конкурсах.

Бізнес і політична діяльність

 • Трудовий шлях почав з посади колгоспного електрика.
 • В 1990 році був призваний на службу в армію.
 • По закінченню військової служби п’ять років навчався, щоб отримати диплом юриста.
 • Після закінчення інституту працював на керівних посадах в компаніях  "Eurocape New Energy", "ECE Projekt management G.m.b.H", "Цветмет" та деяких інших підприємствах.
 • Особливих успіхів у бізнесі не досягнув. На момент обрання в парламент Євгеній був співвласником компанії "Агросталь", володів консалтинговою фірмою "Статус" та ТОВ "Портер".
 • З 2001 року надає перевагу аграрному бізнесу. Його фірма "Агросталь" займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, надає послуги фермерам та агрофірмам по обробці землі, ремонтує техніку. На підприємстві працює близько 60 осіб.
 • Політичною діяльністю почав займатись з 2012 року. Він балотувався на виборах до Верховної Ради 7-го скликання як самовисуванець (одномандатний округ №75, Запоріжжя). Тоді він отримав 1312 голосів (1,46%) та не був обраний.
 • У 2014 році Шевченко здійснив ще одну спробу потрапити до Верховної Ради. Того разу він балотувався вже у 210-му окрузі (місто Прилуки Чернігівської області). Суб’єктом висування виступила політична партія "Воля". Тоді за Шевченка проголосували лише 246 виборців. За кількістю голосів він посів останнє місце, поступившись всім 16 кандидатам-суперникам.
 • В кінці 2018 року в Запоріжжя приїхали представники Володимира Зеленського. Вони зустрілись з Євгенієм, який швидко погодився очолити роботу у Запорізькій області. З поставленим завданням бізнесмен успішно справився. За кілька місяців він створив команду майбутнього президента на території своєї області. В лютому 2019 року Шевченка офіційно призначили довіреною особою кандидата на пост президента України Зеленського В.О. у 75 виборчому окрузі. За підсумками голосування на підтримку Зеленського Запорізька область показала один з найкращих у країні результатів.

Євгеній Шевченко і Володимир Зеленський (фото з соцмереж)

 • На позачергових парламентських виборах 2019 року партія "Слуга народу" висунула Євгенія Шевченка кандидатом у депутати по 76 виборчому округу. На цей раз він здобув впевнену перемогу і в серпні прийняв присягу як народний депутат України. У Верховній Раді 9 скликання Шевченко очолив підкомітет з питань промислової політики комітету з питань економічного розвитку.
 • До моменту обрання, Євгеній багато і правильно говорив про дисципліну у фракції, консолідовану позицію політичної сили, дотримання базових принципів команди президента. Але одразу ж після обрання до Ради повівся як повністю незалежний політик, самостійний у власних діях і висловлюваннях.
 • В жовтні 2019 року Шевченко взяв участь у передачі на російському Першому каналі і заявив, що саме радикальні націоналісти підняли мовне питання, яке спричинило розкол у суспільстві.
 • У жовтні 2020 року депутат виступив у ЗМІ на підтримку Конституційного суду, з яким президент України вступив у непримириму конфронтацію. У тому ж році він привітав Олександра Лукашенка з перемогою на виборах, яку не визнала українська влада і зокрема фракція партії "Слуга народу".
 • У квітні 2021 року Шевченко приїхав у Мінськ, де зустрівся з Олександром Лукашенком і наговорив йому різних компліментів.

Зустріч Євгенія Шевченка у Мінську з Олександром Лукашенком висвітлювало білоруське телебачення (стоп-кадр відео)

 • 23 травня депутат поздоровив Лукашенка з вдалою операцією по затриманню літака "Ryanair" і захопленню опозиціонера Романа Протасевича. Це переповнило чашу терпіння фракції.
 • 24 травня 2021 року фракція "Слуга народу" виключила Євгенія Шевченка зі свого складу.
 • В липні 2021 року колишній "слуга" виступив на "Слов’янському базарі", знову хвалив Лукашенка і передавав привітання від імені "братської України".
 • А восени 2021 року Шевченко пообіцяв створити нову партію з колишніх "беркутівців", для того, щоб ефективно протистояти націоналістам.

Звинувачення, скандали, критика

Ще до початку депутатської кар’єри Шевченка низка запорізьких журналістів, а також портал "Vlasti.net" встановили, що представник Зеленського має боргів майже на мільйон доларів і перебуває в Єдиному реєстрі боржників України. А державний судовий реєстр дав ще більше негативної інформації. Євгеній Шевченко був обвинуваченим по кримінальній справі щодо невиконання рішення суду, яке набрало законної сили. Пізніше деякі ЗМІ припустили, що різні проросійські демарші нардепа є не що інше, як спосіб розрахунку з кредиторами.

Про перший гучний скандал нардепа в Раді згадано в попередньому розділі, коли він у жовтні 2019 року взяв участь у російському пропагандистському телешоу "Велика гра". Парламентар не обмежився звинуваченнями українських націоналістів в утисках російської мови, але й закликав до прямих переговорів з терористами так званої ДНР.

У 2019 Шевченко взяв участь в пропагандистському шоу "Велика гра" на російському Першому каналі, під час якого закликав до прямих переговорів з ватажком "ДНР" Денисом Пушиліним (стоп-кадр відео)

В листопаді того ж року на телеканалі ZIK Шевченко зробив скандальну заяву, що мешканців східних регіонів України примусово заставляють розмовляти українською мовою, вимагають забути своє коріння, свої культурні цінності. Депутат пообіцяв боротись з такими утисками й одразу ж отримав шквал негативних коментарів.

Коли восени 2020 року Олександр Лукашенко оголосив себе переможцем президентських перегонів, Євгеній Шевченко проігнорував позицію фракції, привітав диктатора з перемогою на виборах і закликав білорусів пробачити Лукашенку всі його гріхи. Нардеп критикував білоруських опозиціонерів і Тихановську зокрема, яку вважав нездатною ні на що. А виступаючи на телеканалі "Україна 24" він стверджував, що білоруси протестують через те, що їм нудно, вже набридла стабільність і до того ж немає бажання платити податки.

Євгеній Шевченко у Верховній Раді (фото: Facebook)

Згодом Шевченко став регулярно з’являтись на каналі прокремлівського блогера Анатолія Шарія, до якого не приховував своєї симпатії. Його стали охоче запрошувати на свої телешоу і канали Віктора Медведчука, поки їх роботу не припинили.

Про поїздки Євгенія Шевченка до Лукашенка і його виключення з фракції написано в попередньому розділі. Депутата не зупиняла ні критика колег по Раді, ні негативні публікації в ЗМІ. Він на кожному кроці прославляв "бацьку" і безпідставно заявляв, що кожен третій українець хотів би бачити білоруського тирана своїм президентом.

Коли Володимир Путін написав статтю про історичну єдність росіян і українців, Шевченко одразу ж відреагував схвальним відгуком у своєму Telegram-каналі, вказавши, що сам теж розділяє такі погляди й буде робити все для відновлення дружніх відносин між країнами.

Журналісти також вказували на неадекватне реагування нардепа на критику у свою адресу. Він неодноразово "обкладав" нецензурною лайкою і кореспондентів, і соціологів, і своїх колег по парламенту. Але за свою безпеку Шевченко переживав надзвичайно. Розслідувачі проєкту "Схеми" з’ясували, що депутат двічі звертався з проханням про надання йому охорони за державні кошти. Перший раз він написав листа після виступу на російському телешоу "Велика гра", в якому розповідав про погрози з боку націоналістів і невстановлених осіб. Вдруге просив охорону у червні 2020 року, стверджуючи, що після його виступу з вимогою звільнити з посади Арсена Авакова почався "неправомірний тиск та протиправні посягання". Охорону нардеп так і не отримав, бо викладені ним підстави сприйняли як надумані.

Дата публікації: 19.08.2021
Дата останньої зміни: 19.08.2021
1