Корнієнко Олександр

Корнієнко Олександр

Перший заступник голови Верховної ради, бізнес-тренер, ексглава партії "Слуга народу"

Всі новини

Корнієнко Олександр Сергійович – у минулому журналіст, громадський діяч, бізнес-тренер. ексголова партії "Слуга Народу". Нині - перший заступник голови Верховної Ради України.

Місце народження

Олександр Корнієнко народився 12 травня 1984 року в м. Київ, УРСР.

Освіта

  • 2001-2007 – Національний технічний університет України, Київський політехнічний інститут (НТУ КПІ), спеціальність "хімічні технології та інженерія", магістр.
  • 2008-2010 – Вісбаденська академія психотерапії, спеціальність "психотерапія".
  • 2008-2010 – Український інститут позитивної психотерапії, спеціальність "позитивна психотерапія".

Родина

  • Батьки – Олена та Сергій Корнієнки, проживають у Бабинцях, Київська область.
  • Дружина – Ольга Корнієнко, працює в сімейному психологічному таборі "Канікули душі".
  • Донька – Кіра Олександрівна Корнієнко 2018 р.н.

Коротка біографія

В Олександра Корнієнка біографія досить насичена. Народився він 12 травня 1984 року в Києві. Тут же закінчив середню школу та 2001 року вступив у КПІ на спеціальність "хімічні технології й інженерія". Після закінчення інституту кардинально змінив професію та почав вивчати психотерапію, одночасно одержуючи дипломи в німецькому й українському неформальному вищому навчальному закладі. Згодом, саме в сфері неформальної освіти він почав свою кар’єру.

Паралельно з навчанням у КПІ, Олександр Корнієнко почав працювати в журналістиці. Він писав публікації у відомому неформальному журналі Moloko в 2001-2003 роках. Згодом він був редактором видання "Молода Гвардія", видавав студентську газету.

Але після здобуття першої освіти знову змінив вектор своєї діяльності. 2005 року він стає концертним директором відомої групи "Крихітка Цахес", продюсує художнє об’єднання "Остання барикада", займається організацією молодіжних фестивалів і акцій.

Від 2005 року Корнієнко паралельно займається розвитком неформальної освіти в Україні. Під його керівництвом створювалися різні освітні та розважальні проєкти для молоді. Одним із найбільш знакових з них стало громадянське об’єднання "Біржа молодіжних проєктів", головою якої Олександр Корнієнко став 2015 року. Також займався розвитком проєктів молодіжного табору Gocamp.

Приблизно від 2008 року Корнієнко став коучем. Спочатку він працював соціальним тренером, а від 2010 до 2019 – бізнес-коучем. Після призначення Олександра Корнієнка в штабі Зеленського головою фракції він відійшов від підприємницької діяльності та згорнув свої консалтингові проєкти. 

Політична кар’єра

У політику Олександр Корнієнко прийшов ще в студентські роки. Він був одним з найактивніших учасників протестного руху під час Помаранчевої революції, про що свідчать численні фото Олександра Корнієнка того періоду.

Від 2006 року став розвивати ще один напрямок своєї діяльності як консультанта кандидатів і різних політичних партій. Зокрема, Олександр Корнієнко – політтехнолог Олександра Сєнкевича, представника партії "Самодопомога" під час виборів міського голови м. Миколаїв 2015 року.

У партію Володимира Зеленського "Слуга Народу" Корнієнко прийшов наприкінці 2018 року. Спочатку він курував волонтерські групи спостерігачів від партії, контролював наповнення виборчих комісій перед виборами 2019 року. Із травня 2019 року він очолив передвиборчий штаб президентської партії, а через пів року Олександр Корнієнко в "Слузі Народу" став офіційним керівником, змінивши на цьому пості Дмитра Разумкова.

Крім того, Олександр Корнієнко є депутатом Верховної Ради України від партії "Слуга Народу". Він проходив по партійних списках під 7 номером. У Верховній Раді він очолював підкомітет з питань організації державної влади та служби в органах місцевого самоврядування. 19 жовтня 2021 року обраний на посаду першого заступника голови Верховної Ради України.

8 листопада 2021 року стало відомо, що Корнієнко вирішив скласти обов`язки голови партії "Слуга народу".

Біографія Олександра Корнієнка виглядає ідеальним зразком кар’єрного росту молодого, але амбіційного громадського діяча. Але й у ній є місце своїм скандалам.

  • Батьки голови партії "Слуга Народу" підтримують офіційного опонента цієї політичної сили на виборах 2019 року – Петра Порошенка і його партію.
  • Не менш скандальною стала історія із призначенням Юлії Сінькевич головою "Держкіно": представники українського кінематографа були обурені кандидатурою недосвідченої та невідомої Сінькевич. Вони вимагали прибрати з комісії з питань вищого корпусу державної служби О. Корнієнка, який продавлював цю кандидатуру.
  • І, звичайно, не можна не згадати нещодавній скандал у червні 2020 року: у пресу потрапили записи обговорення зовнішності депутата ВР Ірини Аллахавердієвої. На цих записах Олександр Корнієнко та Давид Арахамія дозволили собі сексистські висловлювання на адресу жінки, зокрема, порівнявши її з корабельною сосною. Це обговорення миттєво розлетілося україномовним інтернетом та породило меми.

Втім, скандали зовсім не перешкодили Олександру Корнієнку продовжувати свою політичну діяльність, хоча й наклали свій відбиток на його колись бездоганний імідж.

Дата публікації: 08.11.2021
Дата останньої зміни: 08.11.2021