Милованов Тимофій

Милованов Тимофій

Ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Всі новини

Милованов Тимофій - професор Піттсбурзького університету, співзасновник та редактор сайту VoxUkraine, почесний президент Київської школи економіки, ексзаступник голови НБУ, позаштатний радник голови Офісу президента, член Наглядової ради ДК "Укроборонпром".

Місце народження

Тимофій Милованов народився 18 березня 1975 року у Києві.

Освіта

  • Тимофій завершив Київську фізико-математичну школу № 145.
  • Тимофій Милованов отримав дві вищі освіти у Київському політехнічному інституті за спеціальністю "менеджмент" та у Києво-Могилянській академії у 1997 році паралельно.
  • Влітку 1999 року Милованов отримав ступінь магістру економіки в Київській школі економіки (EERC-Ukraine).
  • У 1999 році Тимофій Милованов розпочав навчання в США в Університеті Вісконсин-Медісон де взимку 2001 року отримав диплом магістра економіки. Влітку 2004 року Тимофій став доктором філософії по економіці.

Родина

  • У Тимофія Милованова є дві сестри: старша - Варшавська Маріанна (1968 року) психологиня за освітою та керівниця ІТ-проєктів та молодша - Милованова Зоя (1978 року) практикуюча адвокатка.
  • Відомо, що Тимофій був одружений з 2004 до 2008 року на громадянці США, але шлюб розпався і Милованов пояснив це своїм тяжким характером та щільним графіком праці.
Тимофій Милованов

Тимофій Милованов Фото: сторінка ексміністра у Фейсбук

Кар’єра

Під час отримання вищої освіти Тимофій Милованов працював у "Альфа-банку".

З весни 2004 року Тимофій став викладачем у Боннському університеті, що знаходиться у Німеччині.

У 2008 році Тимофій Милованов повернувся до США, де спочатку був асистентом-професором Університету штату Пенсільванія до 2011 року.

З 2011 до 2013 року Тимофій став лектором та помічником-професором Пенсильванського університету.

З 2013 року був професором у Піттсбурзькому університеті до 2015 року.

У 2014 році Тимофій Милованов став одним зі співзасновників та редактором сайту VoxUkraine - аналітична платформа, яка спрямована на розвиток економічної дискусії та надання якісної аналітики економічних та інших найважливіших процесів в Україні.

У тому ж році журнал "Forbes Україна" включив Милованова до рейтингу "Top Economic Thinkers".

Навесні 2015 року Тимофія призначили на посаду заступника редактора академічного журналу "Review of Economic Design".

Дослідження Милованова в галузі теорії ігор, теорії контрактів та інституційного дизайну публікували у міжнародних наукових журналах.

Влітку 2015 року став членом міжнародної академічної ради Київської школи економіки, а у 2016 році та зараз Тимофій її почесний президент.

7 липня 2016 року Тимофія Милованова призначили членом Ради Національного банку України (НБУ).

З жовтня 2016 Тимофія обрали заступником голови НБУ.

Тимофій Милованов організував тижневий тренінг для депутатів партії "Слуга народу", очільником якої є чинний президент України Володимир Зеленський, навчання проводила Київська школа економіки у липні 2019 року.

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов (фото: УНІАН)

29 серпня 2019 року Милованова призначили на посаду Міністра економіки та аграрної політики України.

4 березня 2020 року Верховна Рада України проголосувала за відставку Олексія Гончарука з посади прем’єр-міністра, через що у відставку пішов увесь уряд. Сам Милованов казав, що відмовився від посади міністра у новому уряді.

У листопаді 2020 року Тимофій став позаштатним радником голови Офісу президента Андрія Єрмака.

14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів призначили Милованова виконувачем обов'язків генерального директора ДП "Національний фонд інвестицій України".

21 травня 2021 року за указом президента України Володимира Зеленського Тимофія Милованова призначили членом Наглядової ради ДК "Укроборонпром".

Скандали

У жовтні 2019 року олігарх Ігор Коломойський назвав Тимофія Милованова дебілом і порадив піти у відставку. Сам Тимофій відповів на це:

Я не приховую, що я дебіл

У квітні 2020 року відома депутатка Юлія Тимошенко подала на Милованова позов у суд заради захисту честі та репутації. Ексміністр на ефірі телеканалу "Україна" заявив, що у 2009 році лікарський препарат "Таміфлю" купувався за завищеними цінами, хоча можна було чимало заощадити в інших постачальників.

Дата публікації: 22.05.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1