ЦВК заборонила Зеленським, Філімоновим та Саакашвілі йти на вибори в Одесі

"Клони" не внесли грошової застави вказаними місцевими організаціями політичних партій
ЦВК заборонила Зеленським, Філімоновим та Саакашвілі йти на вибори в Одесі
Фото: Центральна виборча комісія
3 Жовтня 2020, 20:16
читать на русском

Центральна виборча комісія скасувала постанови Одеської міської ТВК про реєстрацію ряду кандидатів на посаду міського голови Одеси, серед яких кандидати з прізвищами Зеленський, Філімонов та Саакашвілі.

Про це повідомили у Центральній виборчій комісії.

До ЦВК надійшла скарга Одеської обласної організації політичної партії "Слуга народу", суб’єктом оскарження в якій визначено Одеську міську територіальну виборчу комісію, - зазначили у ЦВК.

У скарзі суб’єкт звернення просив визнати протиправною бездіяльність цієї комісії щодо нездійснення належної перевірки поданих документів та неповідомлення про наявні недоліки у поданих до цієї виборчої комісії документах для реєстрації кандидатів на посаду Одеського міського голови Філімонова В.В., Філімонова О.А., Зеленського В.С., Зеленського О.В., Філімонова О.В., Саакашвілі М.В., Філімонова О.В., висунутих відповідно Одеськими міськими організаціями політичних партій "Наша Земля", "Студентська партія України", "Циганська партія України", "Молодь до влади", "Зелені", "Блок Міхеіла Саакашвілі" і Обласною організацією політичної партії “Стабільність та справедливість” у Одеській області, та у зв’язку з цим скасувати відповідні постанови.

Читайте також

За результатами опрацювання матеріалів скарги встановили відсутність у документах для реєстрації зазначених кандидатів документів про внесення грошової застави вказаними місцевими організаціями політичних партій, які висунули кандидатів на посаду міського голови, - повідомила комісія.

Окрім того, досліджені Комісією обставини у своїй сукупності можуть свідчити про свідоме введення виборців в оману, а отже, перешкоджання вільному формуванню їх волі, що є посяганням на гарантовані Конституцією України права громадян. Подання окремих документів указаними організаціями партій для реєстрації кандидатами на посаду Одеського міського голови може свідчити про намір введення виборців в оману, перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права та перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу.

Відтак, Комісія скасувала відповідні постанови Одеської міської ТВК про реєстрацію кандидатів на посаду Одеського міського голови, висунутих вказаними місцевими організаціями політичних партій. А також – зобов’язала цю виборчу комісію до 21 години 3 жовтня 2020 року повторно розглянути відповідні документи подані для реєстрації кандидатів на посаду Одеського міського голови цими місцевими організаціями політичних партій.

Читайте також

Окрім того, ЦВК звернулася до Національної поліції України для проведення перевірки обставин, викладених у постанові Комісії, та вжиття відповідних заходів реагування в разі наявності відповідних підстав.

Нагадуємо, що на посаду мера Одеси вже зареєструвалися 29 кандидатів. Відповідні постанови прийняла Одеська міська територіальна виборча комісія.

1