Депутата з Сумської області викрили на розкраданні грошей для ЗСУ

Чоловік організував злочинну групу, яка привласнила майже 9 млн гривень
Депутата з Сумської області викрили на розкраданні грошей для ЗСУ
Поліція Фото: npu.gov.ua
14 Вересня 2022, 12:33
читать на русском

У Києві та Дніпрі злочинну групу, яка розкрадала гроші, що мали піти на потреби ЗСУ.

Як повідомили у Нацполіції, під прикриттям благодійного фонду злочинці збирали гроші для придбання Збройним силам України бронежилетів, шоломів, приладів нічного бачення та іншої амуніції. Насправді ж вони привласнювали гроші, які збирали українців.

Організатором злочинної схеми виявився 37-річний депутат однієї з міських рад на Сумщині - він створив два кол-центри в Києві та Дніпрі та найняв менеджерів і операторів, які працювали в офісах.

Вони телефонували бізнесменам, просили допомогти у придбанні конкретних товарів для військових і надавали реквізити благодійної організації. А вже отримані гроші пересилали на рахунки підконтрольних фізичних осіб-підприємців і розподіляли між собою. У процесі документування злочинної діяльності встановлено, що в такий спосіб їм вдалося зібрати майже 9 мільйонів гривень та ошукати близько 6 000 осіб, - кажуть у поліції.

Щоб не було помітно, що їхня схема фейкова, чоловіки перераховували на потреби ЗСУ пів відсотка від зібраної суми та звітували "про свою псевдоблагодійність перед тими, хто надсилав їм гроші".

Для переконливості навіть записували відеоролики про те, яку допомогу вони начебто надавали військовим. Насправді ж лише пів відсотка від цієї суми вони перераховували для потреб ЗСУ, а решту грошей розподіляли між собою, - розповіли правоохоронці.

Силовики провели 30 обшуків, в тому числі в приміщеннях кол-центрів і у фігурантів вдома. У результаті вилучили комп’ютерну техніку, носії інформації, банківські картки, мобільні термінали, документи, записи ошуканих осіб і тих, кого вони планували обдурити.

Організатора схеми та сім його спільників затримали, їм оголошено підозри у створенні злочинної організації та шахрайстві. Тепер їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Наталію Музику, дружину колишнього народного депутата Семена Семенченка, СБУ підозрює в розкраданні коштів з рахунків "Благодійного фонду батальйону "Донбас".

1