Дізнатися майбутній розмір пенсії дозволить "Пенсійний калькулятор": як вирахувати виплати

Для обчислення беруться дані з електронних реєстрів ПФУ
Дізнатися майбутній розмір пенсії дозволить "Пенсійний калькулятор": як вирахувати виплати
Документи, калькулятор, платіжки Фото: Рexels
14 Червня 2022, 21:30
читать на русском

В Україні кожна застрахована особа може розрахувати розмір майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу "Пенсійний калькулятор".

Цей ресурс допоможе гіпотетично розрахувати, яким буде розмір пенсії

Для того, щоб скористатися послугою, потрібно:

  • зареєструватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
  • обрати алгоритм розрахунку пенсії – як за введеними даними, так і враховуючи стаж, що буде набуто на дату настання пенсійного віку;
  • актуалізувати дані щодо трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати (за потреби) суми щомісячного заробітку;
  • виконати розрахунок пенсії, натиснувши кнопку "Зберегти та розрахувати";
  • переглянути дані щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку, а також протокол розрахунку.

Видання "Пенсійний кур'єр" повідомляє, що коли "калькулятор" не "бачить" якісь періоди трудової діяльності в автоматичному режимі, проблему можна вирішити інакше: сервіс дозволяє ввести вручну відсутні періоди трудової діяльності.

Зокрема, доступна функція "Очистити та оновити за даними ПФУ". У разі якщо інформація про період роботи відсутня, її можна додати за допомогою кнопки "Додати період" і потім натиснути "Зберегти та розрахувати".

Сервіс також дає змогу:

  • розрахувати страховий стаж та зарплату;
  • визначити право на призначення пенсії та прогнозовану дату досягнення пенсійного віку;
  • розрахувати розмір майбутньої пенсії.

Нагадаємо, що достроково вийти на пенсію можуть батьки з дітьми хворими на тяжкі, рідкісні захворювання, але яким не встановлено інвалідність, і які виховали їх до досягнення шестирічного віку.

Читайте також

1