Для лікаря - 20 тисяч: уряд встановив мінімальні зарплати медиків на 2023 рік

Умовою отримання цих зарплат є робота на повний робочий день
Для лікаря - 20 тисяч: уряд встановив мінімальні зарплати медиків на 2023 рік
Лікар (Фото: pexels)
14 Січня 2023, 09:21
читать на русском

Уряд встановив фінансові гарантії для медиків, тобто мінімальні розміри заробітної плати для лікарів та середнього медичного персоналу.

У 2023 році мінімальна заробітна плата має становити:

  •  для лікаря та фармацевта  – не менше ніж 20 000 гривень,
  •  медичної сестри/брата та фахівця із реабілітації – не менше ніж 13 500 гривень.

Це лише мінімальний рівень заробітної плати, гарантований державою медикам, які працюють повний робочий день.

Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85 % грошового доходу, отриманого у поточному місяці,  з урахуванням накопичених залишків.

Для лікарів  "первинки" та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для отримання вищезгаданої зарплати є мінімум 70 % від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами.

Нагадаємо, деякі українці, зокрема, медики, мають право на пільгову пенсію. Право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я, які працюють на посадах та в закладах і установах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабміну від 04.11.1993 № 909.

Читайте також

1