Для подорожей путіна росією збудували спеціальну залізницю

Цією залізницею рухається спеціальний броньований потяг
Для подорожей путіна росією збудували спеціальну залізницю
14 Лютого 2023, 17:34
читать на русском

До всіх основних резиденцій президента РФ Володимира Путіна підвели залізничні гілки, а поряд збудували секретні станції.

Про це пише російське видання "Проєкт".

Видання повідомляє про виявлення цієї осені на території Валдайського національного парку залізничної станції під охороною із вертолітним майданчиком. Усе це біля села Довгі Бороди – найближчого до улюбленої Путіним валдайської резиденції населеного пункту.

Місцеві жителі повідомили "Проєкту", що станція та спеціальна залізнична гілка до неї збудовані винятково для користування президента. Згідно з супутниковими знімками, станцію та залізницю для Путіна на Валдаї збудували в 2019 році.

Побудована спеціально для президента РФ станція з’явилася також у Ново-Огарьові у 2015 році. Вона розташована за 400 метрів від резиденції Путіна в Московській області. Землю під станцію вилучили з приватної власності рішенням тодішнього прем’єр-міністра Дмитра Медведєва. Сама спецстанція розрахована на невелику кількість вагонів і прихована за високим парканом, на якому через кожних десять метрів встановлено камери спостереження.

Ще одну «президентську» станцію, за інформацією "Проєкту", збудували в Сочі. Для зупинки поїзда біля сочинської резиденції Путіна у 2017 році з’явилася платформа та нова тупикова залізнична гілка, прихована високим парканом від колій, якими курсують електрички.

Спецпоїзд, на якому Путін їздить до своїх резиденцій, базується, за даними видання, у депо на станції "Москва-Каланчевська", де є закритий вокзал для VIP-персон. Цей спецвокзал, як пише "Проєкт", і зараз функціонує – там високий паркан, додатково укріплений колючим дротом. У 2017 році до перону віп-вокзалу проклали нову дорогу для кортежу.

Раніше центр "Досьє" повідомляв, що ще до вторгнення РФ в Україну Путін пересів із літаків на бронепоїзд, щоб його пересування не відстежили.

Спецпоїзд Путіна візуально майже не відрізняється від звичайних поїздів російської залізниці, він такого ж сірого кольору з червоною смужкою. Відмінність лише у тому, що всі вагони поїзда Путіна броньовані і мають найвищий пріоритет, тобто розклад поїздів коригують так, щоб поїзд міг їхати без зупинок з максимальною швидкістю.

Потяг був зроблений на замовлення президента РФ ще у 2014-2015 роках, але постійно використовувати його російський диктатор почав у другій половині 2021 року, коли російська армія почала готуватися до вторгнення в Україну. Компанія, яка володіє поїздом, належала племіннику Юрія Ковальчука. Ковальчук – основний акціонер банку «Росія» та близький друг президента, зокрема, його структури керують палацом Путіна під Геленджиком.

Використання такого потягу продиктоване міркуваннями секретності: пересування літаків президентського загону можна відстежити за допомогою різних сервісів.  Для пасажирських поїздів таких сервісів не існує. Спецпоїзд візуально майже не відрізняється від інших складів російської залізниці – такого ж сірого кольору з червоною смугою.

Основних відмінностей кілька. По-перше, президентські вагони броньовані. По-друге, у складу найвищий пріоритет: розклад поїздів коригують під Путіна, щоб його потяг міг йти з максимальною швидкістю і без зупинок. До спецпоїзду обов'язково входять: вагон для президента зі спальнею та робочим кабінетом для нарад, вагон для супроводжуючих осіб та вагон для спецзв'язку.

Потяг також можна відрізнити від звичайного пасажирського, оскільки на дахах кількох вагонів видно радіоантени спецзв'язку. Антени закриті спеціальними кожухами, що приховує їх від сторонніх очей.

Існування броньованого спецпоїзда – не секрет. Так, у листопаді 2019 прем'єр-міністр Дмитро Медведєв проводив у ньому нараду, після чого про склад написала «Комсомольська правда». Вагони, зазначало видання, дійсно, пофарбовані в сірий колір із фірмовою червоною символікою російської залізниці, сам склад збірний, його «окремо формують під кожну поїздку перших осіб держави». Секретних вагонів лише кілька, решта – звичайні СВ та купе. Тягнуть склад два тепловози ТЕП70БС.

Нагадаємо, вторгненням в Україну російський президент Владімір Путін зробив себе та своїх поплічників уразливими для переслідування за воєнні злочини і вони це знають. Аналітики склали список місць, де може переховуватися Путін після війни.

Читайте також