Донат замість квітів: в українських школах 1 вересня збиратимуть гроші на ЗСУ

До акції приєднуються навчальні заклади в усіх регіонах нашої держави
Донат замість квітів: в українських школах 1 вересня збиратимуть гроші на ЗСУ
Вчитель, школа Фото: УНІАН
31 Серпня 2023, 16:31

Традиційним, здавалося б, атрибутом 1 вересня є квіти. Їх дарують вчителям, ними прикрашають класні кімнати. Проте цього року освітяни закликають батьків витратити гроші на інше.

Традиційними символами 1 вересня - дня знань - впродовж тривалого часу були білі бантики, перший дзвінок, урочиста лінійка та квіти. Останніми роками, коли влада активно взялась за боротьбу з корупцією, вчителі та викладачі все частіше почали відмовлятися від квітів і цукерок на свята, мотивуючи це, зокрема, "економією" та "непотрібністю".

Нині свої корективи у кожний аспект життя внесло повномасштабне вторгнення РФ на територію нашої держави. У соціальних мережах напередодні 1 вересня з'явилась ініціатива "Донат замість квітів".

Посадовці, викладачі, а також цілі колективи освітніх закладів просять учнів та їхніх батьків не витрачати зайві гроші на квіти. Натомість пропонують перерахувати гроші на потреби Збройних сил.

Таку акцію підтримали школи, гімназії, ліцеї та вищі навчальні заклади з усіх куточків України. Вони закликають громадян задонатити гроші на потреби українських військовослужбовців, адже "квіти зав'януть, а гроші допоможуть прискорити нашу перемогу".

Низка освітніх закладів публікують у Facebook номери рахунків, на які можна перерахувати добровільні внески. Інші обіцяють облаштувати 1 вересня спеціальні скриньки.

Більшість користувачів соціальних мереж підтримали запропоновану ініціативу.

"Теж маю таку ідею! Підтримую!", "Яка гарна ідея", "Молодці! Чудова ідея", "Дякуємо! Чудовий челендж", "Супер, підтримую. Ви найкращі!", "Дуже важлива пропозиція! Її слід підхопити усім навчальним закладам", - пишуть українці.

Водночас трапляються й такі, що висловлюють своє невдоволення.

Одні нагадують: "Дарувати квіти, чи ні - особиста справа кожного", "Донатити можна і не відмовляючись від звичних нам речей", "Все залежить від колективу". "Краще купіть на ті гроші, що можете. А грошима не давайте", - вважають інші.

Нагадаємо, у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну багато українських школярів були змушені виїхати за кордон. Однак незалежно від місцезнаходження діти все ж можуть вивчати українські предмети в онлайн форматі.

Читайте також

1