Європейсько-японська космічна місія наблизилася до Меркурія

Наближення до Меркурія відбулося о 23:34 UTC 1 жовтня (о 02:34 2 жовтня за київським часом)
Європейсько-японська космічна місія наблизилася до Меркурія
Космічна місія (Фото: Вікіпедія)
2 Жовтня 2021, 04:20
читать на русском

Перша спільна автоматична космічна місія Європейської космічної агенції і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) – BepiColombo наблизилася до Меркурія сьогодні вночі.

Про це повідомляє ВВС.

Станція пролетіла біля найближчої до Сонця планети на відстані всього 200 кілометрів.

Оскільки зонд летів з нічного боку, перші чорно-білі знімки зроблені за допомогою кількох моніторингових або інженерних камер, встановлених на зовнішній стороні корабля, після зближення з Меркурієм.

Довідка: Місія складається з трьох компонентів: Mercury Transfer Module (MTM) - рухова установка, сконструйована ЄКА; Mercury Planetary Orbiter (MPO) - побудований ЄКА; Mercury Magnetospheric Orbiter (Mio) - побудований JAXA.

Успішний запуск місії відбувся 20 жовтня 2018 року, прибуття до Меркурія планується у грудні 2025, після обльоту Землі, двох обльотів Венери і шістьох обльотів Меркурія.

Перший гравітаційний маневр біля Землі був зроблений у квітні 2020 року, у жовтні 2020 року BepiColombo вперше пролетів біля Венери, а 11 серпня 2021 року відбувся другий та останній гравітаційний маневр біля Венери.

Планується, що апарати вийдуть на орбіту Меркурія 5 грудня 2025 року, Mio та MPO відділяться і досліджуватимуть планету один рік, з можливим подовженням на рік.

Загалом місія має дослідити походження й еволюцію планети, її форму, структуру, поверхню, геологію, склад і кратери, склад і зміни в екзосфері планети, магнітосферу, походження магнітного поля Меркурія та інше.

Завершення місії заплановане на 1 травня 2028 року.

Нагадаємо, днями Національне агентство з аеронавтики та дослідження космічного простору запустило на орбіту найпотужніший супутник Landsat 9.

Читайте також

1