Фінансував терористів та викрав артефакти з Криму: екснардепу загрожує до десяти років тюрми

Він має спільний бізнес з так званим головою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим
Фінансував терористів та викрав артефакти з Криму: екснардепу загрожує до десяти років тюрми
Фото: з відкритих джерел
24 Червня 2022, 13:53
читать на русском

Колишній нардеп Валерій Горбатов фінансував терористичні організації та викрав понад шість тисяч унікальних артефактів з Криму на декілька мільйонів доларів.

Про це повідомили в ДБР в Telegram.

Слідчі ДБР зібрали неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, направлених на повалення конституційного ладу в Україні, зміни її меж або державного кордону та виправдання агресії проти України, - сказав директор ДБР Олексій Сухачов.

Також Горбатов має спільний бізнес з так званим головою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим. Своєю чергою дружина Аксьонова надала довіреність на право користування своїм майном Горбатову.

 Окрім цього Валерій Горбатов має безпосереднє відношення до діяльності "Горлівської паперової фабрики" та ТОВ "Благодійний Союз (БС)", що здійснюють діяльність на тимчасово окупованій території України та, відповідно, сплачують там податки чим, фактично, фінансують незаконні збройні терористичні угрупування, - пояснили в ДБР.

Зокрема, в Криму діють фірми, афільовані з Валерієм Горбатовим. Проте бізнес на півострові зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб. У сфері інтересів групи: нерухомість, політична діяльність та агробізнес.

У ДБР наголосили, що перед початку війни колишній нардеп втік з Києва на окуповані території.

ДБР провели шість одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, що належать ексдепутату, виявлено понад 6 тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. Частина колекції знаходилась у попередньо підготовлених "таємних кімнатах" офісних приміщень. Згідно з висновком експертів Національного музею історії України історичні артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя, - пояснили в ДБР.

У ході обшуків виявлено скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури.

Додали, що колишньому нардепу Валерію Горбатову загрожує покарання до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, в Сумській області правоохоронці знайшли підпільний склад місцевого осередку партії забороненої в Україні партії ОПЗЖ.

1