Гендиректора столичної авіакомпанії затримала СБУ

Бізнесмен не повернув 10 орендованих гелікоптерів з Африки
Гендиректора столичної авіакомпанії затримала СБУ
Затримання гендиректора столичної авіакомпанії Фото: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine

Служба безпеки України затримала у Києві генерального директора однієї з приватних авіакомпаній.

Він проігнорував вимоги воєнного часу і не повернув у держвласність орендовані вертольоти загальною вартістю майже півмільйона доларів США, повідомляє СБУ.

Зазначається, що ця авіаційна техніка мала бути задіяна для виконання бойових завдань Національною гвардією України під час широкомасштабної агресії рф.

Натомість власник компанії заробляв десятки млн грн на суборенді літальних апаратів на території Західної Африки.

Встановлено, що у 2002 році одна з військових частин передала 9 багатофункціональних вертольотів Мі-8МТ і один Мі-8МТВ в оренду приватній компанії.

Згідно з умовами укладеного договору, в разі введення воєнного стану вона зобов’язувалася повернути повітряні судна на базовий аеродром. Однак керівник авіакомпанії порушив вимоги закону і залишив гелікоптери закордоном.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру у перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Нагадаємо, у грудні минулого року Україна наклала арешт ще на 13 російських літаків авіаперевізника АТ "Авіакомпанія Смартавіа", які незаконно переправляли людей через державний кордон України до Криму.

1