Головні заяви щодо росії за підсумками саміту НАТО у Мадриді: що вирішили

Росію визнали найбільш значною і прямою загрозою безпеці союзників Альянсу
Важливо
Головні заяви щодо росії за підсумками саміту НАТО у Мадриді: що вирішили
НАТО Фото: reuters.com
29 Червня 2022, 23:08
читать на русском

На саміті НАТО вперше визнали росію "найбільш значною і безпосередньою загрозою безпеці союзників, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні".

Про це повідомляє ТСН.ua.

За підсумками саміту НАТО, який відбувся 29 червня у Мадриді, було ухвалено Стратегічну концепцію Альянсу (не переглядалась від 2010 року).

Також лідери країн-членів Альянсу ухвалили підсумкову декларацію саміту НАТО в Мадриді, де Альянс покладає всю повноту відповідальності за продовольчу та енергетичну кризу на росію, закликаючи Росію негайно припинити війну, а Білорусь – свою участь у цій війні.

Топ-5 важивих згадок про Росію у Стратегічній концепції та підсумковій декларації саміту.

1. Росія порушила норми та принципи, які передбачали стабільний та передбачуваний порядку європейської безпеки. Ми не можемо скидати з рахунків можливість нападу на суверенітет і територіальну цілісність союзників (країн-членів НАТО – ред.).

2. РФ є найбільш значною і прямою загрозою безпеці союзників, а також миру і стабільності в євроатлантичному регіоні. Вона прагне встановити сфери впливу та прямого контролю за допомогою примусу, підривної діяльності, агресії та анексії.

3. Росія має негайно зупинити цю війну та піти з України. Білорусь має припинити свою співучасть у цій війні.

4. Поглиблення стратегічного партнерства між КНР і РФ та їхні взаємопідсилюваьні спроби підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, суперечать нашим цінностям та інтересам.

5. Росія також навмисно поглиблює продовольчу та енергетичну кризу, що зачіпає мільярди людей у всьому світі, зокрема своїми військовими діями. Члени НАТО тісно співпрацюють у підтримці міжнародних зусиль щодо забезпечення експорту українського зерна та зниження гостроти глобальної продовольчої кризи.

Нагадаємо, що на саміті НАТО, який відбувся 29 червня у Мадриді, країни Північноатлантичного Альянсу затвердили новий пакет допомоги для України.

1