Хто може отримати надбавки до пенсій та які саме

Законами передбачені доплати за вік, дітей, донорство та стаж
Хто може отримати надбавки до пенсій та які саме
Гроші, пенсія, заощадження (Фото: pexels)
7 Лютого 2023, 12:22
читать на русском

Попри війну, в Україні продовжують виплачувати пенсії та інші соцвиплати. Окрім пенсійних виплат для деяких громадян передбачені додаткові надбавки.

Видання "На пенсії" розповіло, хто може одержати доплату до пенсії.

Доплати за додатковий стаж

Додаткові компенсаційні виплати отримають ті пенсіонери, робочий стаж яких перевищує встановлені законом норми.

Сума доплати розраховується у розмірі 1% від пенсії за кожний повний рік трудового стажу, отриманий понад норму.

Особи, чий трудовий стаж перевищує 35-40 років, отримують найбільшу доплату. Але ця надбавка обчислюється не від суми пенсії, а від встановленого прожиткового мінімуму.

Надбавка до пенсії за вік

Українці, які досягли 70 років або більше, можуть отримати щомісячну доплату до пенсії. Розмір надбавки залежить від віку людини:

  • для тих, хто досяг 70 років – 300 гривень;
  • для осіб від 75 до 80 років – 456 гривень щомісяця.
  • для пенсіонерів від 80 років – 579 грн.

Доплата за дітей

Цю надбавку отримають пенсіонери, які утримують дітей віком до 18 років. По 150 гривень на кожну дитину доплачують до пенсій за віком, за інвалідністю та за вислугу років, призначених відповідно до законів України "Про пенсійне забезпечення" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Щоб отримати таку надбавку, необхідно подати заяву у відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, додавши до неї документи, що засвідчують особу, родинні відносини та вік утриманця, що підтверджують перебування його на змісті заявника.

Доплата за донорство

Розмір щомісячної надбавки становить 10% від прожиткового мінімуму та становить зараз 258,90 гривень. Цю надбавку можуть отримати пенсіонери, які мають статус почесного донора крові.

Отримати статус почесного донора крові в Україні можна, якщо людина безкоштовно здала 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України модернізував сервіс подання заяви на призначення пенсії - розроблено покрокове заповнення даних та анкету-опитування для визначення документів, скан-копії яких необхідно подавати для призначення пенсії.

Читайте також

1